بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۶۲۱ بازدید
  • زمان مطالعه: ۳ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ ۱۸:۳۵

افزایش گرافیک و مشخصات بازی Uncharted بر روی PS5

افزایش گرافیک و مشخصات بازی Uncharted بر روی PS5

نسخه پلی‌استیشن ۵ آنچارتد کالکشن علاوه بر بهبود فریم‌ریت شاهد پیشرفت‌های گرافیکی دیگری نیز هست   دیجیتال‌فاندری به بررسی نقاط قوت و ضعف هر کدام از حالت‌های گرافیکی و جزئیات پیشرفت گرافیکی بازی که به سرعت قابل تشخیص نیستند پرداخته است. Uncharted: Legacy of Thieves Collection یک ریمستر باکیفیت است،

 اما با توجه به بررسی دیجیتال‌فاندری، ناتی داگ می‌توانست در عرضه نسخه پلی‌استیشن ۵ بهتر عمل کند. سه حالت گرافیکی مختلف مانند Performance و Performance Plus و Fiedlity در بازی قرار داده است.

در حالت Fidelity هدف رزولوشن 3840*2160 و 30 فریم در ثانیه است. دیجیتال‌فاندری این حالت را چشم‌نوازترین حالت می‌داند، اما « افزایش تعداد پیکسل‌ها آنطور که انتظار می‌رفت شگفت‌انگیز نیست. » این حالت کاملا پایدار است و حتی گاهی فریم‌ریت بهتری ارائه می‌دهد.

حالت performance تعداد 60 فریم را هدف گرفته است اگرچه گاهی یکی دو فریم کاهش می ابد، خللی در تجربه شما ایجاد نمی‌کند. رزولوشن همان است که در پلی‌استیشن ۴ بود، اما فریم‌ریت دوبرابر شده است و مشکلات نسخ اصلی برطرف شده‌اند.

در حالت Performance plus رزولوشن را به فول اچ‌دی کاهش می‌دهد، اما فریم‌ریت را به ۱۲۰ می‌رساند. ممکن است که مقداری از وضوح تصویر فدا شود، اما با نرم‌تر شدن حرکات تجربه متقاعدکننده‌ای به دست می‌آید. افت فریم هم داریم، اما نه آنچنان.

بنابر گفته دیجیتال‌فاندری، ناتی‌داگ می‌توانست با افزودن رزولوشن متغیر شرایط را بهبود بخشد. طبق گفته دیجیتال‌فاندری خدا را شکر TSSAA بازی خوب کار میکند، اما DRS می‌توانست گزینه دیگری داشته باشد، حالت fidelity با فریم‌ریت ۴۰ در حالی که نرخ تازه‌سازی تصویر نمایشگر ۱۲۰ هرتز می‌باشد (همان کاری که Ratchet And Clank کرد).   یکی از کارهای خوب ناتی‌داگ بهینه‌سازی تصاویر در هر سه حالت است. درست است نامحسوسند، ولی خب، کاچی به از هیچی. 

یکی از این پیشرفت‌ها افزایش فاصله LOD است، مثلاً حالا شما شاخ و برگ‌ها را در فاصله‌های دورتری هم می‌بینید. این باعث کاهش ظاهر شدن ناگهانی اشیاء و افزایش سطح جزئیات شده است.   هم درخشندگی و هم کنتراست افزایش یافته‌اند. پیشرفت جزئی در سایه‌زنی برخی المان‌ها و همچنین کیفیت بعضی از بافت‌ها را شاهد هستیم. سایه‌ها و بازتاب‌ها هم در قسمت‌هایی بهتر شده‌اند. این ارتقاء‌ ها به موشن بلار هم رسیده است و حالا شاهد موشن بلار کمتری بهنگام چرخش دوربین هستیم. کیفیت خود موشن بلار هم بالاتر رفته است و با افزایش فریم‌ریت کمتر می‌شود، بطوریکه در ۱۲۰ فریم دیگر تقریبا از بین می‌رود. در نهایت این ریمستر بنظر خوب می‌رسد، اما دیجیتال‌فاندری معتقد است که شرکت Noughty Dog می‌توانست «با برداشتن قفل فریم‌ریت از روی کنسول پلی‌استیشن پرو و ارائه یک حالت 1440p,60 fps » یک تجربه لذت‌بخش برای اکثریت را رقم بزند.

جدا از تمامی مباحث فنی تخصصی، در حر حالتی و هر پلتفرمی بازی‌های آنچارتد لذت‌بخش و فوق‌العاده‌اند. قطعا در حال حاضر انتخاب بازی Uncharted برای دارندگان کنسول خانگی، می تواند بهترین انتخاب باشد.


رفرنس: vg247
دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر