بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۲,۴۱۷ بازدید
  • زمان مطالعه: ۱۲ دقیقه
  • ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ ۱۸:۱۰

بهترین کارت گرافیک های بازار برای تولید فیلم و انیمیشن

بهترین کارت گرافیک های بازار برای تولید فیلم و انیمیشن


برترین کارت گرافیک برای ارائه چیست؟ این پرسشی است که تعداد زیادی از تدوینگران و کارکنان قسمت ویرایش فیلم و تصاویر از خود داشته اند. امید داریم که با مطالعه این متن، به پرسش اساسی کارکنان این بخش که کارت گرافیک درخور ارائه چیست، جواب دهیم. در حال حاضر و در سال 2021، با توجه به شفافیت زیادتر تصویر و پردازش گرافیکی قوی تر کارت های گرافیکی، پردازش و خروجی گرفتن از ویدیو بیشتر از پیش به کارت های گرافیکی وابسته شده است. از این رو، پردازشگر یا همان CPU بااهمیت ترین مؤلفه در قسمت ویرایش در کارت های گرافیک است و همچنین به لطف معماری جدید تولید این کارت ها در سال 2021، پدید آوردن ایجاد تصاویر 4K و مدل سازی سه بعدی در پایین ترین زمان فراهم شده است. با توجه به این، در صورتی که شما به شکل حرفه ای در زمینه ویرایش ویدیو کار می کنید، داشتن یک کارت گرافیک ویژه لازم است. این امر باعث می شود برترین نتیجه برایتان به وجود آید. در این متن، قادر به آشنایی با کارت گرافیک های مناسب برای ویرایش فیلم می باشید. با تاپ رایان باشید.فرق گرافیک GTX و RTX؛ کدام یک بهتر است؟

همانطور که قبلاً فهمیده اید، آسان نیست که یک کارت گرافیک برای انجام امور مربوط به معماری تهیه کنیم. پردازنده های گرافیکی متنوعی در بازار هستند که قادر به خرید آن ها هستید و پیدا کردن یک گزینه مناسب و قابل توجه برای برطرف کردن نیازهای معماری خود، امری سخت است. مارک های گوناگون و متنوعی در بازار هستند که پردازنده ویدیویی می سازند و هر برند دارای مدل های بسیار گوناگونی است. تشخیص فرق بین مدل ها و یاد گرفتن همه عناصر بااهمیت که موثر بر عملکرد یک پردازشگر هستند، کار خیلی سختی است. با این حال، حتی در صورتی که کارت گرافیکی پیدا کنید که مشخصات آن نشان دهنده عملکرد خیلی مطلوبی باشد، باز هم به این معنی نیست که برای پردازش امور مربوط به معماری انتخابی عالی خواهد بود. معماری تولید و طراحی کارت گرافیک، به خودی خود بسیار مهم است. زیرا لازم است که به یاد داشته باشید که در صورت تمایل به درک اینکه کارت گرافیک شما چه امری را برای شما با برترین عملکرد به انجام می رساند، به یک نمایشگر با کیفیت بالا نیز احتیاج دارید.


کارت گرافیک مناسب تدوین و رندرینگ

وقتی که تحقیقات خود را برای شناخت برترین کارت گرافیک برای ارائه آغاز می کنید، برندهای گوناگونی را خواهید یافت که واحد پردازشگر گرافیکی (GPU) با اسم و مدل مشابه دارند. مثلا، مدل GeForce GTX 1080 قادر به عرضه به بازار به همراه اسامی تجاری ام اس آی، ایسوس، EVGA و گیگابایت است. ولی چرا تمامی این پردازشگرهای گرافیکی با مارک های گوناگون، دارای یک تراشه با اسم یکسان هستند؟ در حقیقت علت این کار، ساخت این مدل GPU به وسیله شرکت Nvidia است و این تراشه آن ها است که به وسیله برندهای گوناگون روانه بازار می شود.

به بیان ساده تر، بدلیل پیشتاز بودن Nvidia به عنوان یکی از برندهای سازنده چیپست های گرافیکی و اینکه کالاهای آن ها دارای مطلوب ترین عملکرد هستند، ترجیح سایر برندهای کوچک این است که با این برند در رقابت نباشند؛ بلکه ترجیح می دهند کالاهای خود را با پک های مختلف بسته بندی کرده و عرضه کنند. معنای این جمله این است که موتور در زیر کاپوت یکی است، تنها خود کاپوت فرق دارد. در بعضی از موارد، کارت های گرافیک در کنار سیستم های خنک کننده با بسته بندی های گوناگونی روانه بازار می شوند و این باعث کوچک یا بزرگتر شدن بسته شان می گردد. پس در صورتی که در بازار با مدل هایی با اسم مشابه و اسامی تجاری گوناگون مواجه شدید، اطلاع داشته باشید که فرق زیادی بین آن ها نیست.


آیا عملکرد با افزایش شماره مدل در کارت گرافیک بهبود می یابد؟

هنگام تهیه یک اتومبیل، اطلاع دارید که داشتن موتور با اعداد ببیشتر به معنای داشتن سایز بیشتر و در نتیجه، توان بیشتر است. در موتور خودرو، سانتی متر مکعب بالاتر به معنای موتور عظیم تر و طبیعتا توان خروجی بالاتر آن است. با این حال، هنگامی که سخن از شماره مدل GPU به میان می آید، این قانون به کار نمی آید؛ در واقع، همواره به این صورت نخواهد بود. در کارت های گرافیک، هنگامی که مدلی را می بینید که عدد آن در مقایسه با مدل های دیگر بالاتر است، به این معنی نیست که عملکرد مطلوب تری در مقایسه با دیگری دارد. هنگامی که Nvidia GTX 760 و 680 را چک می کنیم، امکان دارد تصور کنید که 760 دارای عملکرد مطلوب تری است، ولی در حقیقت اینگونه نیست و 680 دارای عملکرد مطلوب تری است و احتمالا این مورد برای بسیاری از اشخاص باعث حیرت باشد. اسامی مدل ها و مجموعه ها تصادفا گذاشته می شود و باید در زمان مقایسه آن ها دقت به عمل آورید. امکان دارد در یک وقت مشخص، با مدل های یکسانی از برندهای گوناگون مواجه شوید و تصور کنید که این ارقام قادر به گفتن اینکه کدام مدل بهتر است می باشند، ولی هیچ قانونی در این باره نیست. پس خیلی واجب است که درباره آن ها بیشتر تحقیق و بررسی به عمل آورید.


بهترین کارت گرافیک مناسب رندرینگ

کارت گرافیک AMD Radeon Pro WX 5100

این مدل، اولین تراشه گرافیکی است که ما به شما می شناسانیم؛ چون برترین انتخاب به نظر اقتصادی و توان مالی است. ممکن است که این تراشه کارت گرافیک درخور برای ارائه نباشد، ولی عملکرد تقریبا خوبی دارد. در عین حال، در گونه و مرتبه خود با قیمت پایین تر از هر پردازشگر گرافیکی دیگری با عملکردهای یکسان می باشد. این تراشه گرافیکی هم مناسب ادیت سه بعدی و هم مناسب امور دو بعدی بی هیچ ایرادی است. البته این یک پردازشگر گرافیکی سطح بالا نیست که قادر به انجام بی نقص تمامی امور باشد، ولی در صورتی که تمایل به انجام ادیت های حرفه ای دارید، قادر به اعتماد به این مدل پرچمدار برای انجام امور خود خواهید بود. AMD Radeon Pro WX 5100 با تازه ترین نرخ ها که تقریبا با 500 دلار و یا پایین تر ارائه می شود، یکی از برترین خریدهایی است که قادر به انجامش با چنین توان مالی ای هستید. این تراشه ساخته شده از دامنه متحرک زیاد، صفحه نمایش های 4K را پشتیبانی می کند و حافظه 8 گیگابایتی برای زیاد شدن سرعت دارد و نیز دارای رده جواب دهی خوبی است.


کارت گرافیک Nvidia Quadro P2000

درباره کارت گرافیک درخور ارائه، این مدلNvidia  به خاطر نرخ مطلوب و کاربردی بودن آن، خیلی دوت-داشتنی است. این مدل، قابلیت استفاده در ایستگاه های کاری کامپیوتری چندگانه و پردازش میان رده و انجام کارهای مرتبط با CAD و نیز طراحی را دارد. کلا سری Quadro از Nvidia  دارای قیمتی بیشتر از مدل های معمول است؛ ولی با این حال، این مدل یک انتخاب اقتصادی و مقرون به صرفه است که این برند قصد عرضه آن را دارد. پس در صورتی که جدیدا کار ویرایش و طراحی را آغاز کرده اید، این کارت گرافیک انتخاب مطلوبی برای شما است. این کارت به عرضه عملکردی در حدود 1500 مگاهرتز تقویت کننده کلاک، 5 گیگابایت حافظه و پهنای باند با سرعت 140 گیگابایت در ثانیه می پردازد. با توجه به این خصوصیات، قادریم بگوییم که این کارت عملکرد کافی و درخوری مناسبی را ارائه کرده است و در صورتی که شما یک کامپیوتر شخصی دارید که برای سایر امور نیز از آن بهره می برید، این کارت انتخابی فوق العاده است.


کارت گرافیک AMD Radeon Pro WX 7100

این نسخه، قوی ترین کارت در مجموعه Radeon Pro WX است و در حوزه جلوه های دیداری، شبیه سازی و ساخت تصاویر گرافیکی، خیلی مطلوب می باشد. نرخ این مدل تقریبا 200 دلار بیشتر از WX 5100 است، ولی لازم است بگوییم که ارزشمند است؛ چون تمامی امور را برتر از خواهر یا برادر کوچکتر خود انجام می دهد. به آسانی قادر به استفاده شدن برای اتوکد و امور دو بعدی و سه بعدی را دارد و نیز تعداد زیادی از متخصصان و کارشناسان آن را چک کرده و کارکرد آن را تحسین کرده اند. نکته ای که درباره این کارت مد نظر است، این است که این کارت قدرت زیادی دارد که بلافاصله پس از بهره گیری، آن را حس خواهید کرد. سرعت تولید تصاویر گرافیکی و عرضه در این کارت، خیلی سریع است؛ به گونه ای که در ابتدا بیشتر کاربران باور ندارند که این کارت تا چه حد قوی است و بعد از مدتی، تعجب می کنند که چطور قادر به انجام امور خود بدون این کارت بوده اند. قادریم که درباره این کالا بگوییم که این کارت گرافیک، درخور ارائه و تدوین است.


کارت گرافیک Nvidia Geforce GTX 1080 Ti

این مدل، برترین کارت از جدیدترین نسل شرکتNvidia  است و حتی در صورتی که RTX 2080 را تازه-ترین کارت ارائه شده از سوی این برند مد نظر قرار دهیم و دارای عملکرد مطلوب تری باشد، باز هم این مدل، یک کارت با کیفیت محسوب می شود که قادر به انجام بیشترین کار باشد و ارائه خود را بسیار تقویت کند. موردی که درباره این کارت قابل توجه است، این است که در هنگام ارائه مدل تازه تر آن، نرخ این کارت به طور قابل توجهی کم شد. البته بیان این نکته ضروری است که عملکرد این کارت مشابه مدل RTX 2080 نیست، اما قادریم بیان کنیم که حدودا به آن شبیه است. حتی با وجود اینکه این مجموعه از کارت های شرکتNvidia  جزء کارت های ویژه بازی هستند، همچنین در عین حال برای ارائه خیلی عالی هستند و پیش از اینکه قادر به کنار گذاشتن این کارت باشید و در پی انتخاب مطلوب تری باشید، به وقت و کار زیادی در قبال این کارت احتیاج خواهید داشت. شما با داشتن این تراشه گرافیکی با هسته های مدرن، حافظه 11 گیگابایتی و سرعت فوق العاده، در پایین ترین زمان ممکن ارائه های خود را تمام خواهید کرد. در صورتی که نگوییم این کارت برترین کارت گرافیک برای ارائه است، غفلت کرده ایم!


کارت گرافیک Nvidia Quadro P4000

کارت غول شرکتNvidia  یعنی P6000 برترین کارت گرافیک برای ارائه است و این مدل برای بیشتر متخصصانی که احتیاج به عملکرد خیلی حرفه ای دارند، ساخته شده است. پس پرداخت بیش از 5000 دلار برای اکثر افراد خیلی زیاد است و احتیاجی نیست بگوییم که رایانه کاری شما با دارا بودن این کارت برای دست یافتن به ماکسیمم گنجایش عملکرد خود، باید قطعات رده بالای دیگری هم داشته باشد. کارت مدل Quadro P4000 به لحاظ عملکرد یک کارت میان رده است، ولی با این حال امکانات و خصوصیات زیادی را با نرخ کم عرضه می کند. تعداد زیادی از اشخاص از این کارت بهره می برند و توانایی های آن را هم تحسین می کنند. از نظر تعداد زیادی از کارشناسان، این کارت گرافیک درخور ارائه است و این مدل تا وقتی که مدل های تازه تر اقتصادی شوند، از برترین گزینه ها با عملکرد زیاد محسوب می شود.


کارت گرافیک Nvidia Quadro K1200

در صورتی که در پی یک گزینه با قیمت کم هستید و تمایل به داشتن کارتی دارید که بی هیچ مشکل ویژه ای کار تولید تصاویر سه بعدی گرافیکی را برای شما انجام دهد، Quadro K1200 انتخاب درخوری برای شماست. در صورتی که کار سه بعدی آسان را روی پروژه های کوچکتر انجام می دهید که دارای جزئیات زیادی نیستند و احتیاجی به پردازش گرافیکی قوی ندارد، می توان بگوییم که K1200 مسئولیت این کار را دارد. اکنون Nvidia Quadro K1200 تقریبا 300 دلار قیمت دارد. بسیاری از افراد، آن را برای انجام کارهای مرتبط به CAD توصیه می کنند. این کارت توانایی های ویژه ای ندارد، ولی قادریم بگوییم برای افراد آماتوری که اخیرا کار خود را آغاز کرده و نیز استفاده کنندگانی که اطمینان ندارند آیا تمایل به زیاد هزینه کردن به جهت سرمایه گذاری در ایستگاه کاری خود را دارند یا خیر، خیلی خوب باشد.


کارت گرافیک AMD Radeon RX 570

با اینکه قادر نیستیم که به این کارت به منزله برترین کارت گرافیک برای ارائه توجه کنیم، ولی انتخاب مطلوبی برای اشخاصی است که پول اندکی دارند. RX 570 با بعضی از کارت های با قیمت بالاتر مثل Nvidia Geforce GTX 1050 در یک رده است و تقریبا عملکرد مطلوب GTX 1060 را دارد، اما نرخ آن خیلی کمتر است. تنها ایراد آن حافظه 4 گیگابایتی اش است، چون امکان دارد در وضوح های بیشتر از 1080p با مشکل مواجه شود. این تراشه GPU میزان فریم ثابت برای رزولوشن HD دارد و احتیاجی به 4K نیست. این کارت به وسیله تعداد زیادی از سازنده ها و بازی کننده ها استفاده می شود، چون با هر دو راه عملکرد مطلوبی دارد. چون در صورتی که از دستگاه خود برای بازی استفاده می کنید، تهیه این کارت می تواند گزینه ایده آلی باشد.

دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر