تخفیف بالای هدر تخفیف بالای هدر
فیلترهای اعمال شده حذف فیلترها

مینی کیس استوک نسل 9

مرتب سازی
۱۳ کالا

مینی کیس استوک نسل 9

خرید مینی‌کیس استوک نسل 9 و عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت مینی‌کیس استوک نسل 9

این روزها تنوع تجهیزات کامپیوتری آنقدر بالاست که هر کاربری با هر نیازی می‌تواند یکی از محصولات این حوزه را انتخاب کند. به عنوان مثال، مینی‌کیس‌های موجود در بازار راه‌حل مناسبی برای افرادی هستند که فضای زیادی برای قرار دادن کیس‌های بزرگ در اختیار ندارند. از جمله می‌توانیم مینی‌کیس‌های استوک نسل ۹ را نام ببریم. مینی‌کیس‌هایی که از واحد پردازنده مرکزی مناسبی برای پردازش اطلاعات استفاده می‌کنند، میزان رم و حافظه جانبی مناسبی در اختیار کاربر قرار می‌دهند و در نهایت تعداد کافی پورت برای اتصال تجهیزات جانبی مختلف روی بدنه خود دارند.

در این مقاله می‌خواهیم در خصوص مینی‌کیس استوک نسل ۹ صحبت کنیم. در واقع محوریت صحبت‌های ما را در این مقاله، خرید مینی‌کیس نسل ۹ و عوامل تاثیرگذار بر قیمت مینی‌کیس نسل ۹ تشکیل می‌دهد. چنانچه قصد خرید یک سیستم کامپیوتری جدید را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

توضیحاتی در خصوص واحد پردازنده مرکزی مینی‌کیس استوک نسل ۹

مینی‌کیس استوک نسل ۹ مینی‌کیسی است که در آن از واحد پردازنده مرکزی نسل 9 شرکت اینتل برای پردازش اطلاعات مختلف استفاده می‌شود. به‌ عنوان‌ مثال پردازنده Core i5 9400 یک پردازنده نسل نه است که در برخی از مدل‌های این مینی‌کیس‌ها به کار رفته است. این پردازنده‌ها به دلیل داشتن هسته‌های حقیقی و رشته‌های متعدد، قدرت پردازشی بالایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. هر چقدر میزان قدرت پردازش اطلاعات توسط پردازنده بالاتر رود، سرعت کامپیوتر هم افزایش می‌یابد و کاربر می‌تواند برنامه‌های سنگین‌تری را روی کامپیوتر خود اجرا نماید.

 

تفاوت مینی‌کیس استوک نسل ۹ و نسل ۸

بد نیست در این قسمت به تفاوت‌های بین مینی‌کیس استوک نسل ۹ و نسل ۸ بپردازیم. همانطور که قبلا هم گفتیم مینی‌کیس استوک نسل ۹ از پردازنده‌های نسل ۹ اینتل استفاده می‌کند. در صورتی که مینی‌کیس نسل ۸ از پردازنده‌های نسل ۸ این شرکت بهره‌مند می‌شود. حال که می‌خواهیم تفاوت این دو مینی کیس را مورد بررسی قرار دهیم باید به سمت بررسی تفاوت‌های این دو پردازنده یعنی پردازنده نسل ۹ و نسل ۸ برویم. تفاوت این دو پردازنده در تعداد هسته‌ها، تعداد رشته‌ها و سرعت کلاک است.

به عنوان مثال پردازنده Core i5 نسل ۹ دارای ۶ هسته حقیقی ۶ رشته و سرعت کلاک ۴.۶ گیگاهرتز است در صورتی که نسل ۸ همین پردازنده دارای ۴ هسته ۸ رشته و سرعت کلاک ۳.۷ گیگا هرتز است. بنابراین مینی‌کیس استوک نسل ۹ به دلیل داشتن هسته‌های بیشتر قدرت بیشتری در پردازش اطلاعات دارد.از سوی دیگر با توجه به پردازنده قوی‌تر به کار رفته در مینی کیس استوک نسل ۹ انتظار می‌رود قیمت مینی‌کیس نسل ۹ بیشتر از قیمت مینی‌کیس نسل ۸ باشد.

 

رم به کار رفته در مینی کیس استوک نسل ۹

از جمله قطعات بسیار مهمی که در هنگام خرید مینی‌کیس نسل 9 باید به آن توجه داشت رم به کار رفته در آن است چرا که اجرای بسیاری از برنامه‌ها از جمله اجرای بازی‌های کامپیوتری ارتباط مستقیمی با رم کامپیوتر دارد. معمولاً در مینی‌کیس‌های نسل ۹، از رم ۸ گیگابایتی DDR4 استفاده می‌شود. این رم، سرعت مناسبی به کامپیوتر می‌دهد و شما قادر خواهید بود که حتی برخی از بازی‌های کامپیوتری را هم توسط این مینی‌کیس اجرا کنید.

محصول مرتبط: کیس گیمینگ 

حافظه ذخیره‌سازی مینی‌کیس استوک نسل ۹

در مینی‌کیس‌های استوک نسل ۹ هم از حافظه‌های جانبی HDD و هم از حافظه‌های جانبی SSD می‌توان استفاده کرد اما آنچه عمومیت دارد آن است که در بسیاری از مینی‌کیس‌های استوک نسل ۹ حافظه از نوع HDD با ظرفیت ۵۰۰ گیگابایت وجود دارد. البته این میزان حافظه قابلیت ارتقاء نیز دارد. بنابراین حتی اگر مجبور هستید فایل‌های حجیم خود را روی این مینی‌کیس‌ها ذخیره کنید باید بگویم که نگران نباشید چرا که فضای کافی برای ذخیره سازی اطلاعات در اختیار شما قرار دارد.

 

کاربران مینی‌کیس استوک نسل ۹

حال این سوال مطرح می‌شود که کاربران مینی‌کیس استوک نسل ۹ چه کسانی هستند؟ قبل از آنکه به این سوال پاسخ دهیم بهتر است در خصوص واژه استوک که بارها در جاهای مختلف این مقاله از آن استفاده کردیم توضیحاتی ارائه دهیم. متاسفانه مینی‌کیس‌هایی که در بازار ایران وجود دارند عموما به صورت دست دوم و استوک وارد کشور می‌شوند. به همین خاطر دستیابی به مینی‌کیس‌های نو عموماً کار مشکلی است.

اما به این مسئله بپردازیم که چه کسانی می توانند از این مینیکیس‌ها استفاده کنند. یکی از مزایای مهم مینی‌کیس‌ها در مقایسه با کیس‌های معمولی، ابعاد کوچک و وزن سبک آنهاست. این مسئله باعث می‌شود بسیاری از کارمندان و افرادی که فضای کافی روی میز کامپیوتر خود ندارند به دنبال خرید مینی‌کیس‌ استوک نسل 9 باشند. علاوه بر آن، مینی‌کیس استوک نسل ۹ به دلیل آنکه از واحد پردازنده مرکزی قدرتمندی استفاده می‌کند می‌تواند برای پردازش اطلاعات مختلف از جمله پردازش اطلاعات بازی‌های کامپیوتری مناسب باشد. به همین دلیل گیمرها و افرادی که در زمینه رندرگیری و طراحی عکس و ویدیو فعالیت می‌کنند هم از جمله کاربران این کیس‌ها هستند.

 

قیمت مینی‌کیس استوک نسل ۹

در مورد مینی‌کیس‌ها به دلیل آنکه ابعاد کوچکتری نسبت به کیس‌های معمولی دارند تکنولوژی بالاتری برای ساخت آنها مورد استفاده قرار گرفته است به همین دلیل در مقایسه با کیس‌های معمولی، از قیمت بالاتری برخوردار هستند. اما مینی‌کیس‌هایی که در بازار ایران وجود دارند همانطور که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، دست دوم و استوک هستند به همین دلیل از قیمت آنها کاسته می‌شود. بنابراین می‌توانیم بگوییم قیمت مینی‌کیس استوک نسل ۹ با توجه به ویژگی‌های سخت‌افزاری خوبی که دارد مقرون به صرفه است.

 

کلام پایانی 

به این ترتیب به انتهای این مقاله رسیدیم. در این مقاله در خصوص مینی‌کیس استوک نسل ۹ مطالبی را با هم مرور کردیم. در مجموع، این مینی‌کیس‌ها به دلیل استفاده از پردازنده‌های نسل ۹ شرکت اینتل، قدرت پردازشی بالایی دارند. در کنار این پردازشگر سایر قطعات سخت‌افزاری همچون رم، حافظه ذخیره‌سازی و کارت گرافیک هم از سطح بالایی برخوردار هستند. همه این‌ها در کنار هم سبب می‌شوند یک سیستم کامپیوتری مناسب برای اجرای بسیاری از برنامه‌ها در اختیار طیف گسترده‌ای از کاربران قرار گیرد. امیدواریم مطالبی که ارائه شد برای شما مفید فایده بوده باشد. در پایان توجه شما را به جدول مشخصات کلی مینی کیس استوک نسل 9 جلب می‌کنیم:

سری محصولمینی کیس استوک نسل 9
پردازندهنسل 9 اینتل
سری پردازندهCore i5, i7
رم4 و 8 (قابل ارتقا)
حافظه داخلیHDD و SSD
کارت گرافیکیکپارچه و مستقل
مشاهده بیشتر

پرسش و پاسخ

دیدگاه شما
مشاهده بیشتر

سوالات متداول

مینی کیس استوک نسل ۹ به درد افرادی می‌خورد که به پردازنده‌های جدیدتر برای کارهای محاسباتی خود نیاز دارند.

بله، می‌توانید رم و هارد مینی کیس استوک نسل ۹ را ارتقا داده یا حتی با اضافه کردن کارت گرافیک به آن، دستگاهی قدرتمند‌تر داشته باشید.