گواهینامه‌ها

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد الکترونیک اول نشانه ایست که از سمت مرکزی با نام توسعه تجارت الکترونیک که مربوط به وزارت صنعت، معدن و تجارت است، صادر گردیده است. این نماد عضو اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و همچنین عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در کشورمان ایران بوده و همچنان فعالیت دارد. این نشانه به کسب و کارهای اینترنتی قانونی و مجاز که هدف ساماندهی، صلاحیت و احراز هویت دارد، تعلق می‌گیرد. یکی دیگر از برنامه‌های بخش نماد الکترونیک (به اصطلاح ای نماد) بررسی کردن وبسایت و فعالیت آنان است که در صورت نداشتن صلاحیت، نماد از سایت گرفته خواهد شد.

ستاد ساماندهی پایگاه‌های اینترنتی

این سامانه به کل پایگاه‌های اینترنتی که احراز هویت خود را تماما گذرانده باشند، مجوزهای لازم را برای فعالیت به آنان داده و همچنین یک لوگو به آن سایت اعطا می‌گردد، که این لوگو نشان دهنده اطمینان کاربران برای تایید محتواهای سایت است. در کشور ایران تولیدکنندگان محتوا موظف هستند که اطلاعات شخصی خود مانند شماره موبایل، آدرس و ویژگی‌هایی که به همین دسته مربوط می‌شوند را در سایت ساماندهی ثبت کنند. در صورت تایید تمام مدارک، ستاد ساماندهی پایگاه اینترنتی لوگوی مذکور را اعطا می‌نماید.

مجوز کشوری کسب و کار مجازی

در ماده 131 قانون کار در کشور جمهوری اسلامی ایران، اجرای قوانین و آیین نامه‌های انجمن‌ صنفی و کانون‌های مربوطه به منظور حفظ حقوق و منافع مشروع مجاز همچنین بهبود پیدا کردن وضع اقتصادی کارفرمایان که خود جزء ضامن‌های جامعه هستند، این انجمن صنفی تشکیل می‌شود.از موارد کاری انجمن کسب و کارهای اینترنتی می‌توانیم، به پیگیری حقوق مربوط به کسب و کارهای اینترنتی، توسعه خرید مجازی در کشور و ارائه راه‌هایی برای آسان شدن خرید اینترنتی اشاره کرد.