بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۱,۱۸۱ بازدید
  • زمان مطالعه: ۵ دقیقه
  • ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ ۱۶:۴۹

توییتر امکان بارگذاری تصویر 4K برای برنامه نسخه تلفن همراه را فراهم می کند!

توییتر امکان بارگذاری تصویر 4K برای برنامه نسخه تلفن همراه را فراهم می کند!


توییتر در حال ایجاد یک به روزرسانی در برنامه های نسخه iOS و Android خود است که امکان بارگذاری با کیفیت بالاتر از HD و Full HD را فراهم می کند و همچنین نحوه نمایش تصویر در جدول زمانی را تغییر می دهد. در حال حاضر هر دو برنامه از بارگذاری تصاویر با کیفیت 4K پشتیبانی می کنند. این مسئله احتمالا به همان محدودیت وضوح 4096*4096 اشاره دارد که هنگام بارگذاری عکس در نسخه تحت وب توییتر وجود دارد. قبلا این محدودیت در حد تصاویر  2K با حداکثر رزولوشن 2048*2048 پیکسل بود.

برای فعال کردن قابلیت بارگذاری تصاویر با وضوح بالاتر، باید وارد تنظیمات و پس قسمت «حریم خصوصی> استفاده از داده> بارگذاری تصاویر با کیفیت بالا» شوید و آن را روی داده تلفن همراه و Wi-Fi یا Wi-Fi تنظیم کنید. این باعث می شود برنامه قبل از بارگذاری، تصویر را کمتر فشرده کند که این عمل وضوح تصویر را افزایش می دهد. اما در نظر داشته باشید که این اقدام، حجم فایل بارگذاری شده و زمان بارگذاری فایل را نیز افزایش می دهد.

برای بررسی ویژگی جدید، تصویری با رزولوشن 4096*4096 پیکسل را دو بار از برنامه های نسخه iOS بارگذاری و بدون کیفیت 4K فعال و یک بار از طریق وب توییتر بارگذاری کردیم. حالت غیر 4K اندازه فایل را فشرده و وضوح تصویر را نیز به 2K تغییر داد. حالت 4K با فشرده سازی، اندازه فایل را کاهش داد اما وضوح 4K حفظ شد. در این بررسی، نسخه تحت وب توئیتر دارای بهترین عملکرد بود، زیرا هم وضوح و هم اندازه پرونده را حفظ می کرد و در نتیجه بارگذاری بدون آسیب به کیفیت فایل را فراهم می کرد.

بیشتر تصاویر دوربین تلفن بسیار بیشتر از این محدودیت های رزولوشن هستند ، بنابراین در کیفیت بدون افت بارگذاری نمی شوند اما با بارگذاری مجدد آنها می توانید اکنون آنها را با وضوح بسیار بالاتر مشاهده کنید. 

توییتر همچنین نحوه نمایش تصاویر در جدول زمانی را تغییر داده است. پیش نمایش پیش فرض همیشه بدون توجه به جهت تصویر، به صورت افقی بود و توییتر از الگوریتم های یادگیری ماشین برای تولید یک تصویر پیش نمایش مناسب استفاده می کرد. اکنون، برنامه به راحتی تصویر کامل را در جدول زمانی نشان می دهد. اندازه ای که تصاویر در جدول زمانی نمایش داده می شوند، می تواند محدودیت داشته باشد.

متأسفانه، به نظر می رسد که این شرکت هنوز کارهای بسیار کمی در زمینه بهبود کیفیت فیلم در نسخه اپلیکیشن انجام می دهد. کیفیت فیلم در حال حاضر 720p است و از فشرده سازی بسیار زیادی استفاده می کند. 


دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر