بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۴۴۴ بازدید
  • زمان مطالعه: ۲ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ ۰۰:۰۷

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را با رقمی در حدود مبلغ خرید Fox توسط دیزنی خریداری کرد.

مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را با رقمی در حدود مبلغ خرید Fox توسط دیزنی خریداری کرد.

از اعلام خبر خرید اکتیویژن بلیزارد با رقم غیر قابل باور ۶۸.۷ میلیارد دلار کمتر از ۲۴ ساعت می گذرد. جهان هنوز در شک خبر بزرگترین معامله ی تاریخ گیم است. این رقم به خودی خود سرسام آور است اما هنگامی که به تاریخچه فعالیت های مایکروسافت و وضعیت کلی صنعت سرگرمی نگاه می کنیم، تازه متوجه ابعاد قضیه می شویم. دیزنی در سال ۲۰۱۹ بابت خرید فاکس ۷۱.۳ میلیارد دلار هزینه کرد. فقط ۲.۶ بیش از آنچه مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد پرداخته است.

این مورد با اختلاف بزرگترین معامله ی تاریخ Microsoft است. رتبه ی دوم متعلق به خرید لینکدین توسط مایکروسافت است که در سال ۲۰۱۶ با مبلغ ۲۶.۲ میلیارد دلار معامله شد. برای یک مقایسه ی نزدیکتر جالب است بدانید که مایکروسافت در سال گذشته بتسدا و زنیمکس را با هزینه ای حدود یک دهم این مقدار خریداری کرد.

دیگر معاملات مایکروسافت در مقایسه با این مورد رنگ می‌بازند. همچنین این حرف در مورد صنعت فیلم و تلویزیون هم صادق است. دیزنی فقط ۴ میلیارد دلار برای خرید مارول در سال ۲۰۰۹ هزینه کرد و سه سال بعد هم استار وارز را با ۴ میلیارد دیگر تصاحب کرد.

تنها مورد قابل توجه دیگری که در صنعت گیم به ذهن می‌رسد، خرید Zynga توسط Take-Two به مبلغ ۱۲.۷ میلیارد دلار در هفته گذشته است. کمپانی مادر GTA می خواهد با این حرکت وارد حوزه ی بازیهای موبایل شود و مایکروسافت هم با خرید سازنده Candy Crush، یعنی کمپانی King که متعلق به اکتیویژن بلیزارد است، همین راه را دنبال می کند.

باید دید که در ادامه شرکت Sony چه کاری را انجام خواهد داد. با اینکه هنوز زمان زیادی از اطلاع رسانی این خبر نمی گذرد، سهام سونی 7 درصد سقوط کرده است که اصلا خبر خوبی برای شرکت سونی و بخش سرگرمی این شرکت نیست.


رفرنس: VG247
دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر