تخفیف بالای هدر تخفیف بالای هدر
فیلترهای اعمال شده حذف فیلترها

کیس گیمینگ

مرتب سازی
GameMax HYPE White Computer Case
۹,۲۳۹,۰۰۰۲%
۹,۰۹۵,۰۰۰ تومان
GameMax HYPE Black Computer Case
۹,۷۰۰,۰۰۰۸%
۸,۹۹۹,۰۰۰ تومان
GameMax Vista AW Computer Case
۶,۰۹۹,۰۰۰ تومان
GameMax Vista AB Computer Case
۵,۹۹۹,۰۰۰ تومان
Master Tech ZEBRA GLASS Computer Case
۱,۹۵۰,۰۰۰۱۶%
۱,۶۳۹,۰۰۰ تومان
Master Tech ECO 400 Computer Case
۱,۲۵۰,۰۰۰۱۹%
۱,۰۱۹,۰۰۰ تومان
Fater F-700B Mid Tower Computer Case
۱,۶۳۵,۰۰۰۵%
۱,۵۶۸,۰۰۰ تومان
ASUS ProArt PA602 E-ATX Black Computer Case
۲۱,۹۹۰,۰۰۰ تومان
Gamdias TALOS E3 MESH WH Computer Case
۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان
Green Arad Computer Case
۱,۸۰۰,۰۰۰۲۴%
۱,۳۷۸,۰۰۰ تومان
Master Tech ZEBRA COMPUTER CASE
۱,۸۹۰,۰۰۰۲۰%
۱,۵۱۹,۰۰۰ تومان
Master Tech T300 Computer Case
۱,۵۱۵,۰۰۰۷%
۱,۴۱۹,۰۰۰ تومان
Green HIWA Plus Computer Case
۱,۶۰۰,۰۰۰۲۶%
۱,۱۹۸,۰۰۰ تومان
Fater FG-523W Computer Case
۲,۵۹۰,۰۰۰۲۰%
۲,۰۸۹,۰۰۰ تومان
Deep Cool CH5780 Black Case
۱۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
Deep Cool CH780 WHITE Case
۱۳,۱۰۰,۰۰۰ تومان
Deep Cool CH560 WHITE  Mid-Tower Case
۵,۲۰۰,۰۰۰ تومان
Deep Cool Cyclops - White Case
۳,۹۵۰,۰۰۰۲%
۳,۸۸۰,۰۰۰ تومان
۸۸۱ کالا

کیس گیمینگ

تا چند سال قبل عموما کسانی که به فکر اسمبل یک سیستم بودند یا به طور خاص گیمر بودند و می خواستند یک سیستم گیمینگ جمع آوری کنند اغلب وقت یا توجه کافی برای انتخاب بهترین کیس گیمینگ برای سیستم گیمینگ خود نمی گذاشتند. یا تصمیم برای خرید کیس گیمینگ را تا پایان مرحله انتخاب بخش های داخلی به عقب می‌انداختند. این دسته از افراد ابتدا CPU و کارت گرافیک را متناسب با نیاز و بودجه خود در نظر گرفته، سپس به انتخاب مادربرد و فضای ذخیره سازی را تهیه می کردند و در آخر به فکر خرید کیس گیمینگ برای جای دادن همه این قطعات در آن می افتادند. 

 اما حالا جریان عوض شده و به ظاهر کیس گیمینگ و قاب کیس گیمینگ توجه ویژه ای می شود. مدل های فراوانی از انواع کیس گیمینگ خالی از بهترین کیس گیمینگ تا قاب کیس گیمینگ ارزان و قاب کیس rgb را می توانید در سایت های فروش کیس گیمینگ ببینید. حالا واقعاً باید گزینه های مورد نظر خودرا برای کیس گیمینگ در نظر بگیرید. بررسی و انتخاب و خرید بهترین کیس گیمینگ بسیار مهم است، زیرا قاب کیس گیمینگ چیزی است که هویت رایانه شما را شکل می دهد وظاهر آن را تعیین می کند. همچنین به شدت بر پتانسیل وبازدهی خنک کننده کیس گیمینگ شما نیز تأثیر می گذارد. 

شما می‌توانید یکی از بهترین کیس‌های گیمینگ Mini-ITX را انتخاب کنید تا ردپای سیستم خود را روی میزتان به حداقل برسانید، یا می‌توانید شاسی مانند Meshify 2 از Fractal Design را برای قرار دادن یک تجهیزات گیمینگ بزرگ با قابلیت‌های توسعه زیاد تهیه کنیددر زیر لیستی از بهترین کیس های رایانه شخصی را از ده ها مدلی که در سال های اخیر آزمایش کرده ایم جمع آوری کرده ایم. تا زمانی که بررسی می کنید که آیا قطعاتی که می خواهید استفاده کنید مناسب هستند و ظاهر را دوست دارید، یکی از این موارد باید شما را برای چندین سال آینده راضی نگه دارد.

پیش از خرید باید به این سوال پاسخ دهید که آیا کیس کامپیوتر خالی که می خرید مناسب نیازهای شما و قطعات سیستم گیمینگ شما هست و ظاهر آن را دوست دارید؟ قاب کیس گیمینگ یکی از این مواردی است که باید شما را برای چندین سال آینده راضی نگه دارد. 

راهنمای خرید کیس کامپیوتر

ابتدا باید بفهمید که چه قطعاتی دارید یا می خواهید. قبل از اولویت‌بندی ظاهر قاب کیس گیمینگ و همینطور توجه به قیمت کیس گیمینگ مد نظر خود، باید بدانید که از چه مادربرد، کارت گرافیک و خنک‌کننده‌ای استفاده می‌کنید، به علاوه چند درایو را می‌خواهید نصب کنید. این بررسی مواردی که باید در خرید کیس خالی گیمینگ باید در نظر گرفته شود را تعیین می کند.

سیستم خنک کننده، به خصوص در مورد کیس گیمینگ کوچک، یک ویژگی کلیدی است. جریان هوا در انتخاب بهترین کیس مخصوص بازی مهم است، به خصوص وقتی صحبت از قرار دادن اجزای پیشرفته در فضاهای تنگ درون جعبه کیس گیمینگ باشد. قبل از خرید، به یاد داشته باشید که انواعی ازکیس گیمینگ خالی با داشتن قاب جلویی و رویه شیشه ای جریان هوا را محدود می کنند و ممکن است به فن های اضافی در زمان خرید کیس گیمینگ نیاز داشته باشند.

مدل کیس گیمینگی را انتخاب کنید که دوست دارید همیشه به آن نگاه کنید. کیس های گیمینگ انتخابی احتمالاً زمان زیادی را در دید خریدار و در محیطی که می تواند اتاق یا محل قرار گیری سیستم گیمینگ شماست، صرف می کند. فراموش نکنید که جریان هوا را بررسی کنید و به این سوال پاسخ دهید که آیا قطعات شما متناسب هستند. بعد از پاسخ به این سوالات و بررسی دقیق در مورد قیمت کیس کامپیوتر گیمینگ، موردی را پیدا کنید که از نظر بصری برای شما جذاب باشد. برای یافتن موردی که از نظر بصری برای شما جذاب باشد، پس برای خرد کیس گیمینگ خود وقت بگذارید. اگر می‌خواهید قطعات داخلی کیس خود را به رخ بکشید، قاب‌ کیس گیمینگ شیشه‌ ای پانوراما مطمئناً یک انتخاب جذاب است حتی اگر از نظر قیمت کیس گیمینگ اختلاف زیادی با قاب کیس گیمینگ ارزان داشته باشد. اما به این نکته توجه داشته  باشید و بدانید که به طور کلی، هرچه بخش های بیشتری از بدنه کیس گیمینگ شما شیشه ای باشد، به خصوص در قسمت بالا و کنارها، احتمالاً سیستم شما گرمتر خواهد بود و نیاز به خنک کننده های بیشتر دارید. 

انتخاب یکی از بهترین کیس‌ های گیمینگ واقعاً می‌تواند به شما در ساده‌سازی فرآیند اسمبل سیستم گیمینگ و همچنین فرآیند ارتقا آن در آینده کمک کند. فرم و عملکرد مهم هستند، اما شما باید سبک ها و زیبایی شناسی را نیز در نظر بگیرید، زیرا در هنگام جمع کردن یک سیستم گیمینگ، کیس شما در جلوی چشم شما و مرکز توجه قرار دارد و برای چند سال روی میز یا زیر میز شما زندگی خواهد کرد.

درست است، زیبایی شناسی در هنگام جمع کردن سیستم گیمینگ مهم است، اما شما به یک کیس خالی گمینگ نیاز دارید تا نوع ساختی را که مد نظر شماست، مطابقت دهد. به زبان ساده، اگر می‌خواهید یک سیستم پرقدرت داشته باشید که یکی از بهترین کارت‌های گرافیک و بهترین پردازنده‌های مرکزی را برای بازی در آن جای دهید، این کار به تعداد زیادی خنک‌کننده ی پرقدرت نیاز دارد. این بدان معنی است که انتخاب یک فرم فاکتور کوچکتر ممکن است مناسب شما نباشد. به طور مشابه، اگر سیستم گمینگی که می خواهید جمع آوری کنید باید با توجه به محدودیت های بودجه شما باشد و با یک کارت گرافیک سطح پایه، منبع تغدیه کوچکتر و یک خنک کننده های معمولی کامل می شود، خرید کیس کامپیوتر گیمینگ بزرگ می تواند با توجه به قیمت کیس کامپیوتر گیمینگ، فقط هدردادن بودجه باشد. 

قیمت کیس گیمینگ

هیچ دلیلی وجود ندارد که یک کیس کامپیوتر گیمینگ باکیفیت هزینه زیادی هم داشته باشد. به نظر می‌رسد که MSI با سری کیس‌های سری MAG خود به این موضوع جامعه عمل پوشانده است، زیرا چند مدل از محصولات این برند برای هر کسی که تصمیم به اسمبل یک سیستم گیمینگ و به طبع خرید کیس مناسب بازی دارد، با هر بودجه‌ای عالی است و تضمین می‌کند که شما می‌تواند ملغ بیشتری از بودجه ی خود را برای خرید اجزای اصلی خرج کنید.

البته، جمع کردن یک سیستم گیمینگ با خریدن یک کیس گیمینگ شروع و به پایان نمی‌رسد، بنابراین ما نیز مشغول جمع‌آوری آخرین قطعات برای دستگاه بعدی شما بوده‌ایم. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، راهنمای ما در مورد CPU برای بازی، بهترین رم برای بازی و بهترین SSD برای بازی باید تمام آنچه را که برای شروع کار نیاز دارید در اختیار شما قرار دهد.

ساخت رایانه‌های شخصی بازی در سال 2022 پیشنهاد بسیار متفاوتی نسبت به سال‌های قبل است، و به نظر می‌رسد NZXT با مجموعه موارد کم‌گفته‌اش موافق است که هنوز دارای نورپردازی RGB و همچنین نوآوری‌های مدرن مانند USB-C و نصب GPU عمودی برای آینده‌ای فراگیر هستند. جنس پوسته برای ساخت شما.

شیشه‌های امپرد برای برخی افراد مورد ضربه قرار می‌گیرند و از دست می‌روند، اما شخصاً متوجه شدیم که تعهد به زیبایی‌شناسی در اینجا واقعاً به نفع کیس است بدون اینکه جریان هوا به خطر بیفتد، به‌ویژه در موردی به این بزرگی. کیت کابل مسیریابی همراه امکان مدیریت آسان را فراهم می‌کند، بنابراین به همان اندازه که با قیمت رقابتی نسبت به اندازه‌اش خوب به نظر می‌رسد.

آیا کیس گیمینگ اهمیت دارد؟

اندازه کیس کامپیوتر گیمیگ کاملاً به نوع سخت افزاری که در داخل قاب کیس گیمینگ خود استفاده خواهید کرد بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید یک کیس گیمینگ با فرم فاکتور کوچک را خریداری کنید، به طور کلی نمی توانید کارت های گرافیکی بزرگتر را داخل آن قرار دهید و ممکن است از دمای حرارت بالای کیس هم رنج ببرید. اگر فضایی برای ارتقاء قطعات کیس خود می خواهید، یک قاب کیس خالی بزرگتر همیشه بهتر است و معمولا جریان هوای بهتری را به همراه دارد. 

کدام یک بهتر است؟ یک Mid Tower  یا یک Full Tower؟

کیس ‌های گیمینگ  Mid Tower، مسلماً محبوب‌ترین نوع کیس گیمینگ هستند که می‌توانید برای ساخت رایانه‌های شخصی بازی خود تهیه کنید. این محبوبیت و فروش کیس گیمینگ Mid Tower به دلیل تعادل بین فرم و عملکرد است، این کیس گیمینگ به طور کلی سبک تر و کوچکتر از کیس های گیمینگ با سایز کامل است در حالی که تا حد زیادی قادر به قرار دادن همان اجزا درون آن خواهید بود. مزیت اصلی برج های کامل، افزایش فضای درونی کیس و فضای تنفس بیشتر است، به این معنی که از رادیاتورهای بزرگتر (مانند مدل های 360 میلی متری) و کارت های گرافیک بزرگتر مانند RTX 3090 Ti پشتیبانی می کند. قیمت کیس کامپیوتر گیمینگ Full Tower هم بسته به سازنده انواع کیس گیمینگ گران‌تر هستند، بنابراین خرید این محصول به نیازهای استفاده شما بستگی دارد. 

زیبایی شناسی و سفارشی سازی کیس گیمینگ

امروزه با توجه به مباحث زیبایی شناسی، اکثر قطعات داخلی کاپیوترها نیز از مادربرد گرفته تا کارت گرافیک و رم و همینطور پردازنده ها در زمان ساخت از نظر زیبایی های بصری بررسی می شوند. استفاده از نورهای RGB در این قطعات از حداقل تلاش های تولید کنندگان برای ساخت قطعات زیباتر و مناسب نیاز روز کاربران و به خصوص گیمرهاست تا سیستن گیمینگی که جمع آوری می کنند زیباتر به نظر می رسد. این تلاش ها در کنار استفاده از کیس های دارای پنل های شیشه ای و دارای نورپردازی های رنگی زیبایی کیس را دو چندان می کند.

اصولا استفاده از قطعات گران قیمت تر در سخت افزارهایی مثل کارت گرافیک و رم، بدون استفاده از کیس هایی که حداقل از یک سمت دارای پنل های شیشه ای باشند هدر دادن وقت و هزین هاست. پس درصورتی که قطعاتی را مد نظر دارید که دارای این ویژگی ها هستند، حتما کمی سرکیسه را شل کرده و کیس های گیمینگ شیشه ای را مد نظر قرار دهید. 

ویژگی هایی که باید به آن توجه کنید

جدا از ابعاد و قیمت اصلی، پشتیبانی از ویژگی بزرگترین تمایز در هنگام خرید کیس گیمینگ است. هرچه بیشتر برای خرید کیس کامپیوتر گیمینگ خود هزینه کنید، امکانات بیشتری دریافت خواهید کرد. 

جایگاه‌های نصب حافظه SSD و درایوها:  با گرایش‌های اخیر به سمت استفاده از NVMe SSD، فضایی برای درایوهای فیزیکی بزرگ با کیس‌های مدرن کمتر ضروری است. با این حال، بسیاری از مردم هنوز از SSD یا هارد دیسک های سنتی مبتنی بر SATA استفاده می کنند. اگر این قطعات بخشی از ساخت گیمینگ شماست، مطمئن شوید که یک کیس کامپیوتر گیمینگ دارای درایوهای 2.5 و 3.5 اینچی کافی برای قرار دادن درایوهای ذخیره سازی شما است. بعضی کیس های گیمینگ دارای فضای نصب SSD در پشت سینی مادربرد هستند. اگر هم به یک محفظه 5.25 اینچی در بخش جلویی کیس برای قرار دادن درایو نوری، کنترلر فن یا هر چیز دیگری نیاز دارید، در هنگام خرید کیس گیمینگ خود دقت کنید که این فضا را داشته باشد. تعدادی از کیس‌ های گیمینگ برای بهبود جریان هوا و استفاده از فن های بخش جلویی، محفظه‌های 5.25 اینچی را جدا در طراحی های خود حذف کرده اند، که مهم‌ترین آنها کیس های برند Corsair است.

طراحی و اسمبل بدون ابزار: قدیم ترها، تقریباً همه قطعات را در یک کیس گیمینگ باید با پیچ گوشتی به هم متصل می کردید. حالا کیس ها با طراحی بدون ابزار در قاب‌های میان‌رده و رده بالا به استانداردی جهانی تبدیل شده است، قطعات با پیچ‌های انگشتی برای اتصال داخلی و مکانیزم‌های چرخشی، محکم و بدون ابزار اضافی در جایگاه خود قرار می گیرند.

مدیریت کابل: به دنبال یک کیس گیمینگ با بریدگی در سینی مادربرد باشید که به شما امکان می دهد کابل خود را از پشت کیس خود عبور دهید. دور از چشم، دور از ذهن. کیس‌ های گیمینگ ارزان قیمت معمولاً دارای سوراخ‌های غول‌پیکر ساده در سینی مادربرد هستند، در حالی که گزینه‌های میان‌رده معمولاً دارای سوراخ و گیره‌های لاستیکی هستند تا سیم کشی ها مرتب تر انجام شود. این موارد ممکن است شامل نقاط اتصال یا حتی پوشش های سیم پشت سینی مادربرد باشد تا کابل کشی شما تمیز بماند.

برش خنک کننده پردازنده:  در مورد سینی مادربرد، بعضی از کیس های کامپیوتر گیمینگ داری بریدگی های بزرگ در قسمت پشت پردازنده هستند که به شما امکان می دهد CPU یا خنک کننده CPU سیستم گیمینگ خود را بدون باز کردن کل مادربرد تعویض کنید. این ویژگی ای نیست که همیشه و همه کس به آن نیاز داشته باشند، اما اگر به آن نیاز دارید، این یک موهبت الهی است.

اتصال به پنل جلو: اگر دستگاه‌های خارجی زیادی دارید، اتصال پنل جلویی کیس گیمینگ خود را بررسی کنید. حتی کیس‌های گیمینگ ارزان‌قیمت دارای چند پورت USB-A Type 2.0 در بخش جلویی هستند. بسیاری از کیس های مدرن شامل USB-A Type 3، USB-C و حتی کنترلرهای نورپردازی فن یا RGB هستند. اغلب جک‌های صوتی را در پنل جلویی می‌بینید، اگرچه ما همیشه توصیه می‌کنیم هدست خود را مستقیماً به جک صوتی در سوکت ورودی/خروجی مادربرد در پشت کیس وصل کنید.

فیلترهای گرد و غبار: تمیز نگه داشتن کیس گیمینگ بسیار مهم است. سیستمی که بخش های مختلف آن با گرد و غبار و موهای حیوانات خانگی و مسدود شده است رایانه ای است که گرم کار می کند و مستعد بروز مشکلات فراوانی است. فیلترهای گرد و غبار از رسیدن انواع گرد و غبار و آشغال های ریز به فن های کیس گیمینگ و سخت‌افزار داخلی با ارزش شما جلوگیری می‌کنند. 

عایق صدا: قاب های عایق صدا اغلب با استفاده از مواد عایق کننده صدا در داخل پنل های رایانه شخصی، کیس شما را بی صدا می کند. این مواد سر و صدا را در خود نگه می‌دارند، اما جریان هوا را نیز مختل می‌کنند، بنابراین کیس‌های عایق صدا معمولاً دمای بالاتری نسبت به کیس های استاندارد دارند. برخی از کیس‌های عایق صوتی بی‌صدا می‌مانند و در عین حال جریان هوا را با گنجاندن فن‌های بزرگ 140 میلی‌متری که با سرعت‌های پایین (و در نتیجه بی‌صدا) می‌چرخند، بهینه می‌کنند.

خرید کیس گیمینگ

اگر تصمیم به خرید کیس گیمینگ دارید، باید بدانید که برخلاف چیزی که فکر می کردید انتخاب کیس مورد نظر شما که هم بتواند جوابگوی نیازهای شما باشد و هم ازنظر قیمت با بودجه شما همخوانی داشته باشد کار راحتی نیست. علاوه بر اینکه در حال حاضر انواع کیس گیمینگ با برندهای زیادی در کشور به فروش می رسند. از برندهای پرطرفدار کیس گیمینگ می توان به برند گرین، مسترتک، اوست و سادیتا در رنج قیمت پایین و محصولات برندهای دیپکول، انرمکس، کولر مستر و ام اس آی در رنج قیمت بالاتر اشاره کرد. 

کلام آخر 

هیچ رقم قطعی برای قیمت کیس خالی گیمینگ وجود ندارد، اما به طور کلی کیس های گیمینگ از حدود یک و نیم میلیون تومان شروع و تا چند میلیون تومان بسته به امکانات و تعداد فن و اندازه وفرم فاکتور قیمت گذاری می شوند. خرید کیس گیمینگ  از یک برند معتبر به شما جریان هوا و فضای خوبی را برای قرار دادن قطعات خریداری شده ارائه می‌دهد. در حالی که انتخاب و خرید قاب کیس گیمینگ ارزان از نظر بودجه به شما کمک می کند اما ممکن است در هنگام نصب قطعات با مشکلات داخلی قاب کیس مواجه شوید.

مشاهده بیشتر

پرسش و پاسخ (۳)

سینا قاسمی (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲)
۵

سلام و درود
برای گیم چه برند کیسی رو پیشنهاد میکنید ؟ قیمتشم برام مهم نیست فقط و فقط کیفیت برام مهم هستش.

ارسال پاسخ
پاسخ اپراتور (۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲)
سلام دوست عزیز،
در بین برند‌های تولید کننده کیس گیمینگ، کورسیر، ایسوس و دیپ کول مدل‌های بسیار با کیفیت و جذابی دارن که عملکرد عالی ارائه می‌دن.
هومن فاضل (۱۵ فروردین ۱۴۰۲)
۱

یه گیمر واقعی بند کیس گیمینگ نیس! طرف سیستمشو به دیوار پیچ کرده فقط کولینگ خوب بسته

ارسال پاسخ
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر

سوالات متداول

وقتی قصد خرید یک کیس گیمینگ دارید، باید توجه کنید که اندازه کیس چقدر است؟ خود کیس تهویه مناسبی دارد یا نه؟ از سیستم‌های خنک کننده پشتیبانی می‌کند؟ دسترسی به بخش‌های مختلف کیس چگونه است؟ مدیریت کابل‌ها و ماژولار بودنش در چه حد است؟

از کیس گیمینگ برای هر نوع سیستمی می‌شود استفاده کرد. اگر از ظاهر یک کیس گیمینگ خوشتان آمده ولی می‌دانید قرار نیست حتی یک بازی با سیستمتان اجرا شود، باز هم چیزی نمی‌تواند مانع شما باشد.