بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۵۹۱ بازدید
  • زمان مطالعه: ۵ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۱۸:۲۸

10 نکته برای سالم نگه داشتن باتری گوشی هوشمند

10 نکته برای سالم نگه داشتن باتری گوشی هوشمند

این موضوع اجتناب ناپذیر است که همه ما به طور مداوم و برای مدت طولانی‌ از گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کنیم. با افزایش زمان روشن بودن نمایشگر، مصرف باتری بیشتر می‌شود و گاهی اوقات باتری سریع‌تر خالی می‌شود.
 
اما چگونه باتری گوشی خود را سالم نگه داریم؟ چگونه باتری خود را به درستی شارژ کنیم؟ آیا به آن فکر کرده‌اید؟
 
اگر هنوز فکر نکرده‌اید، این مطلب را بخوانید. شما بعد از خواندن این مطلب بیشتر دقت خواهید کرد که سلامت باتری خود را حفظ کنید. ما در اینجا مطلب از مقالات تاپ رایان 10 نکته مؤثر و آسان را برای بهبود عمر باتری ارائه می‌دهیم. پس بیایید شروع کنیم.
 
 1
چرخه تخلیه
اولین اشتباهی که ما در شارژ گوشی‌های هوشمند خود مرتکب می‌شویم این است که شارژر را در هر زمان برای شارژ مجدد باتری وصل می‌کنیم که کاملاً اشتباه است. تمام باتری‌های گوشی‌های هوشمند ما دارای چرخه‌های تخلیه هستند و بیشتر باتری‌ها پس از 600-400 چرخه تخلیه خراب می‌شوند. با این حال، اگر گوشی هوشمند خود را هوشمندانه شارژ کنید و شارژر را فقط زمانی وصل کنید که باتری شما حدود 10 تا 20 درصد باقی مانده است، چرخه‌های تخلیه به این زودی ها تمام نخواهد شد. و این امر به طور خودکار عمر باتری گوشی هوشمند شما را افزایش می‌دهد.
 
 2
با رسیدن ظرفیت باتری به 100% آن را از شارژر جدا کنید.
 
اشتباه دوم که بسیار رایج است این است که ما حتی پس از پر شدن 100٪ باتری شارژر را قطع نمی‌کنیم. حتی اگر مشکل شارژ بیش از حد وجود نداشته باشد، اگر شارژر خود را برای مدت طولانی‌پس از شارژ کامل باتری روشن نگه دارید، احتمال کاهش عمر باتری بیشتر است. که یکی از دلایل آن می تواند گرمای ایجاد شده باشد و همان طور که می دانید گرما قاتل قطعات الکترونیکی از جمله باتری است.
 
 3
از شارژر‌ها و کابل‌های اصلی/تأیید شده استفاده کنید.
فرقی نمی‌کند که از آیفون یا دستگاه اندرویدی استفاده می‌کنید، هرگز از شارژر یا کابل ارزان قیمت استفاده نکنید. مطمئن شوید که از شارژر و کابل اصلی و معتبر برای پر کردن باتری استفاده می‌کنید. ما می‌دانیم که شارژر و کابل اصلی گران هستند اما احتمال کاهش عمر باتری گوشی هوشمند شما را کاهش می‌دهند.

 خرید تبلت 
 4
تخلیه کامل.
 
تا آنجا که ممکن است اجازه دهید باتری شما به طور کامل تخلیه شود و سپس اجازه دهید تا 100% تا بدون اختلال شارژ شود.


 5
قاب گوشی را در زمان شارژ بردارید.
 
یک واقعیت دیگر وجود دارد که باید مراقب آن بود، اما ما معمولاً آن را نادیده می‌گیریم. در زمانی که قاب روی گوشی شما قرار دارد، باتری گوشی هوشمند خود را شارژ نکنید زیرا استفاده از قاب حجیم در حین شارژ کردن گوشی هوشمند برای ساعت‌ها باعث ایجاد مشکل گرمای بیش از حد می‌شود.
 
 6
دور از منبع حرارت نگهداری شود.
 
این نکته را در نظر داشته باشید که تلفن و باتری شما نباید زیر نور مستقیم خورشید استفاده شود و هرگز گوشی هوشمند خود را نزدیک منبع گرما قرار ندهید. رعایت این موضوع عمر باتری شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.
 
 7
از تصاویر پس زمینه سیاه و سفید استفاده کنید.
 
این موضوع وجود دارد که همه باید آن را امتحان کنند. صفحه اصلی و صفحه قفل خود را با کاغذ دیواری سیاه و سفید به جای رنگ‌های تند جایگزین کنید. پس از اعمال این کار، متوجه افت باتری کمتری خواهید شد.
 
 8
روشنایی خودکار.
 
یک نکته دیگر این است که همیشه گزینه روشنایی خودکار را روشن کنید. از استفاده از گوشی هوشمند تحت روشنایی کامل به خصوص زیر نور خورشید خودداری کنید.
 
 9
تمیز کردن پورت‌های شارژ.
 
پس از هر سه یا چهار روز درگاه شارژ را تمیز کنید. می‌توانید از یک خلال دندان با یک پارچه نرم در جلو استفاده کنید و به آرامی درگاه شارژ گوشی هوشمند خود را تمیز کنید. 


 10
سیستم عامل خود را به روز نکنید.
 
از هر گونه به روز‌رسانی نرم‌افزاری پس از 2 سال از انتشار گوشی خودداری کنید. زیرا بسیاری از برند‌های گوشی‌های هوشمند پس از دو سال سرعت دستگاه‌های خود را کاهش می‌دهند. نه تنها در اینجا راندمان گوشی بلکه باتری و انرژی نیز کاهش می‌یابد. بنابراین قبل از به روز‌رسانی نرم‌افزار خود، ابتدا نظرات کاربران را بررسی کنید.

دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر