فیلترهای اعمال شده حذف فیلترها

قیمت مادربرد سری H510 | خرید مادربرد سری H510 (انواع برند‌ها)

مرتب سازی
ASUS PRIME H510M A LGA 1200 Motherboard
۴,۳۶۰,۰۰۰۳%
۴,۲۵۰,۰۰۰ تومان
ASUS PRIME H510M-C/PS DDR4 LGA 1200 Motherboard
۴,۸۵۰,۰۰۰۱۳%
۴,۲۵۹,۰۰۰ تومان
ASUS PRIME H510M-R-SI DDR4 LGA 1200 Motherboard
۴,۱۵۵,۰۰۰ تومان
MSI H510M PRO-E 11th Gen LGA 1200 Motherboard
۴,۷۵۰,۰۰۰۳%
۴,۶۴۰,۰۰۰ تومان
ASUS PRIME H510M D LGA 1200 Motherboard
۴,۲۶۰,۰۰۰ تومان
GigaByte H510M S2P LGA1200 Motherboard
۴,۳۹۹,۰۰۰ تومان
ASUS PRIME H510M-A WIFI Motherboard
۴,۸۹۰,۰۰۰۱۲%
۴,۳۳۰,۰۰۰ تومان
۲۷ کالا

مادربرد h510

خرید مادربرد h510 و عوامل اثرگذار بر قیمت مادربرد h510

خرید مادربرد h510 و عوامل تاثیرگذار بر قیمت مادربرد h510 محوریت اصلی این نوشته است. این مقاله در واقع به شما عزیزان کمک می‌کند اطلاعات‌تان را در خصوص مادربرد h510 بروز کنید و اگر قصد خرید مادربرد h510 را دارید با اطلاعات کامل‌تری آن را از یکی از شرکت‌های ارائه دهنده‌اش خریداری نمایید. 

اما اگر اطلاعات پایه‌ای و زمینه‌ای در خصوص این قطعه ندارید، نگران نباشید؛ شما هم می‌توانید از این مقاله استفاده کنید زیرا ما تمام سعی و تلاشمان را می‌کنیم تا محتوای مقاله برای همه مخاطبان عزیز قابل‌فهم باشد. بنابراین اگر با دنیای کامپیوتر و قطعات کامپیوتر بیگانه هستید نه تنها می‌توانید اطلاعات موردنیاز برای خرید مادربرد h510 را از این مقاله دریافت کنید بلکه این مقاله می‌تواند مرجعی باشد برای یادگیری در خصوص مادربرد. در همین ابتدای مقاله مطالبی هر چند مختصر اما مفید در خصوص اینکه مادربرد چیست و چه وظایفی را بر عهده دارد خدمت شما همراهان عزیز سایت تاپ رایان ارائه می‌کنیم. 


کدام قطعه در کامپیوتر مادربرد است؟

امروزه کم نیستند افرادی که در خانه‌های خود از کامپیوتر رومیزی استفاده می‌کنند. منظور ما از کامپیوتر رومیزی کامپیوتری است که کیس جداگانه‌ای دارد و قطعات سخت‌افزاری آن داخل کیس قرار می‌گیرد. در کامپیوترهای رومیزی، قطعه بسیار مهمی وجود دارد به نام مادربرد. مادربرد یا همان برد اصلی، یک تخته الکترونیکی است که در آن مدارهای الکترونیکی متعددی را می‌توان دید. مادربرد در واقع بستری است که سایر تجهیزات سخت افزاری مهم کامپیوتر روی آن سوار می‌شود. به عنوان مثال مغز متفکر کامپیوتر یعنی واحد پردازنده مرکزی یا همان CPU روی مادربرد قرار می‌گیرد. سوکتی روی مادربرد تعبیه شده به نام سوکت پردازنده که پردازنده روی آن قرار می‌گیرد. 

همانطور که می‌دانید پردازنده مرکزی قطعه حساسی است و در اثر پردازش اطلاعات گرم می‌شود. به همین خاطر یک عدد فن(Fan) و هیت سینک  باید آن را خنک کند. روی مادربرد سوکت‌هایی تعبیه شده که سیم فن مادربرد در آن قرار می‌گیرد و فن روی واحد پردازنده مرکزی قرار گرفته و آن را خنک می‌کند. همچنین روی مادربرد، اسلات‌هایی تعبیه شده که هر یک از آنها برای نصب قطعه سخت‌افزاری خاصی تعبیه شده است. به عنوان مثال، اسلات کارت گرافیک را می‌توانیم نام ببریم. کارت گرافیک روی این اسلات سوار می‌شود و کار نمایش اطلاعات روی مانیتور را بر عهده می‌گیرد. اسلات‌های رم هم از دیگر اسلات‌هایی روی مادربرد بوده و همانطور که می‌توان حدس زد محلی برای نصب رم روی مادربرد هستند.

قطعات مختلف دیگری هم روی مادربرد قرار دارد. برای اینکه مطلب ما طولانی نشود از ذکر نام آنها خودداری می‌کنیم. مادربرد h510 که موضوع بحث ما در این مقاله است هم از همین قطعات سخت افزاری مختلف تشکیل شده که در ادامه در خصوص آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.


طریقه نام گذاری مادربرد h510

خوب اگر سری به وب سایت‌های مختلف فروش مادربرد بزنید متوجه می‌شوید که مادربردهای مختلفی با نام‌های گوناگون در آنها وجود دارد مثل مادربرد h310، مادربرد h410، مادربرد h510 و مادربرد h610. همه این مادربردها نام‌های مخصوص به خود را دارند و در تمام دنیا، این مادربردها را با این نام‌ها می‌شناسند. در واقع این نام‌ها اثر انگشت این مادربردها هستند و ویژگی‌های آنها را با خود یدک می‌کشند. اما مبنای این نام گذاری به چه صورتی است؟ 

قبل از این که در خصوص نحوه نام‌گذاری مادربردها صحبت کنیم لازم است در مورد یکی از قطعات مهم مادربرد که در بندهای قبلی به آن اشاره‌ای نکرده‎‌ایم، صحبت کنیم. این قطعه چیپست (chipset) نامیده می‌شود. چیپست‌ها اگر پر اهمیت‌تر از واحد پردازنده مرکزی نباشند کم‌اهمیت‌تر از آن‌ها هم نیستند. در واقع مدیریت انتقال اطلاعات به واحد پردازنده مرکزی بر عهده چیپست‌هاست. به عنوان مثال اطلاعاتی که بین کارت گرافیک و واحد پردازنده مرکزی مبادله می‌شود به وسیله چیپست‌ها مدیریت می‌شود. شرکت‌های اینتل و AMD تولیدکنندگان اصلی چیپست هستند. آنها چیپست‌هایی را که تولید می‌کنند با نام‌های مشخصی به بازار عرضه می‌کنند. به عنوان مثال یکی از چیپست‌هایی که شرکت اینتل طراحی و تولید نموده چیپستی با نام h510 است. 

حال شرکت‌های تولیدکننده مادربرد، چیپست‌هایی مانند چیپست h510 را از شرکت اینتل خریداری می‌کنند و در مادربردهایشان مورد استفاده قرار می‌دهند. مادربردی را که چیپست h510 روی آن سوار شده مادربرد h510 می‌نامند. بنابراین مبنای نام‌گذاری مادربردها بر اساس نام چیپستی است که در آن مادربرد استفاده شده است. مثالی دیگر در این زمینه چیپست h610 شرکت اینتل است. اگر شرکت ایسوس که تولید کننده مادربرد به حساب می‌آید در مادربرد خود از چیپست h610 استفاده کند ناگزیر است نام مادربرد خود را هم h610 بگذارد اما برای جلوگیری از اشتباه، این شرکت یک سری پیشوند و پسوند را هم به نام h610 اضافه می‌کند.

 

ویژگی‌های کلی مادربرد h510

تا به اینجای مقاله اطلاعاتی در خصوص وظایف مادربرد و نحوه نام‌گذاری آن خدمت‌تان ارائه شد. مادربرد h510 که موضوع این مقاله است مادربردی است که توسط شرکت‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود. اما تمامی شرکت‌های تولید کننده این مادربرد همانطور که قبلا هم اشاره کردیم از چیپست h510 برای تولید مادربرد استفاده می‌کنند. در واقع همه این شرکت‌ها با شرکت اینتل که تولید کننده چیپست h510 است همکاری می‌کنند تا بتوانند مادربرد h510 را به بازار عرضه کنند. 

از آن جایی که شرکت‌های مختلفی از این چیپست برای تولید مادربرد h510 استفاده می‌کنند انتظار می‌رود قیمت مادربرد h510 ساخته شده توسط شرکت‌های مختلف کمی با هم متفاوت باشد. بنابراین کسانی که قصد خرید مادربرد h510 را دارند با توجه به ویژگی‌های کلی این محصول، اطلاعات جزئی این محصول را که توسط شرکت‌های مختلف ساخته می‌شود با هم مقایسه کرده و بهترین گزینه برای کار خود انتخاب و خریداری می‌نمایند. به همین دلیل در این جا ویژگی‌های کلی مادربرد h510 را خدمت شما ارائه می‌کنیم. 

همین ابتدای کار در خصوص ویژگی‌های کلی مادربرد h510 باید خدمت شما عزیزان بیان کنیم که این مادربرد از جمله مادربردهای مقرون به صرفه و با قیمت مناسب است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت تاپ رایان این محصول را که توسط شرکت‌های مختلف از جمله ایسوس، گیگابایت، msi و غیره ارائه می‌شود خریداری نمایید. نکته دومی که می‌خواهیم در مورد مادربرد h510 به آن اشاره کنیم فرم فکتور یا ابعاد این مادربرد است. مادربرد h510 دارای فرم فاکتور microATX است و به دلیل اندازه مناسبی که دارد به راحتی در بسیاری از کیس‌ها قرار می‌گیرد بنابراین کاربران مشکلی از این بابت با این مادربرد نخواهند داشت. 

این مادربرد از سوکت پردازنده LGA1200 و رم DDR4 پشتیبانی می‌کند. نکته آخری که در مورد ویژگی‌های کلی مادربرد h510 می‌خواهیم بیان کنیم پردازنده سازگار با این مادربرد است. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم چیپست این مادربرد توسط شرکت اینتل طراحی و تولید شده است بنابراین انتظار می‌رود از پردازنده‌های شرکت اینتل پشتیبانی کند که در ادامه در این خصوص به طور مفصل‌تر مطالبی را خدمت شما بیان خواهیم کرد. 


مادربرد h510 از کدام پردازنده پشتیبانی می‌کند؟

سوالی که مطرح می‌شود این است که مادربرد h510 از کدام پردازنده پشتیبانی می‌کند؟ در قسمت قبلی به طور کلی گفتیم که مادربرد h510 از پردازنده‌های شرکت اینتل پشتیبانی می‌کند اما جزئیاتی در این خصوص ارائه نکردیم. در اینجا بهتر است یک گام به عقب برگردیم. شرکت‌هایی مانند اینتل و AMD که کار اصلی‌شان تولید پردازنده و چیپست است با تولید هر نسل از پردازنده‌ها، چیپست‌های جدیدی را تولید می‌کنند. پردازنده‌های جدید با چیپست‌های جدید سازگار هستند. در واقع یک چیپست ممکن است با چند پردازنده تقریبا هم نسل خود سازگار باشد. به عنوان مثال چیپست‌های h510 از پردازنده‌های نسل 10 و 11 اینتل پشتیبانی می‌کنند. بنابراین مادربردهایی که از این چیپست یعنی h510 استفاده می‌کنند دارای پردازنده‌هایی از نسل 11 و یا 10 اینتل هستند.   


چند نمونه از مادربردهای h510

در بخش‌های قبلی به این مسئله اشاره شد که مادربردهای h510 به این دلیل با این نام خوانده می‌شوند که در آن‌ها از چیپست‌های h510 شرکت اینتل استفاده می‌شود. همچنین اشاره کردیم که شرکت‌های مختلفی همانند ایسوس و گیگابایت که مادربرد h510 را تولید می‌کنند،از پیشوندها و پسوندهایی برای نام‌گذاری آن استفاده می‌کنند. در ادامه قصد داریم به چند نمونه از مادربردهای h510 که توسط شرکت‌های مختلف تولید شده‌اند اشاره کنیم.

  • H510M H DDR4: این مادربرد یکی از محصولات شرکت گیگابایت است. گیگابایت یکی از بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده مادربرد در دنیاست. این محصول همانطور که از نام آن پیداست از پردازنده نسل 10 و 11 اینتل پشتیبانی می‌کند. همچنین رم‌هایی از نوع DDR4 که از جمله رم‌های با سرعت بالا به شمار می‌روند و به وفور در دسترس همگان قرار دارند در این مادربرد قابل نصبند.
  • PRIME H510 10ME: این مادربرد یکی از محصولات شرکت ایسوس است. ایسوس علاوه بر تولید لپ تاپ و کامپیوتر، مادربردهای بسیار باکیفیتی هم طراحی و تولید می‌کند و توانسته رضایت خاطر کاربران را جلب کند. مادربرد h510 شرکت ایسوس هم از پردازنده‌های اینتل نسل 10 و 11 پشتیبانی می‌کند. سوکت پردازنده در این مادربرد LGA1200 است و این مادربرد هم همانند مادربرد h510 شرکت گیگابایت از رم DDR4 پشتیبانی می‎‌کند. در خصوص قالب ساخت این مادربرد هم باید بگوییم این مادربرد یک مادربرد ATX با ابعاد 211 در 226 میلی‌متر است. 
  • H510 MHP: این مادربرد یکی از محصولات شرکت بایوستار است. شرکت بایوستار هم یکی از برندهای مهم تولید کننده مادربرد در دنیاست که مادربرد h510 آن بسیار معروف است. این مادربرد از پردازنده نسل 10 و 11 اینتل پشتیبانی می‌کند و سوکت پردازنده آن همانند مادربرد‌های قبلی که اشاره کردیم LGA1200 است. این مادربرد هم همانند دو مادربرد بالا از رم DDR4 پشتیبانی می‌کند. ابعاد این مادربرد 226 در 185 میلی‌متر و قالب ساخت آن micro ATX است که به دلیل داشتن ابعاد مناسب در بسیاری از کامپیوترها به راحتی جای می‌گیرد. در خصوص تعداد اسلات‌های رم در این مادربرد هم باید بگوییم این مادربرد 2 اسلات رم دارد و اسلات کارت گرافیک آن PCIe x16 است.

ما در ین جا سه مادربرد را از شرکت‌های مختلف که همگی h510 نام داشتند خدمت شما معرفی کردیم. همانطور که ملاحظه کردید عبارت اچ 510 در تمام این مادربردها مشترک بود منتها هر شرکت بر اساس اصولی که دارد یک سری پیشوند و پسوند به h510 اضافه کرده است. 


فروشگاه‌های آنلاین خرید مادربرد h510

برای کسب اطلاعات کامل‌تر در خصوص مادربردهای h510 شرکت‌های مختلف می‌توانید به وب‌سایت همان شرکت مراجعه کنید. به عنوان مثال برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مادربرد h510 شرکت ایسوس می‌توانید به وب سایت شرکت ایسوس مراجعه کرده و هر اطلاعاتی را که نیاز دارید از این وب‌سایت استخراج نمایید. اما یک راه ساده‌تر هم وجود دارد و آن هم اینکه به وب‌سایت شرکت تاپ رایان مراجعه نمایید و در بخش سرچ، عبارت مادربرد h510 را وارد کنید تا به صفحه این مادربرد هدایت شوید. در این بخش مادربردهای h510 ساخته شده توسط شرکت‌های مختلف به نمایش گذاشته شده است. با کلیک روی هر کدام از محصولاتِ این صفحه وارد صفحه جدیدی شده و اطلاعات کامل‌تری را در خصوص آن بدست خواهید آورید. 


قیمت مادربرد h510

مادربرد h510 از جمله مادربردهای مقرون به صرفه‌ای است که از پردازنده‌های نسل 10 و 11 اینتل پشتیبانی می‌کند. همانطور که می‌دانید پردازنده نسل 11 از جمله پردازنده‌های قوی با سرعت پردازش بسیار بالاست و شما می‌توانید بسیاری از کارها را از جمله کارهای گرافیکی‌ با استفاده از امکاناتی که این مادربرد در اختیارتان قرار می‌دهد، انجام دهید. قیمت h510 بسیار مقرون به صرفه است. بنابراین اگر قصد خرید مادربرد h510 را دارید، تردید نکنید و با مقایسه مادربردهای مختلف h510 آن چیزی را که برای کامپیوتر شما و کارهایتان مناسب است انتخاب و خریداری نمایید.


خرید مادربرد  h510

با اطلاعاتی که در این مقاله خدمت شما بیان شد اگر قصد خرید مادربرد h510 را داشتید می‌توانید به وب سایت شرکت تاپ رایان مراجعه کنید. در این وب سایت مشخصات مادربردهای h510 که توسط شرکت‌های مختلف اعم از ایسوس ، گیگابایت، بایواستار و ... تولید می‌شود را می‌توانید مشاهده کرده و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید. چنانچه در فرآیند خرید سوال یا ابهامی داشتید، می‌توانید سوالات‌تان را به صورت کامنت در پایین همین صفحه مطرح کنید تا همکاران ما در اسرع وقت به شما پاسخ دهند. همچنین برای سرعت بخشیدن به فرآیند پرسش و پاسخ می‌توانید با همکاران ما در واحد فروش تماس بگیرید تا شما را در خرید مادربرد h510 راهنمایی کنند.


سخن پایانی

به این ترتیب به انتهای این مقاله رسیدیم. در این مقاله در خصوص مادربردهای h510 صحبت‌هایی انجام شد. به طور خلاصه می‌توانیم بگوییم که مادربرد h510 از جمله مادربردهای مقرون به صرفه در بازار به حساب می‌آید که از پردازنده‎‎‌های اینتل نسل 10 و 11 پشتیبانی می‌کند. همچنین رم مورد استفاده در این مادربرد می‌تواند از نوع DDR4 باشد که به وفور در بازار وجود دارد و از نظر سرعت و فرکانس در سطح خوبی قرار دارد. جهت خرید مادربرد h510 و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت h510 می‌توانید به وب سایت تاپ رایان مراجعه فرمایید. امیدواریم مطالبی که در این مقاله ارائه شد برای شما مفید واقع شود. در پایان توجه شما را به جدول مشخصات کلی مادربرد H510 جلب می‌کنیم:

سری محصولمادربرد H510
سوکتLGA 1200
چیپستH510 اینتل
رمDDR4
سری پردازنده10 و 11
مشاهده بیشتر

پرسش و پاسخ (۱)

پارسا سعیدی (۱۵ فروردین ۱۴۰۲) ارسال پاسخ

روی این مادربرد سری H510 میشه سی پی یو نسل 12 بست؟

دیدگاه شما
مشاهده بیشتر

سوالات متداول

مادربرد‌های H510 با توجه به نوع سوکتی که دارند از پردازنده‌های نسل ۱۰ و ۱۱ اینتل پشتیبانی می‌کنند.

مادربرد H510 می‌تواند تا حداکثر از ۶۴ گیگابایت رم پشتیبانی کند.