گیف عید تا عید گیف عید تا عید
فیلترهای اعمال شده حذف فیلترها

هارد اکسترنال 2 ترابایت

مرتب سازی
۷۰ کالا

هارد اکسترنال 2 ترابایت

یک هارد اکسترنال فقط یک هارد دیسک است که به جای قرار داشتن درون یک کیس کامپیوتر یا بدنه‌ی لپ تاپ به صورت اکسترنال به آن متصل می‌شود. بعضی از هاردهای اکسترنال برق را از کابل اتصال دهنده به کامپیوتر می‌گیرند و برخی با یک آداپتور جدا برقشان را تامین می‌کنند. در این مطلب از تاپ رایان قصد داریم در مورد هارد اکسترنال 2 ترابایت صحبت کنیم. اگر قصد دارید بیشتر در مورد هارد اکسترنال 2 ترابایت بدانید و بهترین روش خرید هارد اکسترنال 2 ترابایت را بدانید، با این پست همراه باشید. 

درباره هارد اکسترنال 2 ترابایت

هارد اکسترنال 2 ترابایت، یک هارد ۲.۵ اینچی است که در یک قاب قرار گرفته است. با این منطق هارد دیسک‌های داخلی هم می‌توانند با قرار گرفتن در یک قاب مخصوص تبدیل به یک هارد اکسترنال شوند. هارد اکسترنال 2 ترابایت از طریق USB، FireWire، eSATA یا بی‌سیم به رایانه متصل می‌شود. هارد اکسترنال 2 ترابایت گاهی اوقات با نام هارد 2 ترابایت قابل حمل هم شناخته می‌شود.

چرا باید از هارد اکسترنال 2 ترابایت استفاده کنیم؟

هارد اکسترنال 2 ترابایت قابل حمل و استفاده آسان است و می‌تواند هر زمان که به آن نیاز داشته باشید مقدار زیادی فضای ذخیره سازی را در اختیار شما قرار دهند. مزیت هارد اکسترنال 2 ترابایت این است که می‌توانید فایل‌های حجیم خود را به راحتی از یک سیستم کامپیوتر به سیستم‌های دیگر جابجا کنید.

به دلیل ظرفیت ذخیره سازی مناسب هارد دیسک اکسترنال 2 ترابایت، اغلب از این محصول برای ذخیره فایل‌های پشتیبان گیری شده استفاده می‌شوند. استفاده از یک برنامه پشتیبان برای کپی کردن چیزهایی مانند موسیقی، ویدیو یا مجموعه عکس در یک درایو خارجی برای نگهداری ایمن، جدا از نسخه اصلی در صورت تغییر یا حذف تصادفی، معمول است.

حتی اگر از هارد اکسترنال 2 ترابایت برای مقاصد پشتیبان‌گیری استفاده نشود، این درایوها راهی آسان برای گسترش فضای ذخیره‌سازی موجود شما بدون نیاز به باز کردن کامپیوتر فراهم می‌کنند. اگر لپ تاپ یا رایانه رومیزی شما از نظر فضای ذخیره‌سازی با محدودیت روبرو است و همیشه پیغام فضای خالی کم دریافت می‌کنید، وقت آن است که به فکر خرید یک هارد اکسترنال 2 ترابایت باشید.

یکی دیگر از استفاده‌های هارد اکسترنال 2 ترابایت، به‌کار گیری آن به عنوان فضای ذخیره‌سازی در شبکه است. اگر چه این نوع استفاده بیشتر در مورد هارد اینترنال رایج است اما در بعضی سناریو‌ها می‌توان از هارد اکسترنال 2 ترابایت برای گسترش فضای ذخیره‌سازی در شبکه استفاده کرد.

هارد اینترنال در برابر هارد اکسترنال 2 ترابایت

هارد اینترنال به خاطر نوع رابط محدود به استفاده در داخل کیس کامپیوتر یا داخل لپ تاپ است. مزیت هارد اکسترنال 2 ترابایت، قابلیت استفاده از آن در تمام دستگاه‌هایی است که رابط USB دارند. در واقع می‌توان یک هارد اینترنال را با استفاده از رابط و قاب مناسب تبدیل به هارد اکسترنال کرد تا بتواند از طریق USB به دستگاه‌های مختلف متصل شود. اما یک هارد اکسترنال 2 ترابایت، به صورت پیشفرض با بهره‌مندی از رابط USB به تمام دستگاه‌هایی که این رابط را دارند متصل می‌شود. به عنوان مثال می‌توانید آن را به یک تلویزیون هوشمند متصل کنید و فایل‌های قابل نمایش آن را در تلویزیون ببینید.

طرز استفاده از هارد اکسترنال 2 ترابایت 

استفاده از هارد اکسترنال 2 ترابایت به آسانی وصل کردن یک سر کابل داده به هارد و سر دیگر آن به درگاه USB است. البته بعضی از مدل‌های هارد اکسترنال نیاز به منبع برق خارجی هم دارند که معمولا یک آداپتور برق است. به طور معمول، در اکثر سیستم‌های کامپیوتری، فقط چند لحظه طول می‌کشد تا محتویات هارد اکسترنال 2 ترابایت روی صفحه ظاهر شود، در این مرحله می‌توانید از فایل‌های موجود در درایو استفاده کنید یا فایل‌ها را به و از آن جابه‌جا کنید.

وقتی صحبت از جنبه نرم افزاری به میان می‌آید، می‌توانید از هارد اکسترنال 2 ترابایت تقریبا به همان روشی که از هارد داخلی استفاده می‌کنید استفاده کنید. تنها تفاوت این است که چگونه به درایو در سیستم عامل خود دسترسی پیدا می‌کنید. از آنجایی که اکثر سیستم‌های کامپیوتری فقط یک هارد دیسک دارند که به عنوان درایو اصلی عمل می‌کند، استفاده و مدیریت از فضای ذخیره‌سازی هارد دیسک اکسترنال 2 ترابایت سخت نخواهد بود. با این حال، یک هارد اکسترنال 2 ترابایت به عنوان یک هارد دیسک دوم ظاهر می‌شود و بنابراین به روشی کمی متفاوت قابل دسترسی است.

انواع هارد اکسترنال 2 ترابایت

هارد اکسترنال 2 ترابایت، به طور کلی در دو نوع قابل حمل و رومیزی تولید می‌شود. نوع رومیزی برای استفاده ثابت طراحی شده و معمولا نیاز به منبع برق جدا دارد. هارد دیسک 2 ترابایت اکسترنال در نوع قابل حمل هم در دو نوع وجود دارد. نوع اول مدل‌های مقاوم بر برابر ضربه و عوامل محیطی هستند و نوع دوم انواع ساده هارد اکسترنال 2 ترابایت. 

هارد اکسترنال ۲ ترابایت قابل حمل ضد ضربه، با بهره‌مندی از کیس مقاوم در برابر عوامل محیطی، قابلیت حمل راحت‌تری دارند. همانطور که می‌دانید، هارد اکسترنال 2 ترابایت از یک درایو HDD استفاده می‌کند که در برابر عوامل محیطی آسیب پذیر است. بنابراین با استفاده از انواع هارد اکسترنال 2 ترابایت، برای افرادی که قصد حمل و نقل دائمی داده‌های خود را دارند، مفیدتر است.

مزایای هارد اکسترنال 2 ترابایت

هارد اکسترنال 2 ترابایت، به عنوان یک درایو ذخیره‌سازی خارجی مزایایی دارد. اولین مزیت هارد اکسترنال 2 ترابایت، فضای ذخیره‌سازی آن است. میزان فضای ذخیره‌سازی 2 ترابایت، برای آرشیو و حمل بسیار از فایل‌های حجیم کافی است. حتی می‌توان از این هارد دیسک اکسترنال برای نصب بازی در سیستم‌هایی که فضای ذخیره‌سازی کمی دارند، استفاده کرد.

مزیت دیگر هارد دیسک اکسترنال 2 ترابایت، حمل و نقل راحت آن است. یک هارد اکسترنال 2 ترابایت، ابعاد و وزن کمی دارد و می‌تواند محصولی مناسب برای ذخیره و جابجایی انواع فایل‌های حجیم بدون نگرانی از سختی حمل و نقل باشد. قطعا هارد اکسترنال با ظرفیت بیشتر هم وجود دارد. اما هارد اکسترنال 2 ترابایت، هنوز در بازه‌ی هارد اکسترنال سبک و ظریف است.

هنگام خرید هارد اکسترنال 2 ترابایت به چه چیز‌هایی باید توجه کنیم؟

هنگام خرید هارد اکسترنال 2 ترابایت، ابتدا باید کاربری مد نظرتان را مشخص کنید، اگر یک هارد اکسترنال 2 ترابایت نیاز دارید تا صرفا به عنوان آرشیو از آن استفاده کنید یا فضای ذخیره‌سازی کامپیوتر را افزایش دهید، می‌توانید مدل‌های رومیزی را انتخاب کنید. این مدل‌ها برای کار کردن نیاز به منبع برق جداگانه دارند و پایداری بهتری را به کاربر ارائه می‌دهند.

اگر می‌خواهید یک درایو برای جابجایی فایل‌ها تهیه کنید باید به سراغ خرید هارد اکسترنال 2 ترابایت قابل حمل بروید. در هنگام خرید هارد اکسترنال 2 ترابایت قابل حمل، باید نوع مد نظرتان را مشخص کنید. اگر حمل و نقل زیادی دارید و می‌دانید که قرار است در موقعیت‌های مختلف از هارد 2 ترابایت اکسترنال استفاده کنید، بهتر است به سراغ مدل‌های ضد ضربه بروید.

برند‌های تولید کننده هارد 2 ترابایت اکسترنال

هارد 2 ترابایت اکسترنال به طور کلی توسط دو دسته از شرکت‌ها تولید می‌شود. دسته اول شرکت‌هایی هستند که خودشان تولید کننده هارد دیسک و انواع حافظه‌های ذخیره‌سازی به شمار می‌روند. این شرکت‌ها هارد دیسک‌های تولیدی خود را با کمی تغییر به صورت هارد اکسترنال به بازار عرضه می‌کنند. از مهم‌ترین برند‌های تولید کننده هارد اکسترنال شرکت Western Digital است. 

دسته دوم شرکت‌هایی هستند که هارد دیسک را خودشان تولید نمی‌کنند، بلکه با استفاده هارد دیسک‌های تولید شده توسط شرکت‌های دیگر و تولید قابل و رابط اقدام به عرضه هارد اکسترنال 2 ترابایت می‌کنند. این شرکت‌ها تعداد بیشتری دارند که مهم‌ترین‌ها عبارتند از:

  • Adata
  • Silicon Power
  • Transcend
  • Apacer

خرید هارد اکسترنال 2 ترابایت از تاپ رایان

تاپ رایان به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه‌های اینترنتی لپ تاپ و قطعات کامپیوتری، اقدام به عرضه بهترین برندهای هارد اکسترنال 2 ترابایت با گارانتی مطمئن و قیمت رقابتی کرده است. اگر قصد خرید یک هارد اکسترنال 2 ترابایت، با کیفیت عالی و ضمانت اصالت کالا با قیمت عالی دارید، پیشنهاد ما به شما خرید از فروشگاه اینترنتی تاپ رایان است. در تاپ رایان با استفاده از دسته‌بندی‌های تخصصی در کمترین زمان ممکن محصول مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد. با استفاده از همین صفحه در فروشگاه اینترنتی تاپ رایان می‌توانید انواع هارد اکسترنال 2 ترابایت را مشاهده و مدل متناسب با نیازها را انتخاب کنید. 

سخن پایانی

در این مطلب از تاپ رایان، در مورد هارد اکسترنال 2 ترابایت صحبت کردیم. ابتدا به بررسی کلی هارد اکسترنال و نقش آن در یک سیستم کامپیوتری پرداختیم و پس از آن در مورد ویژگی‌های هارد اکسترنال 2 ترابایت صحبت کردیم. پس از آن به برند‌های تولید کننده هارد اکسترنال 2 ترابایت نگاهی داشتیم و در پایان، بهترین راه خرید هارد اکسترنال 2 ترابایت را معرفی کردیم.

در تاپ رایان، گزینه‌های خرید قطعات کامپیوتر محدودیتی ندارند. به هیچ برند خاص یا حتی نوع خاصی از قطعات محدود نیستید. کامل‌ترین سبد محصول قطعات کامپیوتر با بهترین قیمت هارد اکسترنال 2 ترابایت در تاپ رایان موجود است و می‌توانید با استفاده از امکانات تخصصی فروشگاه اینترنتی تاپ رایان، به آسانی و سریع به محصول مورد نظر دست پیدا کنید. در پایان توجه شما را به جدول مشخصات کلی این سری محصول جلب می‌کنیم:

سری محصولهارد اکسترنال 2 ترابایت
ظرفیت2 ترابایت
انواعرومیزی و قابل حمل
مدل‌هامعمولی و ضد ضربه
برند‌هاوسترن دیجیتال، ای دیتا و...
مشاهده بیشتر

پرسش و پاسخ (۱)

فرهاد مومنی (۱۵ فروردین ۱۴۰۲)
۵

من یه هارد اکسترنال 2 ترابایت وسترن خریدم برای آرشیو. خیلی ظریفه و نباید خیلی جابجاش کرد

ارسال پاسخ
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر

سوالات متداول

هارد اکسترنال 2 ترابایت برای افرادی مناسب است که می‌خواهند فایل‌های حجیم را جابجا کنند یا نیاز به یک حافظه اکسترنال برای آرشیو فایل‌ها دارند.

بهترین برند‌های تولید کننده هارد اکسترنال 2 ترابایت شامل موارد زیر است: ای‌دیتا، وسترن دیجیتال و...