تخفیف بالای هدر تخفیف بالای هدر
فیلترهای اعمال شده حذف فیلترها

هارد اینترنال 1 ترابایت

مرتب سازی
۱۹ کالا

هارد اینترنال 1 ترابایت

دستگاه‌های ذخیره سازی مانند هارد دیسک اینترنال برای نصب سیستم عامل‌ها، برنامه‌ها و دستگاه‌های ذخیره سازی اضافی و ذخیره اسناد مورد نیاز هستند. بدون دستگاه‌هایی مانند هارد اینترنال که می‌توانند پس از خاموش شدن داده‌ها را حفظ کنند، کاربران یک سیستم کامپیوتری نمی‌توانند برنامه‌ها را ذخیره کنند یا فایل‌ها یا اسناد را بعدا در کامپیوتر بازخوانی کنند. به همین دلیل است که هر رایانه حداقل به یک دستگاه ذخیره سازی برای نگهداری دائمی داده‌ها تا زمانی که باید دوباره استفاده شوند، نیاز دارد. در این مقاله از تاپ رایان قصد بررسی هارد اینترنال 1 ترابایت را داریم. اگر قصد خرید هارد دیسک اینترنال با ظرفیت 1 ترابایت برای سیستم کامپیوتری خود دارید، با ما همراه باشید.

هارد اینترنال چیست؟

هارد دیسک کامپیوتر یا همان هارد اینترنال یک دستگاه ذخیره سازی اطلاعات غیر فرار است. غیر فرار به دستگاه‌های ذخیره سازی گفته می شود که در صورت خاموش شدن، داده‌های ذخیره شده را حفظ می کنند. همه رایانه‌ها به یک دستگاه ذخیره سازی نیاز دارند و هارد اینترنال تنها نمونه ای از یک نوع دستگاه ذخیره سازی هستند.

هارد اینترنال در داخل رایانه‌های رومیزی، دستگاه‌های تلفن همراه، لوازم الکترونیکی مصرفی و آرایه‌های ذخیره سازی سازمانی در مراکز داده نصب می شوند. آنها می توانند سیستم عامل‌ها، برنامه‌های نرم افزاری و سایر فایل‌ها را با استفاده از دیسک‌های مغناطیسی ذخیره کنند.

هارد اینترنال 1 ترابایت کامپیوتر

هارد اینترنال در ظرفیت‌ها و سرعت‌های مختلفی تولید و به بازار ارائه می‌شود. یکی از پرطرفدارترین ظرفیت‌های هارد اینترنال 1 ترابایت است. این ظرفیت هارد اینترنال در واقع میزان پیشفرض کاربران هنگام خرید هارد اینترنال شده است. هارد دیسک اینترنال 1 ترابایت، برای یک سیستم کامپیوتری که برای کارهای روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد کاملا کافی است. این مقدار هارد اینترنال برای دیگر استفاده‌ها هم به خوبی پاسخگو است. هارد اینترنال 1 ترابایت فقط در موارد استفاده خاص مثل آرشیو و کارهای گرافیکی با حجم بالا با کمبود مواجه است.

هارد اینترنال 1 ترابایت برای کامپیوتر در حال حاضر در اندازه ۳.۵ اینچی تولید می‌شود. هارد دیسک اینترنال 1 ترابایت ۳.۵ اینچی به صورت استاندارد در محل قرارگیری هارد دیسک در کیس‌ کامپیوتر قرار می‌گیرد و نیازی به براکت و تبدیل ندارد. این سری از هارد دیسک‌های اینترنال با سرعت‌های مختلف در بازار وجود دارند که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح می‌دهیم.

انواع هارد دیسک اینترنال 1 ترابایت

هارد دیسک اینترنال 1 ترابایت انواع مختلفی دارد که در این مقاله در مورد نوع ۳.۵ اینچ آن صحبت می‌کنیم. هارد اینترنال یک ترابایت ۳.۵ اینچی مناسب کامپیوترهای رومیزی است که کیس جداگانه دارند. هارد اینترنال استفاده شده در کامپیوترهای آل این وان و برخی از انواع مینی کیس از نوع ۲.۵ اینچی است که موضوع بحث ما نیست.

هارد اینترنال 1 ترابایت از نظر سرعت چرخش دیسک معمولا در دو نوع ۵۴۰۰ دور و ۷۲۰۰ دور در بازار موجود است. این سرعت چرخش رابطه مستقیم با سرعت خواندن/نوشتن هارد اینترنال 1 ترابایت دارد. در واقع تنها فاکتوری که در هنگام خرید هارد اینترنال 1 ترابایت باید در نظر بگیرید همین سرعت چرخش است. دلیل این وضعیت این است که سرعت رابط هارد دیسک اینترنال 1 ترابایت که این روزها از نوع SATA است همیشه بیشتر از حداکثر سرعت هارد است و در نظر گفتن آن کمک کننده نخواهد بود.

مزایا و معایب HDD اینترنال 1 ترابایت

هارد دیسک اینترنال 1 ترابایت برای استفاده به عنوان یک حافظه ذخیره‌سازی بلند مدت و غیرفرار در یک سیستم کامپیوتری مناسب است. بیایید نگاهی به مزایا و معایب استفاده از هارد اینترنال 1 ترابایت داشته باشیم:

مزایای هارد اینترنال 1 ترابایت:

  • قیمت مناسب 
  • دسترسی آسان

معایب هارد اینترنال 1 ترابایت

  • سرعت کم نسبت به SSD
  • سر وصدا
  • آسیب پذیری
  • مصرف برق بیشتر

آیا هارد اینترنال 1 ترابایت ارزش خرید دارد؟ 

اگر قصد دارید یک سیستم کامپیوتری جدید راه اندازی کنید، پیشنهاد ما استفاده از یک حافظه‌یSSD با حجم کم برای ویندوز و یک هارد اینترنال 1 ترابایت برای ذخیره‌ی فایل‌ها است. بنابراین هارد اینترنال 1 ترابایت هنوز هم ارزش خرید دارد. برای سیستم‌هایی که قصد ارتقا حافظه‌ی ذخیره‌سازی را دارند، باز هم هارد اینترنال 1 ترابایت یک گزینه‌ی مفید محسوب می‌شود.

هنگام خرید هارد اینترنال 1 ترابایت باید به چه چیزی توجه کنیم؟

هنگام خرید هارد اینترنال 1 ترابایت باید به چند مورد توجه کنید. اولین مورد سرعت هارد دیسک اینترنال است. هارد اینترنال 1 ترابایت در دو سرعت که در واقع همان سرعت چرخش دیسک است، در بازار وجود دارد. سرعت اول ۵۴۰۰ دور است و بعدی ۷۲۰۰ که بهتر است برای بهره‌مندی از عملکرد بهتر به سراغ نوع ۷۲۰۰ دور بروید.

مورد بعدی که باید موقع خرید هارد اینترنال 1 ترابایت در نظر بگیرید، حافظه کش هارد است. این حافظه هرچقدر بیشتر باشد، بهتر است. ظرفیت حافظه کش هارد‌های جدید بین ۸ تا ۲۵۶ مگابایت است. در آخر باید به مشخصات فنی هارد اینترنال دقت کنید تا اطلاعاتی مثل ضریب اطمینان و زمان دسترسی آن را هم متناسب با نیازتان انتخاب کنید.

محصول مرتبط : هارد اینترنال 4 ترابایت

برند‌های تولید کننده هارد اینترنال 1 ترابایت

هارد اینترنال 1 ترابایت توسط چند تولید کننده بزرگ که در این عرصه فعالیت دارند، تولید می‌شود. پرطرفدارترین برندهای تولید کننده هارد دیسک اینترنال عبارتند از:

  • Western Digital
  • Seagate
  • Toshiba

خرید هارد اینترنال 1 ترابایت از تاپ رایان

تاپ رایان به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی لپ تاپ و قطعات کامپیوتری، سبد کاملی از محصولات را برای فروش عرضه می‌کند که هارد اینترنال 1 ترابایت هم از این قاعده مستثنی نیست. در همین صفحه از فروشگاه اینترنتی تاپ رایان، می‌توانید تمام مدل‌های هارد دیسک اینترنال 1 ترابایت موجود در بازار را از برند‌های مختلف با مشخصات گوناگون مشاهده و قیمت‌ها را مقایسه کنید. خرید هارد 1 ترابایت از تاپ رایان با کم‌ترین اتلاف وقت و به آسانی امکان پذیر است. 

سخن پایانی

در این مطلب از تاپ رایان، در مورد حافظه‌های ذخیره سازی داخلی کامپیوتر صحبت کردیم. ابتدا به بررسی کلی هارد اینترنال 1 ترابایت و نقش آن در یک سیستم کامپیوتری پرداختیم و پس از آن در مورد سرعت، مشخصات و مزایای هارد اینترنال 1 ترابایت صحبت کردیم. پس از آن به برند‌های تولید کننده هارد اینترنال 1 ترابایت نگاهی داشتیم و در پایان بهترین راه خرید هارد اینترنال 1 ترابایت را معرفی کردیم.

در تاپ رایان، گزینه‌های خرید قطعات کامپیوتر محدودیتی ندارند. به هیچ برند خاص یا حتی نوع خاصی از قطعات محدود نیستید. کامل‌ترین سبد محصول قطعات کامپیوتر با بهترین قیمت از جمله قیمت هارد یک ترا در تاپ رایان موجود است و می‌توانید با استفاده از امکانات تخصصی فروشگاه اینترنتی تاپ رایان، به آسانی و سریع به محصول مورد نظر دست پیدا کنید. در پایان توجه شما را به جدول مشخصات این سری محصول جلب می‌کنیم:

سری محصولهارد اینترنال 1 ترابایت
تکنولوژی HDD
ظرفیت1 ترابایت
کاربریحافظه‌ی ذخیره‌سازی داخلی، آرشیو و...
برند‌هاوسترن دیجیتال، سیگیت و توشیبا


مشاهده بیشتر

پرسش و پاسخ (۳)

فرید کریمی (۳۱ فروردین ۱۴۰۲)
۴

برای ارتقا لپتاپ هارد 1 ترا اینترنال استفاده کنیم خوبه؟ یا اکسترنال که ویندوز رو روش نصب کنیم؟

ارسال پاسخ
پاسخ اپراتور (۳۱ فروردین ۱۴۰۲)
سلام دوست عزیز،
برای نصب ویندوز باید هارد اینترنال استفاده کنید.
احسان شایسته (۸ اسفند ۱۴۰۱)
۴

هارد اینترنال ۱ ترا دیگه کف نیاز ما هست و داشتنش برای همه واجب می‌باشد!

ارسال پاسخ
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر

سوالات متداول

هارد اینترنال ۱ ترابایت در دو سرعت در بازار وجود دارد. ۵۴۰۰ دور و ۷۲۰۰ دور.

بهترین تولیدکنندگان هارد اینترنال 1 ترابایت شرکت‌های وسترن دیجیتال، سیگیت و توشیبا هستند.