بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۵۴۳ بازدید
  • زمان مطالعه: ۱۱ دقیقه
  • ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ ۱۸:۲۰

بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ

بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ

کارت گرافیک (GPU)، یکی از قطعات اصلی کامپیوتر است. یک کارت گرافیک مدرن قادر به ایجاد گرافیکی با وضوح و میزان فریم ریت بالاست؛ ولی عوامل گوناگونی شامل تاخیرهای ایجاد شده در طول دوران شیوع ویروس کرونا، موجب خلل در مسیر پیشرفت کارت‌های گرافیک شده است. کارت‌های گرافیک در میان سرمایه گذاران رمزارزها هم دوست داشتنی هستند. آن‌ها قادر به بهره بردن از آن‌ها برای پردازش مبادلات و استخراج بیت کوین هستند. این روند، مشهور به عمل ماینینگ است. خیلی از ماینرها با بهره بردن از چندین کارت گرافیک ماینینگ، از آن‌ها برای ایجاد دستگاه قوی ای بکارمی گیرند که برای استخراج کریپتوکارنسی استفاده می‌شود. به جهت اقتصادی کردن این کار، کارت گرافیک باید میزان استخراج بیت کوین را بیشتر از هزینه سخت افزار و برق مورد استفاده انجام دهد تا از نظر اقتصادی به صرفه باشد. در حال حاضر، کارت گرافیک‌های زیادی در بازار هستند. بعضی بطور ویژه برای پخش ویدیو، بعضی دیگر برای بازی و بعضی برای استخراج بیت کوین و دیگر ارزها ایجاد شده اند. در این راهنمای خرید، چند مورد از برترین کارت گرافیک‌های ماینینگ معرفی خواهند شد. این مقاله به شما یاری می رساند تا ویژگی‌های هر GPU را سریعا دیده و متوجه شوید که برترین کارت گرافیک ماینینگ برای احتیاجات شخصی شما کدام است. در ادامه با معرفی بهترین کارت گرافیک ماینینگ بازار با تاپ رایان همراه باشید. 

بهترین کارت گرافیک مناسب برای ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2020 – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2021 – بهترین و قوی ترین کارت گرافیک برای ماینینگ

نقش کارت گرافیک در ماینینگ

استخراج رمزارزها با گونه‌های متنوعی از سیستم‌های کامپیوتری انجام می شود. اصلی ترین آن، پردازشگر است. CPU مخفف واحد پردازش مرکزی است. آن‌ها چند سال قبل در استخراج رمزنگاری مهارت داشتند، وقتی که رقابت در استخراج بیت کوین خیلی بالا نبود. با این وجود، اکنون کارت گرافیک ماینینگ برای استخراج رمزارزهای گوناگون برتری دارد. این بخاطر آن است که قادر به بیان حدس‌های زیادتری درمورد رشته صحیح کاراکترها در هر ثانیه باشد. از تعداد حدس‌هایی که یک ماشین قادر است بیان کند، به منزله میزان هش آن یادشود. پس، برترین پردازشگر گرافیکی برای استخراج، هش ریت زیادی خواهد داشت!

GPU برای هر فردی که امور مربوط به ارائه (render) حجیم انجام دهد (مدلی که برای ایجاد ویدئو بکارگرفته شود) و یا به روزترین بازی‌های ویدیویی یک سخت افزار، لازم است. از آنجا که محبوبیت رمزارزها در سال 2017 خیلی بالا رفت، کاستی کارت گرافیک ماینینگ خیلی بالا بود. علت این مسئله، خریدن آن‌ها توسط اشخاص زیادی برای استخراج رمزارزها بود. 

ویژگی‌های کارت گرافیک مناسب برای ماینینگ

در زمان گزینش کارت گرافیک ماینینگ، قیمت آن را بر هش ریت آن تقسیم و هزینه یک واحد هش ریت را بدست آورید. هرقدر این عدد پایین تر باشد، بهتر است؛ چون این معیاری برای اقتصادی بودن کارت گرافیک است. در صورتی که تمایل به خریدن ابزاری مثل بُرد اصلی، منبع تغذیه، پردازشگر، حافظه رم و هارد-دیسک دارید، به یاد داشته باشید که هزینه ماینینگ تان همتواند در این مسئله نقش داشته باشد.

خرید کارت گرافیک مثل خرید اتومبیل یا اسمارت فون است. وقتی که یک نوع جدید راخرید، در همان لحظه آغاز به بهره بردن از آن فورا ارزش اش کم می‌شود؛ چون در عرض یک یا دو سال، نوع جدید جای قبلی را گیرد و بعد از چند سال، خیلی محتمل است که با بعضی از ایرادات مواجه شود. بخاطر اینکه سرمایه تان را با سرعت بیشتری در کارت گرافیک جبران کنید، بهتر است یک کارت کارکرده بخرید؛ چون قیمت‌های بیشتر برای یک کارت گرافیک ماینینگ تازه سبب میشود میزان رمزنگاری ضروری برای استخراج تان نهایتا بتواند سرمایه گذاری اولیه شما را به ارمغان آورد.

به علاوه، خیلی محتمل است که کارت بعد از چند سال جایش را بگیرد؛ چون کارت‌های نوین روانه بازار می‌شوند و ابزار قدیمی تان را محو می‌کنند. بعضی از پردازشگرهای گرافیکی کارکرده با ایراداتی مواجه هستند؛ ولی با این وجود، این مسئله به شکلی که بیشتر مردم تصور می‌کنند معمول نیست و بخصوص در زمان خرید چیزی که بوسیله تولیدکننده حقیقی مرمت شده باشد.

بهترین کارت گرافیک مناسب برای ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2020 – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2021 – بهترین و قوی ترین کارت گرافیک برای ماینینگ

محصول پیشنهادی : کارت گرافیک پلیت مدل RTX 3090 حافظه 24GB : بهترین کارت گرافیک برای ماینینگ


بهترین کارت گرافیک AMD یا NVIDIA؟

خرید کارت گرافیک بر اساس برند نیز یکی دیگر از مواردی است که کاربران معمولا در خرید کارت گرافیک مناسب برای ماینینگ به آن توجه دارند. یک پرسش رایج که در زمان پژوهش درباره کارت گرافیک ماینینگ شناخته می‌شود، این است که آیا شما باید کدام یک از AMD یا Nvidia را انتخاب کنید؟ (AMD و Nvidia دو تولیدکننده بنیادی کارت گرافیک هستند). عده ای متفق القول بر این باورند که کارت گرافیک های Nvidia برای استخراج کنندگان نوین مطلوب تر است؛ چون پردازشگرهای گرافیکی آن‌ها روان تر کارکند و نیروی پایین تری بکار می‌برند (نگرانی کمتری درباره تنظیم تهویه و تاثیر نیرو) و کار با الگوریتم‌های استخراج بالاتر. با این وجود، کارت گرافیک های AMD عموما دارای هزینه واحد هش ریت پایین تری هستند و این موجبشود به لحاظ اقتصادی، مقرون به صرفه تر باشند.

منبع تغذیه سرور

اگر دلواپس تولید سر و صدای زیاد نباشید، بهره بردن از منبع تغذیه سرور به جای منبع تغذیه پاور رایانه برای تأمین برق ابزار استخراج، موردی است که بطور بالقوه قادر به کاهش هزینه‌های شما است. PSUهای سرور قادر به تامین کارت گرافیک‌های زیادی بطور همزمان هستند. مثلا یک منبع تغذیه استاندارد 750 وات فقط قادر به تامین 2 کارت گرافیک است. در صورتی که در حال ایجاد یک رک با چندین کارت گرافیک هستید، هزینه ای که برای PSU صرفکنید هدر نمی رود.

بهترین کارت گرافیک مناسب برای ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2020 – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2021 – بهترین و قوی ترین کارت گرافیک برای ماینینگ

رم ویدیویی (VRAM)

رم ویدیویی بر نرخ هش شما موثر است؛ پس، این عاملی بااهمیت در خرید کارت گرافیک ماینینگ است. هرقدر که دارای رم ویدیویی بالاتری باشید، مطلوب تر خواهد بود؛ ولی شما باید در سرمایه گذاری خود، مسئول باشید. بعضی وقت ها، دو کارت به جای یک کارت گرافیک استخراج برای نتایج استخراج مطلوب تر است؛ ولی مصرف انرژی بیشتری دارد. بعضی از الگوریتم‌ها دست کم محتاج 8 گیگابایت هستند تا مسیر رسیدن به کمترین هدف را هموار کنند.

مصرف برق

هرقدر مصرف برق پایین تر باشد، سود شما از ماینینگ بالاتر خواهد رفت. یکی دیگر از فواید کارت‌های کم مصرف این است که کارت‌ها حرارت کمتری ایجاد میکنند؛ یعنی که در اتاق ذخیره شده احتیاجی به خنک کردن ندارید. پس زمانی که مصرف پایین تر بیاید، کمبود کمتری دارد.

ولی در صورتی که در ناحیه ای با هزینه برق پایین تر هستید و کشش برق اندکی بالاتر باشد، ممکن است برای شما اهمیت نداشته باشد. کارت‌های نوین تقریبا همواره موثرتر هستند و این، یکی از علل اساسی است که کارت‌های قدیمی مثل titan v ، GeForce gtx 1070 و قدیمی تر AMD Radeon RX، انتخابات مطلوبی برای کارت گرافیک ماینینگ نباشند.

پهنای باند و سرعت حافظه

با عرضه کارت‌های نوین، تاثیر آن‌ها خیلی زیادتر می‌شود؛ ولی این، مقیاس قابل اعتمادی برای مطلوب بودن کارت گرافیک نیست. بنابراین، آن‌ها گاها قادر به بدست آوردن عملکرد زیادتر از سرعتی که حافظه کار می‌کند، باشند؛ ولی به این نکته توجه کنید که این تنها راهکاری قابل اعتماد برای قیاس کارت‌های گرافیک همان مجموعه است.

بهترین کارت گرافیک مناسب برای ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2020 – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2021 – بهترین و قوی ترین کارت گرافیک برای ماینینگ

برترین کارت گرافیک ماینینگ

طبق آنچه درباره گزینش برترین کارت گرافیک ماینینگ بیان شد، GTX 1070 مطلوب ترین پردازشگر گرافیکی کاربردی در بیشتر مواقع خواهد بود. با این وجود، اگر هزینه پایین انرژی را مد نظر دارید، گوشه چشمی به Radeon VII داشته باشید. در صورتی که موضوع مالی در میان است و در پی گزینه ای اقتصادی هستید، RX580 را در نظر بگیرید؛ البته در صورتی که قادر به یافتنش باشید. به جهت آپدیت داده‌ها درباره سودآوری استخراج دارایی‌های رمزنگاری گوناگون برای وقتی که کارت گرافیک ماینینگ خود را مهیا کرده اید، داده هایتان درمورد این که بتوانید چه موردی را استخراج کنید را نیز آپدیت کنید. مسئله قابل توجه دیگر، این است که AMD عموما برای کوین‌های دیجیتال Ethash مثل Ethereum و Ethereum Classic گزینه مطلوب تری است.

میزان هش

نرخ هش GPU طبق میزان هش آن در واحد ثانیه بیان می‌شود. توان استخراج کارت گرافیک است که برای نوشتن یا تأیید بلاک‌ها در شبکه بلاکچین ایجاد می‌شود.

قیمت

قیمت هم در کنار فرق کارت گرافیک ماینینگ با گیمینگ، یکی از موارد بااهمیت و مورد توجه پیش از تصمیم گیری درباره خرید کارت گرافیک ماینینگ است. با قیمت حداقل، شما قادر به تخمین ارزش GPU را با مقایسه قیمت انواع گوناگون طبق خصوصیات بنیادی آن‌ها است.

بهترین کارت گرافیک مناسب برای ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2020 – بهترین کارت گرافیک ماینینگ سال 2021 – بهترین و قوی ترین کارت گرافیک برای ماینینگ

میزان مصرف برق

برق یا الکتریسیته، یکی دیگر از مشخصه‌های بنیادی برای توجه به حداکثر سودآوری کارت گرافیک است. در حقیقت، خیلی از GPUها برای استخراج ارز مناسب نیستند و گاها برق زیادتری را در مقایسه با نرخ هش خود بکاربرند. ضروری است که هنگام گزینش کارت گرافیک ماینینگ، استخراج هرچه بالاتر ارز با حداقل مصرف برق از اهداف بنیادی تان باشد. در واقع، خیلی از استخراج کنندگان بخاطر عدم توجه به هزینه برق در زمان استخراج، نه تنها سودی کسب نکرده اند بلکه دچار ورشکستی هم شده اند.

در این مقاله تلاش کردیم ضمن معرفی مهم ترین موارد تاثیرگذار در خرید بهترین کارت گرافیک ماینینگ ، چند مورد از بهترین کارت گرافیک های مناسب ماینینگ بازار را نیز به شما معرفی کنیم. شما می توانید بهترین کارت گرافیک مناسب ماینینگ را از تاپ رایان خریداری کنید.

دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر