تخفیف بالای هدر تخفیف بالای هدر
فیلترهای اعمال شده حذف فیلترها

مانیتور 34 اینچ

مرتب سازی
۵۷ کالا

مانیتور 34 اینچ

خرید مانیتور 34 اینچ و عوامل تاثیر گذار بر قیمت مانیتور 34 اینچ

تا همین چند سال، پیش مانیتورهایی که بر روی میز کامپیوتر ادارات، دانشگاه‌ها و حتی خانه‌ها وجود داشت، مانیتورهایی با وزن بالا، رزولوشن پایین و سایز کوچک بودند. چند ساعت کار کردن با این مانیتورها چشم را خسته می‌کرد و به مرور زمان باعث ضعیف شدن چشم نیز می‌شد. در عرض مدت زمان کوتاهی، تکنولوژی ساخت مانیتور کامپیوترها به شدت ارتقا یافت و امروزه محصولات فناورانه‌ای را می‌بینیم که توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شوند. این مانیتورها برخلاف نیاکانشان سایزهای متنوعی دارند؛ از وزن پایین تری برخوردارند و به دلیل داشتن رزولوشن بسیار بالا، کیفیت تصویر خوبی را به کاربران ارائه می‌دهند. همچنین کار کردن با این مانیتورها حتی برای ساعات طولانی، به چشم کوچکترین آسیبی وارد نمی‌کند. زیرا اکثر این مانیتورها به تکنولوژی فیلتر نور آبی مجهز هستند.

مانیتورهای امروزی، بنا بر سلیقه مردم و کاربردی که مردم از آن انتظار دارند، در سایزهای مختلفی ساخته می‌شوند. از مانیتورهای کوچک ۲۰ اینچی گرفته تا مانیتورهای بزرگ ۳۸ اینچی. در این مقاله قصد داریم در خصوص مانیتور ۳۴ اینچ صحبت کنیم. در واقع، خرید مانیتور ۳۴ اینچ و عوامل تاثیر گذار بر قیمت مانیتور ۳۴ اینچ، موضوعات اصلی این مقاله را تشکیل می‌دهند. چنانچه قصد خرید مانیتور ۳۴ اینچ را دارید پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.


صحبت مختصری در خصوص ابعاد مانیتور ۳۴ اینچ

تولید کنندگان فاصله بین دو زاویه روبرو به هم را به عنوان سایز مانیتور در نظر می‌گیرند. در واقع، این فاصله همان قطر مانیتور است. بنابراین اگر با خط کش، طول و عرض مانیتور ۳۴ اینچ را اندازه‌گیری کنید، هیچ کدام عدد ۳۴ این را به شما نمی‌دهند. اما اگر قطر مانیتور را اندازه گیری کنید، عدد ۳۴ اینچ به دست می‌آید. با توجه به قطر ۳۴ اینچی و نسبت طول به عرض مانیتور، می‌توانیم طول و عرض مانیتور را نیز حساب کنیم. به عنوان مثال در یک مانیتور ۳۴ اینچ، طول مانیتور ۳۲ اینچ و عرض آن ۱۷ اینچ به دست می‌آید. 


آیا مانیتورهای ۳۴ اینچ بیش از اندازه پهن هستند؟

آیا مانیتورهای ۳۴ اینچ بیش از اندازه پهن نیستند؟ آیا پهن بودن بیش از اندازه مانیتورهای ۳۴ اینچ، مزایایی هم برای کاربران دارد؟ یا تنها این مانیتورها، فضای زیادی از میز کامپیوتر شما را قرار است اشغال کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، اتفاقاً مانیتورهای پهن و عریض همچون مانیتورهای ۳۴ اینچی، برای بسیاری از کاربران مناسب‌تر از مانیتورهای معمولی مانند ۲۴ اینچ و ۲۷ اینچ است. چرا که این کاربران می‌توانند پنجره‌های متعددی را همزمان بر روی مانیتورهای ۳۴ اینچ باز کنند و به طور همزمان پروژه‌های مختلف را زیر نظر داشته باشند. این ویژگی به خصوص برای طراحان عکس، ویرایشگران ویدیو و تریدرها اهمیت دارد. این افراد علاقه دارند پنجره‌های مختلف را به طور همزمان بر روی مانیتور خود داشته باشند. به همین دلیل کاربرانی مانند ویرایشگران ویدیو که به طور حرفه ای این کار را انجام می‌دهند، مجبور هستند دو مانیتور ۲۴ اینچ را (به عنوان مثال) به هم بچسبانند تا فضای پهن تری در اختیارشان قرار بگیرد.

 اما مانیتورهای ۳۴ اینچ راه حل مناسبی برای این کاربران به شمار می‌رود. بنابراین اگر یک تدوینگر هستید و یا به طراحی عکس و ویدیو مشغول هستید، پیشنهاد می کنیم مانیتورهای متعدد کوچک خود را کنار بگذارید و خرید مانیتور ۳۴ اینچ را مد نظر داشته باشید. با این کار فضای میز کامپیوتر شما هم خلوت تر می‌شود و شما می‌توانید تمرکز بیشتری را بر روی کارهای خود داشته باشید. مطمئن باشید با خرید مانیتور ۳۴ اینچ، خروجی کارتان هم به میزان قابل توجهی بهبود می‌یابد.

همچنین شما عزیزان برای اطلاع از مزایا و معایب مانیتور استوک و خرید انواع مدل‌های آن می‌توانید با کارشناسان ما در تاپ رایان در ارتباط باشید.


مانیتور ۳۴ اینچ بهتر است خمیده باشد یا تخت؟

تا به اینجای کار متوجه شدیم، مانیتورهای ۳۴ اینچ اولترا واید، امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. به خصوص افرادی که تمایل دارند پنجره‌های متعدد را بر روی صفحه مانیتور خود باز کنند، این مانیتورها توصیه می‌شود. حال این سوال اساسی مطرح می‌شود که به هنگام خرید مانیتور ۳۴ اینچ، نوع خمیده آن را باید انتخاب کرد یا نوع تخت را؟

خوشبختانه، امروزه تکنولوژی‌های به کار رفته در ساخت مانیتور، به میزان قابل توجهی توسعه یافته است و مانیتورهای تولید شده توسط شرکت‌های معتبر، آسیب زیادی به چشم افراد حتی در اثر کار کردن مداوم و طولانی مدت وارد نمی کند. این تکنولوژی‌ها چه در مانیتورهای خمیده و چه در مانیتورهای تخت وجود دارد. اما فلسفه تولید مانیتورهای تخت این است که، این مانیتورها به دلیل داشتن شعاع انحنای مناسب که با ارگونومی چشم انسان سازگار است، فشار کمتری به چشم وارد می‌کند. به هر حال وقتی برای مدت طولانی چند ساعته به صفحه مانیتور خیره می‌شوید، خواه‌ ناخواه، فشاری به چشمان شما وارد می‌شود. این فشار در مورد مانیتورهای خمیده، بسیار بسیار کمتر از مانیتورهای تخت است. 

علت این مسئله هم بسیار ساده است. سطح مانیتور خمیده، قسمتی از یک دایره است. وقتی در مقابل مانیتور خمیده قرار می‌گیریم، چشمان ما در مرکز این دایره قرار می‌گیرد. بنابراین فرقی نمی‌کند که به مرکز مانیتور نگاه کنیم، یا به گوشه های سمت راست و یا چپ آن. فاصله چشمان ما از همه این نقاط مساوی است! اما این مسئله در مانیتورهای تخت متفاوت است. وقتی در مقابل یک مانیتور تخت قرار می‌گیریم، فاصله چشمان ما تا مرکز مانیتور کمتر از فاصله چشمان ما تا گوشه‌های سمت راست و چپ مانیتور است (در مانیتورهای پهن تر این فاصله   به مراتب افزایش می‌یابد). پس طبیعی است که یک مانیتور خمیده نسبت به یک مانیتور تخت، خصوصاً در مورد مانیتورهای اولترا واید، فشار کمتری به چشم کاربران وارد می‌کند. بنابراین چنانچه تصمیم گرفته‌اید خرید مانیتور ۳۴ اینچ را انجام دهید، به نظر ما، مانیتورهای ۳۴ اینچ خمیده برای شما مناسب تر است.


عوامل تاثیر گذار بر قیمت مانیتور ۳۴ اینچ

هر مانیتور، همانند یک سیستم کامپیوتری، از کانفیگ و مشخصات فنی مخصوص به خود برخوردار است.کم و زیاد شدن هر یک از این مشخصات فنی، می‌تواند در قیمت مانیتور ۳۴ اینچ ای اثرگذار باشد. از جمله این فاکتورهای اثرگذار در قیمت مانیتور ۳۴ اینچ می‌توانیم به پنل مانیتور، رفرش ریت مانیتور و ریسپانس تایم آن اشاره کنیم. همانطور که می‌دانید سه نوع پنل تی ان، وی ای و آی پی اس، برای ساخت مانیتورهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر یک از این پنل‌ها مشخصات، ویژگی‌ها و کاربردهای مخصوص به خود را دارد. این گونه نیست که بخواهیم یکی را به دیگری ارجحیت دهیم. اما از نظر قیمت، این پنل‌ها کمی با هم تفاوت دارند. به همین دلیل، بسته به اینکه از کدام پنل در مانیتور استفاده شده باشد، قیمت مانیتور ۳۴ اینچ تغییر می‌کند.

به عنوان مثال قیمت مانیتور ۳۴ اینچ با پنل va که برای گیمرها گزینه بسیار مناسبی به شمار می‌رود، با قیمت مانیتور ۳۴ اینچ با پنل آی پی اس که برای طراحان گرافیک گزینه مناسبی به شمار می‌رود تفاوت دارد. مورد دیگری که بر قیمت مانیتور ۳۴ اینچ اثر می‌گذارد، ریسپانس تایم یا زمان پاسخگویی مانیتور است. هر چقدر ریسپانس تایم یک مانیتور کمتر باشد، مانیتور از کیفیت بالاتری برخوردار است. برای کاربران عادی که کاری بیشتر از وب گردی، استفاده از برنامههای آفیس و غیره ندارند، ریسپانس تایمی در حدود ۱۰ میلی ثانیه بسیار مناسب است. اما برای افرادی که در صنعت گیمینگ مشغول به کار هستند و به طراحی و یا اجرای بازی‌های کامپیوتری اشتغال دارند، ریسپانس تایمی کمتر از ۳ میلی‌ثانیه مناسب است. هر چقدر ریسپانس تایم یک مانیتور بالاتر باشد، آن مانیتور از قیمت پایین تری برخوردار است. مانیتورهایی با ریسپانس تایم یک میلی‌ثانیه کیفیت و قابلیت بالاتری نسبت به مانیتورهایی با ریسپانس تایم ۱۱ میلی ثانیه دارند.

عامل سوم در تعیین قیمت مانیتور ۳۴ اینچ، رفرش ریت مانیتور است. رفرش ریت، نرخ به روز رسانی پیکسل‌های یک مانیتور است. در حقیقت این فاکتور می‌گوید، پیکسل‌ها در هر ثانیه چند بار رفرش می‌شوند. بنابراین واحد آن هرتز می‌باشد. هر چقدر رفرش ریت یک مانیتور بالاتر باشد، اجرای بازی‌های کامپیوتری در آن روان‌تر اتفاق می‌افتد. بنابراین مانیتورهای با رفرش ریت بالا، قیمت بالاتری نسبت به مانیتورهای با رفرش ریت پایین دارند. برای گیمرها، رفرش ریت  در حدود ۱۴۴ هرتز مناسب است. اما رفرش ریت‌های بالاتر، اجرای روان‌تر بازی را برای آنها به ارمغان می آورد. بنابراین میزان رفرش ریت هم بر قیمت مانیتور ۳۴ اینچ اثر گذار است.  

فروشگاه‌های آنلاین فروش مانیتور ۳۴ اینچ

خوشبختانه تنوع مانیتور ۳۴ اینچ در بازار زیاد است. در ایران هم، فروشگاه‌های آنلاین مختلفی، اقدام به عرضه مانیتورهای ۳۴ اینچ نموده‌اند. اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که، با توجه به گوناگونی و تنوع زیاد مانیتورهای ۳۴ اینچ، خرید این مانیتور از فروشگاههای سطح شهر و به عبارتی فروشگاه‌های آفلاین کمی دشوار است. چرا که فروشنده فرصت کافی برای در اختیار قرار دادن تمامی مدل‌های این مانیتور ندارد و شما با دید محدود تری می‌توانید خرید خود را انجام دهید.

 اما چنانچه برای خرید از فروشگاه‌های آنلاین استفاده کنید، می‌توانید خرید خود را با خیال راحت و با فراغ بال انجام دهید. به عنوان مثال سایت تاپ رایان یکی از شرکت‌های معتبر ارائه کننده مانیتور‌های ۳۴ اینچ به حساب می‌آید. با مراجعه به صفحه خرید مانیتور ۳۴ اینچ در سایت تاپ رایان، می‌توانید مدل‌های مختلف را ملاحظه بفرمایید، مشخصات فنی را مطالعه کنید و با مقایسه قیمت ها، محصول مورد نیاز خود را انتخاب و خریداری نمایید. در فرآیند خرید مانیتور ۳۴ اینچ، هرگونه سوال و ابهامی در خصوص  مشخصات فنی و قیمت مانیتور ۳۴ اینچ داشتید، می‌توانید این مسئله را با همکاران ما در واحد فروش در میان بگذارید. همکاران ما منتظر هستند تا به سوالات شما پاسخ دهند.


کلام پایانی 

در این مقاله، در خصوص خرید مانیتور ۳۴ اینچ و عوامل تاثیر گذار بر قیمت مانیتور ۳۴ اینچ صحبت کردیم. همچنین به برخی از سوالاتی که به هنگام خرید مانیتور ۳۴ اینچ برای شما مطرح می‌شود، پاسخ دادیم. به طور خلاصه، مانیتور ۳۴ اینچ یکی از مانیتورهای اولترا واید به حساب می‌آید که با داشتن صفحه نمایشی عریض، امکان باز کردن پنجره‌های مختلف را به شما می‌دهد. گیمرها، گرافیست‌ها و طراحان ویدیو از جمله کاربران این مانیتورها به شمار می‌روند. امیدواریم مطالبی که در این مقاله عنوان شد، برای شما مفید فایده بوده باشد. در پایان توجه شما را به جدول مشخصات کلی مانیتور ۳۴ اینچ جلب می‌کنیم:

سری محصولمانیتور 34 اینچ
اندازه34 اینچ
رزولوشنFHD و بیشتر
نرخ تازه‌سازی60 به بالا
نوعتخت و خمیده
برند‌هاLG, Samsung, Asus,...
مشاهده بیشتر

پرسش و پاسخ (۱)

احمدرضا توکلی (۲۴ اسفند ۱۴۰۱)
۴

مانیتور 34 اینچ بهترین سایزه البته اگه جا داشته باشین رو میز

ارسال پاسخ
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر

سوالات متداول

مانیتور های 34 اینچی که معمولا از نوع فوق عریض هستند، مناسب جایگزینی با سیستم‌های چند مانیتوری هستند.

حداقل فاصله چشم‌های کاربر با مانیتور 34 اینچی باید 72 سانتی متر باشد.