بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۱,۰۶۳ بازدید
  • زمان مطالعه: ۸ دقیقه
  • ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ ۱۲:۲۴

بهترین مینی کیس گیمینگ موجود در بازار + مقایسه

بهترین مینی کیس گیمینگ موجود در بازار + مقایسه

بهترین مینی کیس برای گیمینگ

دنیای گیمینگ، دنیای کامپیوترهای پرقدرت، پرزرق و برق و گران قیمت است. نه تنها خود این کامپیوترها و قطعاتشان، بلکه لوازم جانبی گیمینگ هم عموما گران قیمت هستند. اگرچه وضعیت کلی بازار این‌طور باشد، ما نباید خودمان را محدود به استاندارد‌های از پیش تعیین شده بکنیم. یکی از مزیت‌های گیمینگ با کامپیوتر باز بودن دست گیمر در انتخاب و تنظیم دقیق همه قطعات است.

با همین توضیح، می‌خواهیم به یک گزینه‌ی جذاب برای خرید یک سیستم گیمینگ اقتصادی و جمع و جور اشاره کنیم. موضوع بحث ما در این مطلب از وبلاگ تاپ رایان، بهترین مینی کیس گیمینگ است. در ادامه به توضیح مینی کیس گیمینگ می‌پردازیم، مزایا و معایب استفاده از این نوع کیس را بیان می‌کنیم و در نهایت یک راه عالی برای خرید مطمئن بهترین مینی کیس استوک گیمینگ به شما معرفی می‌کنیم. پس اگر قصد خرید یک سیستم مخصوص بازی با قیمت به‌صرفه و ابعاد کوچک دارید، با ما همراه باشید.


بهترین مینی کیس گیمینگ موجود در بازار


مینی کیس برای گیمینگ چیست؟

مینی کیس‌ها چند وقتی است که در بازار طرفداران خاص خودشان را پیدا کرده‌اند. تقریبا تمام مینی کیس‌های موجود در بازار کشورمان استوک هستند. مینی کیس استوک گیمینگ هم به نوعی از این مینی کیس های استوک گفته می‌شود که بر اساس سخت‌افزاری که دارد، می‌تواند بازی‌ها را اجرا کند. در واقع مینی کیس گیمینگ یک دسته‌بندی مشخص و کاملا تعریف شده نیست. مینی کیس استوک گیمینگ، زیر مجموعه‌ای از مینی کیس‌های موجود در بازار محسوب می‌شود که با توجه به سخت‌افزار به‌روزتر و قدرتمند، قابلیت گیمینگ هم دارد.


چرا مینی کیس گیمینگ استوک؟ 

به طور کلی مینی کیس استوک نسبت به کیس‌های معمولی مزیت‌ها و معایبی دارد. این که چرا باید به سراغ مینی کیس گیمینگ برویم، دلایل مشابهی دارد. از مزیت‌های مینی کیس گیمینگ، می‌توان به ابعاد کوچک‌تر آن، قیمت مناسب‌تر نسبت به قدرت سخت‌افزاری و هماهنگی بیشتر قطعات اشاره کرد. البته که این مزایا مشابه مزایای مینی کیس استوک معمولی هستند، ولی برای گیمر‌ها مزیت اضافه‌ای هم وجود دارد. 

مهم‌ترین مزیتی که مینی کیس برای گیمینگ را تبدیل به گزینه‌ای عالی می‌کند، قدرت سخت‌افزاری مناسب با قیمتی کمتر و ابعادی جمع و جور است. همه‌ی گیمرها، فضای کافی برای راه‌اندازی یک سیستم کامل گیمینگ ندارند یا به تازگی قصد ورود به دنیای گیمینگ با کامپیوتر را دارند و نمی‌خواهند هزینه‌ی آنچنانی بکنند. بنابراین مینی کیس گیمینگ تبدیل به گزینه‌ای عالی برای این افراد می‌شود.


بهترین مینی کیس گیمینگ موجود در بازار


مینی کیس برای گیمینگ چه ویژگی‌هایی دارد؟ 

مینی کیس گیمینگ محدودیت‌های خاص خودش را دارد. مثل مقدار توان خروجی پاور دستگاه، فضای داخلی و مشخصات مدل‌های موجود در بازار. از آنجایی که مینی کیس های گیمینگ موجود در بازار استوک هستند، مشتریان محدود به مدل‌هایی هستند که واردکنندگان انتخاب کرده‌اند. علاوه بر این استوک بودن مینی کیس گیمینگ متضمن قدیمی‌تر بودن قطعات آن است. به عنوان مثال مینی کیس گیمینگ با پردازنده نسل 10 یا 11 در بازار پیدا نمی‌شود. بنابراین دست یک کاربر در انتخاب مینی کیس گیمینگ آنچنان باز نیست.

اگر بخواهیم با نگاهی به بازار، از بین مینی کیس های استوک موجود، مدلی مناسب را انتخاب کنیم و ویژگی‌هایش را برشماریم، به موارد زیر می‌رسیم.

اولین ویژگی که یک مینی کیس گیمینگ باید داشته باشد، پردازنده Core i7 و در حالت مرزی، پردازنده Core i5 است. علاوه بر توجه به مدل پردازنده، باید به نسل آن هم توجه کرد. بهتر است مینی کیس گیمینگ انتخابی، پردازنده‌ای نسل 8 به بعد داشته باشد.

ویژگی دوم یک مینی کیس گیمینگ میزان رم آن است. تقریبا بیشتر مینی کیس های استوک موجود در بازار، قابلیت ارتقا رم کامپیوتر دارند. یعنی شما می‌توانید یک مدل با رم 8 را انتخاب و میزان آن را تا حداکثر 64 گیگابایت ارتقا دهید. این ارتقا می‌تواند در هنگام خرید و توسط فروشنده انجام شود یا بعدا توسط کاربر.

مورد مهم بعدی در یک مینی کیس گیمینگ، کارت گرافیک است. یک مینی کیس استوک گیمینگ باید کارت گرافیک با حافظه اختصصی داشته باشد. بعضی از مدل‌ها به صورت پیشفرض یک کارت گرافیکی مستقل دارند. مینی کیس های استوک هم وجود دارند که به صورت ابتدا به ساکن، کارت گرافیک ندارند، اما قابلیت نصب مدل‌های مخصوص را دارند. بهتر است هنگام خرید مینی کیس گیمینگ به این نکته توجه کنید.

سومین ویژگی مهم یک مینی کیس گیمینگ، حافظه ذخیره‌سازی آن است. مینی کیس های استوک در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند که بعضی از آن‌ها فقط یک درایو HDD دارند. بهتر است برای خرید مینی کیس گیمینگ، به سراغ مدل‌هایی بروید که حافطه SSD روی آن‌ها نصب شده یا در هنگام خرید، درخواست نصب SSD روی مینی کیس گیمینگ انتخاب شده را بدهید.

در آخر یکی از مشخصات مهم یک مینی کیس برای گیمینگ، داشتن پاور توانمند است. بعضی از مینی کیس‌ها به خاطر بازار هدفشان پاورهای ضعیفی دارند که دست کاربر را در نصب کارت گرافیک می‌بندند. بعضی از مینی کیس های استوک، پاور قدرتمندتری دارند که البته مستقیما روی قیمت مینی کیس استوک گیمینگ تاثیر دارد، اما امکانات گسترش و ارتقا بهتر و بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

ذکر این نکته هم مهم است که مینی کیس برای گیمینگ به خاطر طراحی خاصی که دارد، به صورت کلی فضای داخلی کمی داشته و وضعیت تهویه آن بر اساس کارایی متوسط طراحی شده است. بهتر است هنگام خرید مینی کیس گیمینگ به ابعاد و سیستم تهویه‌ی این دستگاه‌ها توجه کنید.


مینی کیس گیمینگ برای چه کسانی مناسب است؟

همان‌طور که گفتیم مینی کیس برای گمینیگ برای افرادی مناسب است که قصد خرید یک سیستم کامپیوتری مخصوص بازی دارند اما نمی‌خواهند هزینه زیادی برای این خرید پرداخت کنند. در کنار این افراد، مینی کیس گیمینگ مناسب کاربرانی است که فضای زیادی برای قرار دادن یک کیس بزرگ ندارند. مینی کیس گیمینگ با دو مزیت قیمت مناسب و ابعاد جمع و جور می‌تواند در موقعیت‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.


بهترین مینی کیس برای گیمینگ

بهترین مینی کیس برای گیمینگ با توجه به تمام مطالبی که گفته شد، یک مینی کیس استوک با پردازنده Core i7 نسل ۸ یا ۹ است که در کنار این پردازنده قدرتمند، حداقل ۱۶ گیگابایت رم، یک درایو SSD حداقل ۲۵۶ گیگابایتی، درایو HDD با ظرفیت ۱ ترابایت داشته باشد. علاوه بر این، وجود یک کارت گرافیک مستقل با حافظه حداقل ۲ گیگابایت هم ضروری است.

چنین مینی کیسی با این مشخصات را می‌توان بهترین مینی کیس گمینگ استوک دانست. می‌توانید با خرید مینی کیس گیمینگ با این مشخصات، تعداد خوبی از بازی‌ها را با کیفیت متوسط اجرا کنید و با هزینه‌ای اندک دنیای گیمینگ را در کامپیوتر تجربه کنید.


بهترین مینی کیس گیمینگ موجود در بازار


قیمت بهترین مینی کیس برای گیمینگ 

مینی کیس گیمینگ استوک به طور کلی، نسبت به رقبای هم قدرتش، قیمت پایین‌تری دارد. در واقع قیمت مینی کیس گیمینگ استوک به خاطر شرایط کالا پایین‌تر و به‌صرفه‌تر است. منظور از شرایط، همان استوک بودن این دستگاه‌ها است. حسنی که مینی کیس گیمینگ استوک برای کاربر دارد، امکان آزمون و خطای کم هزینه‌تر است. فرض کنید برای ورود به دنیای گیمینگ با کامپیوتر قصد خرید مینی کیس گیمینگ دارید. وقتی هزینه‌ی کمتری بابت خرید مینی کیس گیمینگ استوک می‌پردازید، هنگام تغییرات یا زمانی که قصد خرید مدل بهتری دارید، پول کمتری از دست خواهید داد.

خرید بهترین مینی کیس برای گیمینگ 

تا اینجا با مینی کیس برای گیمینگ آشنا شدیم و فاکتورهایی که یک مینی کیس استوک را تبدیل به گزینه‌ای مطلوب برای گیمینگ می‌کند، مورد بررسی قرار دادیم. اگر قصد خرید مینی کیس گیمینگ استوک دارید و می‌خواهید با گزینه‌های موجود در بازار آشنا شوید، پیشنهاد ما مراجعه به بخش مینی کیس استوک در فروشگاه اینترنتی تاپ رایان است. 

تاپ رایان به عنوان یک فروشگاه اینترنتی تخصصی، یکی از فروشندگان بهترین مینی کیس برای گیمینگ با تنوع بالا است. در قسمت مینی کیس استوک فروشگاه اینترنتی تاپ رایان، دسته بندی تخصصی برای یافتن آسان مدل مناسب طراحی شده که باعث می‌شود با چند کلیک، تمامی معیارهای لازم برای مینی کیس گیمینگ را انتخاب و مدل مناسب را پیدا کنید.


سخن پایانی 

در این مطلب از وبلاگ تاپ رایان در مورد مینی کیس گیمینگ استوک صحبت کردیم. این دستگاه‌ها که بینشان مدل‌های مناسب برای ورود به دنیای گیمینگ کامپیوتر پیدا می‌شود، گزینه‌هایی به‌صرفه و جذاب هستند. اگر شما هم قصد خرید قطعات کامپیوتر و لپ تاپ و مینی کیس گیمینگ استوک دارید، با توجه به نکاتی که مطرح شد می‌توانید مدل مناسب را انتخاب کرده و با سفارش آن، از اجرای بازی‌ها با بهترین مینی کیس برای گیمینگ لذت ببرید.

دیدگاه های کاربران (۱)
بهرام سامانی (۳۰ فروردین ۱۴۰۲)
۵

بیایید رو راست باشیم با خودمون. ته تهش مینی کیس واسه گیمینگ خوب نیست

ارسال پاسخ
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر