بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۴۰۵ بازدید
  • زمان مطالعه: ۲ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ ۱۰:۱۲

اعتراض اپل و گوگل علیه قوانین جدید تکنولوژی در آمریکا

اعتراض اپل و گوگل علیه قوانین جدید تکنولوژی در آمریکا

دو شرکت معتبر در زمینه فناوری در روز سه شنبه 28 دی ماه اعتراض خود را علیه لایحه های مطرح شده در مجلس سنا نشان دادند. این لایحه که نخستین بار در چهاردهم اکتبر 2021 در مجلس سنا مطرح شده بود، به تصویب قوانین ضد انحصاری شرکت های بزرگ تکنولوژی تاکید دارد.

در روز سه شنبه شرکت اپل با ارسال نامه ای به نمایندگان مجلس سنا مخالفت خود را با لایحه مطرح شده اعلام کرد. اگر این قانون تصویب شود، دسترسی به اپلیکیشن ها و برنامه های آیفون و آیپد به جز اپل استور از سایر پلتفورم ها نیز امکان پذیر خواهد بود. دلیل اعتراض شرکت اپل برای باز بودن دسترسی کلاهبرداران و سودجویان به اطلاعات محرمانه کاربران است. 

شرکت گوگل نیز در همان روز با قرار دادن یک پست وبلاگ این قوانین را "ضد فناوری" و "ضد انحصار" خوانده و اشاره کرده است که این قوانین در صورت تصویب می تواند سرویس های Gmail، Google Map و Google Search را با شکست مواجه کند. چرا که دسترسی به اطلاعات خصوصی کاربران، امنیت این سرویس ها را تضعیف می کند و به پادشاهی ایالات متحده در زمینه تکنولوژی آسیب خواهد رساند.

از طرف دیگر دلایلی که نمایندگان مجلس برای این لایحه بیان کرده اند، پر و بال دادن به شرکت های کوچک تر حوزه فناوری و ایجاد بستری برای رشد آن هاست.

جلسه علنی مجلس سنا برای رد یا تصویب این لایحه در روز پنج شنبه 30 دی ماه برگزار خواهد شد.


رفرنس: CNET
دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر