بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۵۵۸ بازدید
  • زمان مطالعه: ۳ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۰:۲۲

God of War تبدیل به بزرگترین بازی سونی بهنگام عرضه شد.

God of War تبدیل به بزرگترین بازی سونی بهنگام عرضه شد.

همانطور که پیش‌بینی میشد، God of War از Horizon و Days gone در تمامی زمینه ها پیشی گرفت.

بازی های انحصاری سونی بر روی کامپیوتر های شخصی با استقبال گسترده ای روبرو شده است. لازم نیست دنبال اعداد و ارقام باشید تا به این نتیجه برسید، ولی خب برای اثبات این ادعا چه چیزی بهتر از آمار؟ بعد از عرضه ی موفق Horizon و Days gone کسی منتظر این نبود که God of War که از دو بازی قبلی بهتر هم هست، غیر از این عمل کند.

نسخه ی رایانه های شخصی God of War که در روز جمعه ۱۴ ژانویه عرضه شد، حالا رسما بزرگترین بازی سونی بر روی استیم است.راین بازی به ۷۳۵۲۹ بازی باز همزمان دست یافت که باعث شد در لیست ۱۰ بازی برتر از این نظر هم جای بگیرد. این رقم به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از بازی کنندگان همزمان Horizon که ۵۶۵۵۷ نفر بودند است و همچنین بسیار بیشتر از ۲۷۴۵۰ بازی کننده ی Days gone.

علاوه بر این میانگین نمرات بازی بر روی استیم هم نشان دهنده ی موفقیت این بازی است. فقط در همین چند روز این بازی به میانگین ۹۷ درصد بر اساس رأی ۹۰۹۵ کاربر دست یافته است. برای مقایسه Horizon به ۸۴ درصد رای مثبت بر اساس ۵۱۲۶۶ نقد رسیده است. اوضاع در این مورد برای Days gone بهتر از Horizon است. این بازی ۹۱ درصد رای مثبت بر اساس ۱۹۸۲۱ نقد را دارد.

البته در نقدهای بسیاری از کاربران به مشکلاتی مانند نبود قابلیت تنظیم میدان دید و یا مسائل مربوط به Anti Aliasing اشاره شده است. گفته می شود که God of War بهترین بازی در میان سه بازی مورد بحث از نظر بهینه سازی است و از مشکل قابل ذکری رنج نمی‌برد (اگر مشکل عجیب مربوط به CPU های نسل دوازدهم اینتل را که باعث عدم اجرای بازی همزمان با فعال بودن کارت گرافیک های آنبرد می شود را نادیده بگیریم که البته در آینده حل خواهد شد).

بد نیست بدانید که هر سه این بازی ها از طریق فروشگاه اپیک هم در دسترس هستند که باعث افزایش جامعه ی بازی بازان کامپیوتر های شخصی می شود. بازی انحصاری پلی استیشن بعدی که بر روی کامپیوتر های شخصی عرضه می شود Uncharted: Legacy of Thieves Collection است که شامل دو بازی Uncharted 4 و Uncharted: Lost Legacy می‌شود. هنوز تاریخ عرضه ی رسمی برای این مجموعه وجود ندارد اما انتظار می‌رود که در سال جاری آن را بازی کنیم.


رفرنس: VG247
دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر