بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۳,۱۲۱ بازدید
  • زمان مطالعه: ۸ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ ۰۱:۵۷

روش های تشخیص گوشی سامسونگ اصلی از تقلبی

روش های تشخیص گوشی سامسونگ اصلی از تقلبی


نخستین موردی در زمان تهیه گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی به فکر شما می رسد، اورجینال بودن تلفن همراهتان است؛ چون تعداد زیادی از مردم در بازار هستند که موبایل های غیراصل را که دقیقا به گوشی های اورجینال شباهت دارند، تولید می کنند. پس با وجود این حجم از تلفن های غیراصل مشابه، چطور قادر هستیم که موبایل اصل این برند را شناسایی کنیم؟ با ساخت موبایل های مدل گلکسی این مارک، نام این شرکت به یکی از دست داشتنی ترین مارک های فعال در بازار تبدیل شده است. شرکت سامسونگ، هر ساله موبایلی از گلکسی را معرفی کرده و به بازار ارائه می کند که در دسته دستگاه های رده بالا جای می گیرد. از بزرگترین عللی که سازندگان موبایل های متفرقه را همواره مهیای تولید گونه های مشابه و شبیه سازی شده گلکسی می کند، این مسئله است. این تلفن های مشابه به گونه های اصلی خیلی شباهت دارند. موبایل های گلکسی سامسونگ بسیار دوست داشتنی هستند و طرفداران زیادی دارند. مدل های گلکسی این برند در مقابل تلفن های آیفون شرکت اپل که با سیستم عامل منحصر به فرد ios کار می کنند، با سیستم عامل آزادانه و انعطاف پذیر اندروید گوگل فعالیت می کنند و دست سازندگان گوشی های مشابه را برای ساخت کالاهای تقلبی باز می گذارند. در این حالت، مشتریان برای شناسایی فرق بین تلفن اصلی و شبیه سازی شده در شرایط دشواری قرار می گیرند. برای یادگیری راه شناسایی اصالت تلفن همراه سامسونگ، تاپ رایان را در خواندن ادامه این مقاله همراهی کنید.


گوشی سامسونگ اصل


مطمئنا سامسونگ در ساخت اسمارت فون های رده بالا، یکی از برترین سازندگان است. این شرکت هیچگاه در عرضه تازه ترین فناوری ها در هر مدل جدید متحمل شکست نشده است، اما در همین حال نرخ محصول تازه هم زیادتر می شد. اشخاص در این مرحله تمایل دارند که بفهمند آیا در بازار، قادر به خرید یک تلفن همراه کپی که دارای ویژگی های موبایل اصلی و قیمت خیلی پایین تر است، می باشند؟ شوربختانه عرضه کنندگان به علت بی اطلاعی مشتریان، آن ها را با موبایل های شبیه سازی شده و با توسل به قیمت پایین تر گول می زنند. ولی اصلا دچار نگرانی نشوید، ما در این مبحث اطلاعاتی را درباره مشکلات مختلف اسمارت فون ها ارائه می-دهیم. در اینجا، به بررسی نشانه ها و مستنداتی که وجود دارد و نشان دهنده اصل یا فرع بودن اسمارت فون سامسونگ شما است، می پردازیم.

حقیقت این است که اسمارت فون های جعلی و شبیه سازی شده، ظاهری دقیقا شبیه به موبایل های اصلی دارند و شما به آسانی قادر به شناختن آن ها در نظر نخست نیستید. با در نظر گرفتن و چک کردن نشانه-هایی که در ادامه می گوییم، قادر به پرس وجو درباره اصالت موبایل سامسونگ تان خواهید بود.


نشانه هایی برای کاوش در خصوصیات ظاهری


هر روز که می گذرد، سازندگان موبایل های نوین تر برعکس سازندگان موبایل های قدیمی باهوش تر می شوند و کیفیت ساخت تلفن های همراه را بیشتر می کنند. پس اینکه فقط چک کردن فیزیک موبایل ما را در شناسایی یاری کند صحیح نیست، اما تصدیق این نشانه های فیزیکی باید گام نخست شما برای شناسایی اصل بودن موبایل سامسونگ باشد.

روشنایی و شفافیت نمایشگر را چک کنید. یک دستگاه بااصالت مجموعه ای جنبان و دارای حیات از رنگ ها را در نمایشگر خود نشان می دهد، این در حالی است که اسمارت فون های جعلی دارای رنگ های غبارآلود و بی-روح هستند. محیط صفحه تا کناره ها را مد نظر قرار دهید. اسمارت فون ها عموما دارای فاصله زیادی بین نمایشگر تا کناره خود هستند. بنابراین باید در فاصله صفحه نمایش تا قاب دقیق تر شد. کلید خاموش/روشن در گوشی اورجینال سامسونگ، دارای فاصله ای منطقی با کلیدهای کم و زیاد کردن صوت است. این در حالی است که فاصله بین این کلیدها در موبایل های جعلی، غیرمعمولی است. هنگام چک کردن اصالت موبایل این برند، آزمایش نوع صفحه نمایش را به یاد داشته باشید؛ چرا که بررسی این مسئله ضروری است. انگشت تان را بر نمایشگر حرکت دهید. در صورتی که احساس کردید که در حال لمس جنسی مثل پلاستیک هستید، اطلاع داشته باشید که موبایل سامسونگ تان جعلی است و در صورت داشتن احساس لمس شیشه، بدانید که تلفن همراه شما اصالت دارد. تمرکز خود را بر گیرنده های حسی اسمارت فون خود نیز بگذارید. این گیرنده ها را عموما در گوشی های تقلبی این برند نخواهید دید. در صورتی که قادر به اثبات درستی اصالت موبایل سامسونگ تان با استناد به موارد ذکر شده نیستید، نشانه هایی که در ادامه متن خواهد آمد را چک کنید. 

محصول مرتبط دیگر : تبلت

بررسی اصل بودن گوشی سامسونگ با استفاده از اطلاعات روی جعبه


یکی دیگر از راه های شناسایی موبایل بااصالت از نوع جعلی این برند، مطابقت دادن ویژگی های کالا که واقع در پشت جعبه آن است با ویژگی های واقع در تنظیمات اسمارت فون است. جهت انجام این عمل به فهرست تنظیمات رفته و وارد بخش «درباره تلفن» (About Phone) شوید. حالا به آسانی جزئیاتی که در فهرست موبایل است را با آن هایی که بر جعبه دستگاه درج شده، تطبیق دهید. در صورت عدم تطابق، ممکن است که شما در حال استفاده از کالایی تقلبی از این برند باشید. 


راه شناسایی اصالت موبایل سامسونگ به وسیله بررسی شناسه IMEI


این شناسه شامل گروهی بی مانند از کدهای شناسایی است که مختص به هر دستگاه می باشد و هیچگاه دو دستگاه قادر به داشتن شناسه IMEI مشابه نیستند. گاهی گوشی های جعلی دارای شناسه قابل قبول نیستند یا شناسه آن ها تقلبی است. تنها کاری که باید جهت چک کردن این شناسه 15رقمی در تلفن همراه این برند به انجام برسانید، ورود به قسمت تنظیمات موبایل است. در فهرست تنظیمات به پایین ترین بخش رفته و About Phone را بیابید. قادر به دیدن شناسه IMEI، عدد مدل و نیز سریال نامبر در این بخش هستید. همچنین قادر به دیدن این شناسه با شماره گیری کد دستوری *#06#* در بخش برقراری تماس موبایل هستید. 

بیان این نکته ضروری است که دارای شناسه IMEI بودن، منجر به ارائه داده هایی به ما درباره مدل موبایل، سازگاری شبکه آن و یاری رساندن به ما در این زمینه باشد و با داشتن آن همچنین قادر به فهمیدن سرقتی بودن موبایلی هستید که خریداری کرده اید. علاوه بر این در صورت تمایل به داشتن نرم افزار شناسایی اصالت دستگاه سامسونگ، با رفتن به استور یا فروشگاه گول پلی قادر به بارگیری و نصب اپلیکیشن های قابل استفاده بیشتری خواهید بود.


بررسی اصالت موبایل سامسونگ با چک کردن عملکرد آن


در صورتی که تمایل به آزمایش کردن کارکرد موبایل خود برای شناسایی اصل بودن آن دارید، این مراحل را مد نطر داشته باشید: 1. کمی با گوشی عکاسی کنید: این راه از معمول ترین روش ها جهت چک کردن اصالت تلفن همراه سامسونگ است. از دستگاهی که اعتبار و اصالت دارد، نباید انتظار تصاویر با کیفیت کم را داشت. 2. اجرای بازی یا اپلیکیشن های سطح بالا: در صورتی که تلفن همراه مورد استفاده شما تقلبی باشد، مشکلاتی در اجرای بازی های سطح بالایی مانند «شهر وایس»، «اتومبیل دزدی بزرگ»، «جنگ ستارگان» یا «شوالیه تاریکی برمی خیزد» را خواهید داشت و این موبایل قادر به آپلود و اجرای اپلیکیشن ها و بازی های با حجم و کیفیت بالا نخواهد بود. 3. چند اپلیکیشن را در یک زمان اجرا کردن: در زمانی که چند اپلیکیشن را با یکدیگر اجرا می کنید، باید چک کنید که عملکرد دستگاهتان زمان تعویض و جا به جا شدن بین آن ها چگونه است؟ در صورت نیاز به زمان زیاد، ممکن است که در حال استفاده از یک اسمارت فون تقلبی سامسونگ باشید.


دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر