بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۱,۲۷۴ بازدید
  • زمان مطالعه: ۴ دقیقه
  • ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ ۱۱:۲۷

اپل تولید HomePod اصلی را متوقف می کند!

اپل تولید HomePod اصلی را متوقف می کند!


شرکت اپل تولید مدل اصلی HomePod را متوقف می کند. در فروشگاه آنلاین این شرکت، پیام "تأمین آخرین کالا" را در صفحه محصول مشاهده خواهید کرد. البته این مورد در بعضی از مناطق، در حال حاضر در دسترس نیست. اپل در حال حاضر برنامه ای برای جایگزینی این مدل اعلام نکرده است. همچنین هیچ شایعه ای درباره جایگزینی HomePod در کار نیست. 

محصول HomePod در سال 2018 به بازار عرضه شد. این محصول از نظر کیفیت صدا، به ویژه با توجه به اندازه مورد بررسی های بسیاری قرار گرفت. با این حال ، بررسی کنندگان علاقه چندانی به قیمت اولیه 349 دلار، استفاده از Siri در مقایسه با سایر دستیارهای صوتی و همچنین محدودیت های کلی پخش موسیقی شخصی خود در دستگاه به غیر از Apple Music ، نداشتند.

از آن زمان به بعد، اپل قیمت آن را به 299 دلار کاهش داد و از طریق به روزرسانی های نرم افزاری، همچنان به بهبود محصول ادامه می دهد. علی رغم همه این تلاش ها، HomePod اصلی هرگز فروش زیادی نداشته و در حالی که بیشتر افرادی که این محصول را می پسندند، کاربران رده کاربری متوسط هستند که علاقه زیادی به صرف 299 دلار برای یک بلندگوی هوشمند ندارند. از طرف دیگر، گزینه های بسیار ارزانتری نیز در بازار وجود دارد. به رقیب اصلی این محصول تبدیل می شوند.

برای جلوگیری از این موارد، اپل سال گذشته HomePod mini را با قیمت 99 دلار عرضه کرد. با وجود اینکه این نسخه بسیار کوچکتر است، گفته می شود که مدل مینی هنوز دارای کیفیت صوتی قابل توجه است و ویژگی بسیار بهتری نسبت به آنچه HomePod اصلی در هنگام عرضه داشت را داراست. به نظر می رسد این راه پیش رو برای تولیدکنندگان بلندگوهای هوشمند باشد، زیرا به نظر می رسد بیشتر مشتریان به کیفیت صدا اهمیت نمی دهند، همانطور که این مسئله به خوبی از فروش روزافزون اسپیکر های بی سیم ارزان قابل مشاهده است.


رفرنس: techcrunch
دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر