بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۸۹۶ بازدید
  • زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۲:۴۶

رایج ترین مشکلات آیفون 12 به همراه راه حل

رایج ترین مشکلات آیفون 12 به همراه راه حل


جدیدترین کالای شرکت اپل، آیفون 12 است. در این متن، اشکالات آیفون 12 را بررسی خواهیم کرد و روش هایی برای برطرف کردن آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد. آن گروه از اشخاصی که کالای اخیر شرکت اپل را تهیه کرده اند، دائما درباره این اشکالات گله دارند. از بخت خوب، قادر به بیان این هستیم که خیلی از ایرادات پس از طی زمان رفع می شوند. البته بازخوردهای مطلوبی نیز درباره این کالا پخش شده است. در این متن، درباره ایرادات آیفون 12، آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو مکس، مطالبی را ارائه خواهیم کرد. ایرادات مدل های آیفون 12 شامل ایراداتی مربوط به اینترنت بی سیم، بلوتوث، شارژ و ... است. با تاپ رایان همراه باشید.

 

ایراد مربوط به سرعت اینترنت آیفون 12

ایرادی دیگر از مشکلات آیفون 12، سرعت اینترنت آن است. در صورتی که موبایل شما یکی از مدل های آیفون 12، آیفون 12 مینی، آیفون 12 پرو یا آیفون 12 پرو مکس باشد، ممکن است که با ایرادی مربوط به عدم اتصال به سرعت اینترنتی فایو جی روبرو شوید. اولین کار این است که به فهرست تنظیمات وارد شده و به قسمت «اینترنت سیم کارت» موبایل خود بروید. در صورتی که بخشی با نام 5G در این قسمت نباشد، به معنی این است که امکان دارد موبایل شما دارای این گزینه نباشد. در این حالت، تنها موارد «LTE» و «4G» را می توان دید. برای فعال کردن بهره بردن از سرعت 5G، باید نرم افزار آیفون خود را عوض کنید یا آن را آپدیت کنید. البته پیش از انجام این مورد، مطمئن شوید که توانایی بهره گیری از این سرعت اینترنت در محیط زندگی شما باشد. 

            

ایراد وصل شدن به اینترنت بی سیم آیفون 12


ایرادات وصل شدن به اینترنت بی سیم از دیگر ایرادات آیفون 12 پرو مکس و سایر مدل های آیفون است. در صورتی که توجه شما به شتاب کم اینترنت بی سیم جلب می شود یا همواره اینترنت موبایل شما دچار قطعی می شود، مطلوب است که راه هایی که در ادامه ذکر می شود را پیش از رفتن به مراکز عرضه خدمات چک کنید. پیش از ورود به قسمت تنظیمات موبایل تان، وصل شدن به اینترنت بی سیم را چک کنید. در صورت بودن در خانه، مودم را یک دقیقه خاموش کنید و سپس مجددا روشن کنید. در صورتی که اطمینان دارید مودم تان ایراد ندارد، مطلوب است که به پلتفرم Down Detector رفته و چک کنید که آیا سایر اشخاصی که در محیط زندگی تان هستند هم چنین ایرادی را تجربه می کنند یا نه.

در صورت عدم دسترسی به مودمی که موبایل تان به آن وصل می شود یا اگر فکر می کنید ایراد آیفون 12 شما ارتباطی به مودم ندارد، باید به تنظیمات موبایل خود رفته و مورد «WI-FI» را انتخاب کنید. با زدن بر علامت «i» داخل دایره، نوع متصل شدن دلخواه خود را برگزینید. در بخش بالای صفحه نمایش، مورد «Forget» (از یاد بردن) را انتخاب کنید. البته به این مورد هم توجه داشته باشید که با انتخاب این گزینه، اینترنت بی سیم یاد شده از حافظه موبایل تان حذف می شود و باید آن را مجددا به حالت دستی فعال کنید. در صورتی که این راه هم کارساز نبود، باید اینترنت موبایل خود را مجددا تنظیم نمایید. به جهت برطرف کردن ایراد آیفون 12 خود به بخش تنظیمات یا Settings موبایل تان بروید. با برگزیدن مورد General و Reset، به بخش «تنظیم مجدد تنظیمات اینترنت» (Reset Network Settings) بروید.


ایرادهای وصل شدن به بلوتوث آیفون 12

ایراد متصل شدن به بلوتوث آیفون هم موردی دیگر از ایرادات به روز رسانی تازه آیفون 12.2 است. در صورتی که قادر به اتصال به بلوتوث دیگر دستگاه ها نیستید، باید این امور را انجام دهید. در گام نخست، باید گزینه ای که در بلوتوث دچار ایراد است را از حافظه موبایل حذف کنید. برای این کار باید به بخش تنظیمات موبایل خود رفته و گزینه بلوتوث را انتخاب کنید. با استفاده از علامت «i» داخل دایره، گزینه ای که باید به آن وصل شوید را انتخاب کرده و مورد «از یاد بردن دستگاه» (Forget this Device) را برگزینید. اکنون وصل شدن مجدد به بلوتوث را امتحان کنید. در صورتی که این راه باعث برطرف شدن ایرادات آیفون 12 مینی، پرو و ... نشد، باید به شبکه موبایل خود را مجددا تنظیم کنید. برای برقراری مجدد تنظیمات، باید به قسمت «تنظیمات» رفته و مورد «عمومی» (General) را برگزینید. شبکه آیفون 12 خود را با انتخاب مورد «تنظیم مجدد» و «تنظیم مجدد تنظیمات شبکه»، مجددا تنظیم کنید. فقط زمان کوتاهی نیاز داریم تا این تنظیم را دوباره انجام دهیم. البته با انجام این عمل، شبکه های اینترنت بی سیمی که در موبایل سیو شده را نیز پاک خواهید کرد. آخرین کاری که برای برطرف کردن این ایراد باید انجام شود، برگرداندن تنظیمات موبایل تان به حالت کارخانه است. برای انجام این عمل، باید وارد بخش تنظیمات شده و با انتخاب مورد «عمومی» (General) و «تنظیم مجدد»، مورد «Reset All Settings» را برگزینید. در صورتی که هیچ-یک از روش هایی که بیان شد منجر به برطرف شدن ایراد آیفون 12 نشد، باید به مراکز عرضه خدمات و مرمت موبایل بروید.

ایراد دیگر آیفون 12، شارژ این کالا است. در صورتی که آیفون 12 شما به حالت وایرلس شارژ نمی شود، مطلوب است که مجددا تنظیم موبایل خود را انجام دهید. برای تنظیم مجدد موبایل خود، باید کلید افزایش صدا را زده و رها کنید. بعد با فشار کلید روشن و خاموش و کمی نگه داشتن آن، منتظر خاموش شدن موبایل شوید. اکنون چک کنید که کارکرد آیفون 12 به شکل ابتدایی و معمولی برگشته است یا نه. در صورتی که برای موبایل خود محافظ بدنه خریداری کرده اید، مطلوب است که در زمان اتصال موبایل تان به شارژر قاب آن را درآورید.


مشکل اینترنت خط آیفون 12


دیگر ایراد آیفون 12 پرو و سایر مدل های آیفون 12، ایراد متصل شدن به اینترنت سیم کارت است. در صورتی که در زمان وصل کردن داده خود پیام «No Service» را دیدید، باید امور زیر را به انجام برسانید. اولین کار این است که باید مطمئن شوید که برق محیط سکونت تان دچار قطعی نباشد. در صورتی که ایراد رخ داده به برق منطقه ارتباطی نداشته باشد، مطلوب است که تنظیمات موبایل خود را مجددا راه اندازی کنید و چک کنید که آیا ایراد برطرف شده است یا نه. اگر با راه اندازی دوباره موبایل، ایراد وصل شدن به اینترنت سیم کارت رفع نشد، آیفون خود را 30 ثانیه به حالت هواپیما درآورید. در صورتی که این کار را انجام دادید و ایراد برطرف نشد، باید اینترنت سیم کارت تان را کلا خاموش کنید. جهت انجام این عمل به بخش تنظیمات بروید، مورد Cellular را برگزینید و آن را خاموش کنید. بعد از اینکه یک دقیقه زمان سپری شد، مجددا آن را روشن نمایید.


ایراد صوت آیفون 12

ایراد صوت، از دیگر ایرادات آیفون 12 است. عموما صوت بلندگوی آیفون 12 بلند و واضح است، ولی امکان دارد که در زمان بهره گیری از بلندگوی موبایل اصوات ناجوری بشنوید. مطلوب است که پیش از رفتن به مراکز عرضه خدمات و مرمت موبایل، روش های زیر را امتحان کنید. اول آیفون خود را مجددا تنظیم کنید. روش دیگر، چک کردن این است که سیم کارت درست در اسلات خود واقع شده است یا نه. اسلات سیم-کارت موبایل های آیفون 12 در بخش چپ دستگاه است. از دیگر روش هایی که موثر است، خاموش و روشن کردن بلوتوث است. در صورتی که همچنان ایراد صوت بلندگویتان وجود دارد، مطلوب است که جایگاه بلندگو یا مجرای کنار موبایل را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که تکه های غذا و… در این درگاه ها تجمع نکرده باشند. همچنین بیرون آوردن موبایل از درون قاب از دیگر روش های تاثیرگذار احتمالی است. آخرین روشی که قادر هستید پیش از رفتن به مراکز عرضه خدمات و مرمت آیفون امتحان کنید، این است که از موبایل خود پشتیبان تهیه کنید.


مشکلات فعال سازی آیفون 12

از دیگر ایرادات آیفون ۱۲، ایرادات مربوط به فعال کردن آن است. در صورتی که تلاش می کنید موبایل تازه خود را راه بیندازید و قادر به فعالسازی آن نیستید، مطلوب است روش های زیر را امتحان کنید. در نخستین گام مطمئن شوید که سیستم های مربوط به موبایل تان فعال شده باشد. اگر در این مورد ایرادی نباشد، اطمینان حاصل کنید که سیم کارت به شکل صحیح در اسلات واقع شده باشد. در صورتی که هنوز هم پیام های «فاقد سیم کارت» یا «سیم کارت غیر قابل قبول» را مشاهده می کنید، قادر به انجام این مراحل هستید: مطمئن شوید که سیستم وایرلس فعال است. آیفون خود را به جدیدترین نسخه iOS به روز رسانی کنید. تنظیمات موبایل را مجددا انجام دهید. آپدیت تنظیمات شرکت مخابراتی را چک کنید. به بخش «تنظیمات»، «عمومی» و «درباره» بروید. در صورتی که آپدیت تازه ای عرضه شده، به روز رسانی موبایل را انجام دهید. در صورتی که هیچ یک از روش های نام برده شده تاثیرگذار نبود، به یکی از مراکز عرضه خدمات و مرمت موبایل بروید.


ایراد شناسایی چهره آیفون 12


از دیگر ایرادات نام برده شده آیفون ۱۲، ایراد شناسایی چهره است. در صورت برخورد با چنین ایرادی، مطلوب است روش هایی که در ادامه می آید را امتحان کنید. در اولین گام مطمئن شوید که جدیدترین نسخه iOS روی موبایل تان وجود داشته باشد. در گام بعدی، باید بخش مربوط به تنظیمات شناسایی چهره را چک کنید. برای این کار، ابتدا به قسمت «تنظیمات» (Settings)، «شناسایی چهره و رمز عبور» بروید. البته به یاد داشته باشید که در صورت تعریف رمز عبور برای موبایل تان، باید آن را به جهت رفتن به این بخش وارد کنید. پس از رفتن به بخش فوق الذکر، مطمئن شوید که تکنولوژی شناسایی چهره آیفون 12 خود را فعال کرده باشید. اگراین کار را نکرده اید، با استناد به راهنمایی های موبایل این کار را انجام دهید. در صورتی که هنوز ایراد شناسایی چهره موبایل تان رفع نشده، اطمینان حاصل کنید که گرد و خاک و ... بر لنز موبایل نباشد. اگر در زمان ثبت چهره خود توجه شما به این نکته جلب شد که دستگاه قادر به انجام این کار نیست، مطلوب است که این عمل را در محیطی با نور کافی و درخور انجام دهید. یکی دیگر از روش های تاثیرگذار این است که موبایل را به چهره نزدیک کنید.


ایراد داغی بیش از اندازه آیفون 12

داغی بیش از اندازه هم ایراد دیگر آیفون 12 است. مطلوب است برای برطرف کردن این ایراد، راهکار هایی را امتحان کنید که در ادامه می آید. در صورتی که موبایل شما داخل قاب است، مطلوب است برای زمانی آن را درآورید. روش دیگر که تاثیر گذار است، خاموش و روشن کردن مجدد موبایل است. همچنین فعال کردن حالت هواپیما، روش تاثیرگذار احتمالی دیگر است.


خرید انواع گوشی های آیفون از تاپ رایان

دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر