فیلترهای اعمال شده حذف فیلترها

لیست قیمت و خرید سی پی یو اینتل نسل 11

مرتب سازی
۲۶ کالا

سی پی یو نسل 11

راهنمای خرید سی پی یو اینتل نسل 11

بدون شک، اینتل بزرگترین تولید کننده سی پی یو (واحد پردازنده مرکزی) در دنیا به شمار می رود. سی پی یو های تولید شده توسط شرکت اینتل، در انواع سیستم های کامپیوتری، گوشی‌های تلفن همراه و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. با گذشت زمان، شاهد پیشرفت پردازنده های تولید شده توسط این شرکت هستیم، به طوری که هر نسل از پردازنده ها نسبت به نسل قبلی، قدرت پردازشی بالاتری پیدا کرده است. به عنوان مثال سی پی یو نسل ۱۱ اینتل، از قدرت پردازشی بسیار بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. 

در این مقاله قصد داریم در خصوص نسل یازدهم پردازنده های شرکت اینتل صحبت کنیم. چنانچه قصد خرید یک سی پی یو جدید برای سیستم کامپیوتری خود را دارید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. چرا که قرار است تمامی پردازنده های نسل ۱۱ این شرکت را به صورت کلی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

نسل ۱۱ کدام یک از پردازنده های شرکت اینتل در بازار وجود دارد ؟

همانطور که میدانید، نسل ۱۱ و ۱۲ پردازنده های شرکت اینتل، قدمت زیادی ندارند و جزء جدیدترین نسل‌های این شرکت به شمار می رود. با توجه به این مطلب، این سوال در ذهن ایجاد می شود که آیا نسل ۱۱ تمام پردازنده های چهارگانه این شرکت یعنی corei3, corei5, corei7, corei9 در بازار وجود دارد؟ آیا اولین عضو معماری سوم اینتل یعنی corei3 هم، نسل ۱۱ دارد؟ 

در پاسخ به این سوالات باید بگوییم، خوشبختانه ورژن نسل ۱۱ تمام پردازنده های معماری سوم اینتل، طراحی و تولید شده است و شما می توانید بر اساس نیاز خود یکی از آنها را انتخاب و خریداری نمایید. در ادامه به صورت موشکافانه، نسل ۱۱ هر یک از پردازنده های معماری سوم اینتل را مورد بررسی قرار می‌دهیم و اطلاعاتی در خصوص تعداد هسته ها، میزان کش و فرکانس پردازشی این پردازنده ها در اختیار شما قرار می دهیم. در همین جا به این نکته اشاره کنیم، چنانچه قصد خرید سی پی یو اینتل نسل ۱۱ را دارید، می توانید فرایند خرید را از طریق فروشگاه های آنلاین همچون تاپ رایان انجام دهید.

 

بررسی سی پی یو نسل ۱۱ corei3

سی پی یو corei3، اولین و قدیمی ترین عضو خانواده معماری سوم اینتل می باشد. اما این بدان معنا نیست که شرکت اینتل، ورژن های جدید این پردازنده را تولید نکرده باشد، بلکه برعکس! شما می‌توانید حتی نسل ۱۱ این پردازنده را هم در بازار پیدا کنید.

محصولات مختلف این خانواده، عموماً دو و یا چهار هسته حقیقی دارد. همانطور که می دانید، هر هسته به منزله یک واحد پردازنده مرکزی می باشد؛ بنابراین وقتی میگوییم سی پی یو اینتل نسل ۱۱ corei3 دارای چهار هسته است، به این معنا است که سیستم عامل آن را به عنوان چهار پردازنده مجزا در نظر می‌گیرد و می‌تواند چهار تسک پردازشی مختلف را به آن بسپارد. اگر برای هر هسته، دو رشته و یا ترد در نظر بگیریم، می‌توانیم بگوییم پردازنده های نسل ۱۱ corei3، عموما ۴ و یا ۸ ترد مختلف دارند که این مسئله خود سبب افزایش و بهبود قدرت پردازشی این پردازنده می شود.

حافظه کش، یک حافظه تکنولوژیک و پیشرفته است و اطلاعاتی که قرار است توسط سی پی یو پردازش شود را به طور موقت در خود ذخیره می کند. در سی پی یو اینتل نسل ۱۱ corei3 ، از ۶ و یا ۸ مگابایت اسمارت کش استفاده شده است. فرکانس پردازشی سی پی یو نسل یازده corei3 متفاوت است و اعداد مختلفی همچون ۳.۵ ، ۳.۷ ، ۳.۹ ، ۴.۱ و ۴.۴ گیگاهرتز را شامل می شود.

 

بررسی سی پی یو نسل ۱۱ corei5

‏سی پی یو corei5، دومین عضو خانواده معماری سوم اینتل به شمار می رود که به طور کلی از قدرت پردازشی بالاتری نسبت به کور آی تری برخوردار هست. نسل ۱۱ این خانواده، به دلیل داشتن قدرت پردازشی بسیار بالا، حتی برای اجرای بازی‌های سنگین هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه مشخصات تکنولوژیکی این محصول را مورد بررسی و ارزیابی قرار میدهیم.

در این محصولات، تعداد هسته های حقیقی ۴ و یا ۶ عدد می باشد. بنابراین زمانی که چهار یا شش برنامه مختلف را بر روی کامپیوتر مجهز به چنین پردازنده‌ای اجرا کنیم، سیستم دچار هنگی و اختلال نخواهد شد. بر طبق قاعده ای که می گوید هر هسته حقیقی از دو رشته مختلف تشکیل شده است، می توانیم نتیجه بگیریم تعداد رشته‌های محصولات مختلف این خانواده 8 و یا ۱۲ عدد می باشد. بنابراین سرعت پردازشی نسبتاً بالای این محصول مدیون وجود این تعداد هسته و رشته است.

فرکانس پردازش اطلاعات در مدل های مختلف سی پی یو نسل ۱۱ کور آی فایو متفاوت و بین ۳.۷ تا ۴.۹ گیگاهرتز متغیر است. همچنین در برخی از محصولات سی پی یو نسل ۱۱ کور آی فایو، از ۸ مگابایت حافظه اسمارت کش و در برخی دیگر از ۱۲ مگابایت اسمارت کش استفاده شده است.

 

بررسی سی پی یو نسل ۱۱ کورای سون

اگر سی پی یو نسل ۱۱ کور آی فایو و کور آی تری، برای سیستم های معمولی مناسب باشد، می‌توانیم بگوییم سی پی یو نسل ۱۱ کور آی سون برای کارهای پیشرفته‌تر بسیار مناسب هستند. در ادامه، نسل ۱۱ سی پی یو کور آی سون را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهیم و به تفاوت های ایجاد شده در این پردازنده نسبت به نمونه های قبلی اشاره خواهیم کرد. 

محصولات متنوع سی پی یو نسل ۱۱ کور آی سون، از چهار، شش و هشت هسته حقیقی و از ۸ ، ۱۲ و ۱۶ هسته مجازی یا ترد تشکیل شده‌اند. بنابراین قدرت پردازشی بالاتری نسبت به سی پی یو های کور آی تری و کور آی فایو دارند و برای اجرای برنامه های سنگین تر به راحتی می توان از آن ها استفاده کرد. همچنین سرعت پردازش اطلاعات در این محصولات بیشتر از محصولات قبلی مورد بحث می‌باشد. به طوری که فرکانس پردازش اطلاعات در سی پی یو نسل ۱۱ کور آی سون، بین ۴.۴ گیگاهرتز تا ۵ گیگاهرتز متغیر است. برخی از محصولات این خانواده به ۱۲ مگابایت حافظه کش مجهز هستند؛ اما سایر محصولات این خانواده به ۱۶، ۱۸ و حتی ۲۴ مگابایت کش مجهز می باشند. همانطور که می دانید هر چقدر میزان این حافظه اسمارت بالاتر باشد، قدرت پردازش اطلاعات در آن پردازنده هم افزایش می یابد.

 

بررسی سی پی یو نسل ۱۱ کور آی ناین

‏سی پی یو نسل ۱۱ کور آی ناین، از جمله پردازنده های رده بالای شرکت اینتل به شمار می رود، که برای کاربرد هایی همچون گیمینگ، ادیت ویدیو، رندرگیری و غیره بسیار مناسب است. این پردازنده هشت هسته حقیقی و ۱۶ هسته مجازی یا ترد دارد و توان پردازشی آن در حالت پایه در حدود ۳.۵ گیگا هرتز و در حالت افزایشی و توربو در حدود ۵.۳ گیگاهرتز است. محصولات مختلف سی پی یو نسل ۱۱ کور آی ناین دارای ۱۶ و ۲۴ مگابایت اسمارت کش می باشد.

 

قیمت سی پی یو نسل ۱۱ اینتل

تا به اینجا، چهار مورد از سی پی یو های نسل ۱۱ اینتل را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده‌ایم. همانطور که از این بررسی ها بر می آید، سی پی یو نسل ۱۱ کور آی ناین و کور آی سون از قدرت پردازشی بالاتری نسبت به مدل‌های کور آی تری و کور آی فایو برخوردار هستند. به همین دلیل، انتظار داریم قیمت این پردازنده‌ها با توجه به قابلیتشان متفاوت باشد. در حالت کلی قیمت سی پی یو اینتل نسل ۱۱ برای مدل‌های کور آی تری و کور آی فایو، مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد؛ اما برای اجرای برنامه های سنگین نمی توان از آنها استفاده کرد، بلکه پاسخگوی نیازهای معمولی کاربران خواهند بود. اما پردازنده‌های نسل ۱۱ کور آی سون و کور آی ناین که برای اجرای برنامه های سنگین همچون بازی های سطح بالا و به روز دنیا می‌توان به آن اتکا کرد، از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 

کلام پایانی

به این ترتیب به انتهای این مقاله نزدیک می شویم. در این مقاله، سی پی یو نسل ۱۱ اینتل را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده‌ایم و در خصوص قیمت سی پی یو نسل۱۱ اینتل، مطالبی را خدمت شما خوانندگان عزیز بیان کردیم. چنانچه قصد خرید سی پی یو نسل ۱۱ اینتل را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم این کار را از طریق سایت تاپ رایان انجام دهید. 

امیدواریم مطالبی که گفته شد، برای شما مفید فایده بوده باشد.

 

مشاهده بیشتر

پرسش و پاسخ (۱)

عباس محمدی (۲۲ آبان ۱۴۰۱) ارسال پاسخ

سی پی یو نسل 11 مدل 11700k بهتره یا سی پی یو amd رایزن9 ؟

پاسخ اپراتور (۲۲ آبان ۱۴۰۱)
سلام به چند عامل بستگی داره مثلا مادربرد هم میبایست مدل بفرمایید
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر