بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۱,۱۱۰ بازدید
  • زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ ۰۲:۱۶

مقایسه طول عمر باتری گوشی های آیفون

مقایسه طول عمر باتری گوشی های آیفون


اغلب افرادی که دارای یک گوشی آیفون هستند، متوجه اهمیت مقدار عمر باتری این دستگاه هستند. در این مقاله سعی نموده ایم روش های گوناگون تشخیص طول عمر باتری را در گوشی های آیفون بررسی نموده و مقدار دوام این باتری ها را در آیفون های گوناگون با هم مقایسه نماییم. بدون شک همه افراد در جستجوی گوشی موبایلی می باشند که از طول عمر باتری بیشتری برخوردار باشد. هیچ‌ چیز ناامید ‌کننده ‌تر از آن نیست که در هنگام نیاز به گوشی، شارژ آن تمام شده و گوشی خاموش بشود. بعلاوه هنگامی که گوشی آیفون را خریداری نموده اید به علت قیمت بالایی که برای آن پرداخت شده است انتظارات شما از آن دوچندان میگردد. غالبا در گوشی های آیفون تشخیص مقدار طول عمر باتری آن و نیز پیدا کردن بهترین نوع از نظر طول عمر کار آسانی نیست. علت آن می تواند این باشد که کمپانی اپل در این مورد کمی هوشمندانه عمل نموده است. در اکثر تبلیغات افراد شاهد ادعای ساعات مشخص برای مقدار شارژ دهی باتری گوشی جهت اعمالی از قبیل وب گردی، مکالمه مستمر تلفنی و نیز پخش مستمر فیلم، هستند. چنانچه واقع‌ بینانه تر به این موضوع نگاه شود فاکتورهای بسیاری بر روی عمر مفید باتری در گوشی آیفون موثر می باشند. بعلاوه این موضوع که این عوامل در چه شرایطی به کار رفته و یا موارد استفاده از گوشی آیفون چه باشد، در مقدار عمر باتری گوشی‌ آیفون موثر است. با این وجود در سالیان متمادی، آیفون‌های بسیاری تحت بررسی و ارزیابی قرار داده شده اند و اکنون با یک بررسی جامع می توان برترین گوشی های آیفون را از نظر عمر باتری معرفی نمود. در ادامه با تاپ رایان همراه باشید.


چگونه مقدار عمر باتری آیفون مشخص می گردد؟

یک خصوصیت مثبت که سبب برتری گوشی‌ آیفون در مقایسه با سایر گوشی ‌های اندرویدی می گردد امکان ارزیابی میزان سلامت باتری آن در هر زمان می باشد. این خصوصیت به کاربران این امکان را داده که عمر مفید باتری آیفون را بررسی نمایند. برای این کار ابتدا به منوی تنظیمات وارد شده و بخش Battery را انتخاب نمایید. در صفحه‌ باز شده اطلاعات گوناگونی از مقدار باتری مصرفی توسط اپلیکیشن‌های موجود به طور کلی ارائه می‌گردد. چنانچه گزینه Battery Health را انتخاب نمایید، در صفحه‌ باز شده که و در مقابل کلمه Maximum Capacity عددی را که مابین 0 تا 100 است مشاهده می کنید. این عدد در حقیقت نشانگر عمر مفید باتری آیفون شما می باشد. برای مثال چنانچه عدد 75 درصد مشاهده شود به این معنی است که آیفون شما هنوز به میزان 75 درصد از سلامت برخوردار است. هر اندازه این عدد پایین‌ تر باشد به معنی قدرت بیشتر و سرعت پردازش بالاتر گوشی می باشد. البته با کمی اغماض هم می ‌توان بیان نمود که در صورت زیر 50 درصد بودن این عدد، مناسبترین زمان جهت تعویض باتری آیفون می باشد.


عواملی که بر روی طول عمر باتری آیفون موثرند چه هستند؟


عوامل بسیار زیادی بر طول عمر باتری آیفون موثرند که بعضی از آن ها کاملا مشخص بوده و تعدادی دیگر نامشخص هستند. برای نمونه انواع اپلیکیشن‌های مورد استفاده در طول روز به طور مستقیم بر طول عمر باتری موثر هستند. بنابراین در نظر داشتن این عوامل جهت حفظ سلامت باتری گوشی بسیار حیاتی می باشند.

روشن بودن صفحه نمایشگر گوشی : کاملا روشن است که هر چقدر صفحه نمایشگر آیفون بیشتر روشن بماند، میزان مصرف باتری آن نیز بیشتر می‌گردد. پس تلاش نمایید مدت زمان روشن ماندن آن را به حداقل ممکن کاهش دهید. برای مثال جهت شروع می‌توان در هنگام گوش دادن به فایل های صوتی، صفحه نمایشگر را در حالت خاموش قرار داد. البته ممکن است کم کردن مقدار نور صفحه نمایش نیز راه حلی مناسب در این جهت باشد.

محصول مرتبط دیگر : خرید تبلت

اپلیکیشن های در حال استفاده: اپلیکیشن‌های گوناگون دارای مقدار باتری مصرفی یکسانی نیستند. مثلا پخش یک فایل تصویری به مدت یک ساعت در مقایسه با بازی در همان مدت زمان نیازمند مصرف باتری کمتری می باشد. در واقع هر اندازه سی‌پی‌یوی گوشی بیشتر در پردازش امور درگیر بشود، مقدار باتری بیشتری مصرف می‌گردد تا سرانجام و به مرور زمان از عمر مفید باتری آیفون کاسته شود.

پوشش اینترنت : در حالت کلی مقدار اینترنت مصرفی می تواند طول باتری را به شدت تحت تاثیر خود قرار ‌دهد. در اینجا اشاره به این موضوع ضروری است که هر چقدر مقدار استفاده مستمر از یک شبکه‌ اینترنتی بخصوص افزایش بیابد بهتر می باشد زیرا افزایش جابجایی و قطع و وصل شدن ما بین شبکه‌های اینترنتی گوناگون مقدار باتری مصرفی را زیاد می ‌کند. به عنوان مثال استفاده مستمر از یک اپراتور و یا شبکه اینترنتی بخصوص به مدت پنج ساعت بهتر از قطع و وصل شدن و جابجایی مابین اپراتورهای گوناگون در مدت زمان دو ساعت می باشد.

جی پی اس : خصوصیت مکان یابی و یا همان GPS به شدت برروی طول عمر باتری گوشی های‌ آیفون و همچنین سایر گوشی ها تاثیر منفی دارد. در هنگام استفاده از GPS یک گوشی همزمان در حال انجام چندین عمل مختلف می باشد. نخست می بایست اطلاعات مکانی دستگاه به یک یا چند ماهواره ارسال شده و همزمان نیز سیگنال‌های دریافت و پردازش شده مدیریت شوند. همچنین در تمام این لحظات صفحه نمایشگر گوشی شما نیز روشن بوده که این خود مصرف باتری را نیز بالاتر می ­برد.


برترین گوشی های آیفون از لحاظ باتری


با در نظر گیری همه عوامل گفته شده می‌توان تا حدی سلامت باتری آیفون را ارتقا داد. اگرچه بعضی از این گوشی‌های آیفون به خودی خود از برترین گوشی‌های دنیا از لحاظ باتری محسوب می گردند. به طور قطع فاکتورهای فراوانی در طول عمر باتری آیفون موثر می باشند که ما آن ها را در بررسی‌های گوناگون تحت ارزیابی قرار داده ایم تا در نهایت برترین گوشی‌های آیفون از این لحاظ را به شما معرفی نماییم.

1. گوشی iPhone 11 Pro Maxآیفون 11 پرو مکس تا به امروز برترین گوشی آیفون از نظر مقدار شارژدهی شناخته شده است. در واقع یک مرتبه فول شارژ نمودن این گوشی می‌تواند تا 1.5 روز بازدهی داشته باشد. حتی درصورتی که استفاده متعادل‌تری از این گوشی بشود، آیفون 11 پرو مکس می تواند تا دو روز نیز روشن بماند.

2. گوشی iPhone 12 Pro Max : این نوع آیفون از لحاظ عملکردی دقیقا شبیه به آیفون 11 پرو مکس می باشد. این دو دستگاه از نظر مقدار شارژدهی بسیار نزدیک به همند و مغایرت زیادی با هم ندارند. ممکن است تنها عاملی که سبب می‌گردد گوشی آیفون 12 پرو مکس در جایگاه ثانویه قرار بگیرد گنجایش باتری آن نسبت به 11 پرو مکس باشد که حدودا 300 میلی‌آمپر ساعت از کمتر می باشد.

3. گوشی iPhone 11 Proآیفون 11 پرو ممکن است به قدر 11 پرو مکس خوب نباشد، ولی باتری آن کماکان از بهترین‌ها محسوب می گردد. چنانچه این گوشی 100 درصد شارژ بشود به آسانی قادر است تا 1.5 روز از بازدهی مفید داشته باشد. اگر چنانچه کارهای سنگین انجام ندهد حتی به مدت دو روز شارژدهی نیز قابل حصول است. در ضمن به علت کمتر بودن گنجایش باتری آن در مقایسه با آیفون 11 پرو مکس این برتری مشاهده می گردد که تقریبا نیم ساعت زودتر از این گوشی به حالت فول شارژ می‌رسد.

4. گوشی iPhone 11 : این نوع از آیفون نیز همانند آیفون 11 پرو تا 1.5 روز استفاده روزمره را تضمین می‌نماید. ولی نکته مهم این است که اگرچه آیفون 11 در مقایسه با گوشی 11 پرو تقریبا از 100 میلی‌ آمپر ساعت گنجایش باتری بیشتری برخوردار است، ولی در تست‌ها کمی ضعیف‌تر عمل نموده و به این علت یک پله پایین‌تر از آن قرار دارد.

5. گوشی iPhone XR : تا قبل از وارد شدن آیفون های مدل 11 به عرصه فروش، گوشی های XR برترین انواع آیفون از نظر طول عمر باتری آن بود. این مدل با شارژ 100 درصدی قادر به بازدهی تا یک روز کامل به کاربران خود بوده و حتی در صورت عدم کاربری های سنگین و پرمصرف انتظار دوام باتری گوشی XR تا روز دوم نیز وجود داشت.

6. گوشی iPhone 12 Pro :کمپانی آیفون ادعا نموده است که این مدل از لحاظ عمر مفید باتری دقیقا شبیه به آیفون 11 پرو عمل می نماید. ولی در بررسی های به عمل آمده ما این طور نبود و در کل مدل 12 پرو اندکی ضعیف‌تر ظاهر گشت. تنها با یک مرتبه شارژ نمودن این گوشی، به مدت 1.5 روز می توان با آن کارهای معمولی را انجام داد. اگرچه احتمال آن وجود دارد که هر شب نیاز به شارژ نمودن آن وجود داشته باشد.

7. گوشی iPhone 12 : عملکرد باتری آیفون 12 نیز دقیقا مشابه آیفون 12 پرو می باشد. هم از لحاظ گنجایش باتری و هم از لحاظ عملکرد این دو آیفون کاملا یکسان می باشند. در نتیجه عمر باتری در آیفون 12 نیز یک روز بوده و همچنین این آیفون نیز هر شب باید شارژ گردد.

8. گوشی iPhone 8 Plus : آیفون 8 پلاس از نظر شارژدهی بسیار خوب عمل کرده و دارای هشتمین جایگاه از این لحاظ در میان سایر آیفون هاست. در صورت استفاده های معمولی از آیفون 8 پلاس پس از یک روز کامل در پایان ممکن است در حدود 40 درصد شارژ اضافه بیاورید. این بدین معنی است که این آیفون نسبتا قدیمی از نظر بسیاری شرایط با گوشی های نسل‌ جدید آیفون رقابت می کند. پس چنانچه دارای آیفون 8 پلاس هستید می‌توانید با اعتماد به نفس کامل در مورد آیفون خود صحبت کنید.

9. گوشی iPhone XS Max : گوشی XS مکس به طور قطع از نظر شارژدهی کاربران را ناامید نمی نماید. عمر مفید باتری این آیفون تقریبا در حدود یک روز کامل بوده و امکان دارد حتی پس از به اتمام رسیدن یک روز تا 30 درصد شارژ باقی مانده باشد. البته همگی این‌ موارد به نوع استفاده‌ از این گوشی وابسته است.

10. گوشی iPhone 12 mini : گوشی آیفون 12 در حقیقت یک مدل مینی کوچک و دوست داشتنی تولیدی کمپانی آیفون می باشد. چنانچه علاقه مند به داشتن یک گوشی کامپکت هستید، پس می بایست آیفون 12 مینی را تهیه نمایید زیرا برترین در این حوزه می باشد. همچنین از لحاظ مقدار شارژدهی این آیفون عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته و با توجه به ظرفیت پایین باتری آن در مقایسه با ابعادش قادر است به مدت یک روز کامل با استفاده معمولی بازدهی داشته باشد.

11. گوشی iPhone SE (2020): اگرچه نقطه پایان این بررسی می‌توانست در عدد 10 باشد، ولی نمی توان به آسانی از گوشی آیفون SE (2020) گذشت. این گوشی با وجود گنجایش پایین باتری آن، آخرین آیفونی می باشد که تا یک روز شارژدهی دارد و حتی در صورت استفاده‌های معمول به احتمال زیاد در پایان شب به شارژ کردن نیاز خواهد داشت.


جمع بندی

این امر که که گوشی‌های آیفون دارای خصوصیات زیادی می باشند بر کمتر کسی پوشیده است. از لحاظ باتری نیز این گوشی‌ها به علت برخورداری از هماهنگی بی‌نظیر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از برترین های دنیا محسوب می گردند. این مقاله نکاتی کاربردی را جهت افزایش عمر مفید باتری در گوشی های آیفون به کاربران آموزش می دهد.

دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر