بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۵۱۶ بازدید
  • زمان مطالعه: ۳ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ ۱۲:۵۸

نتفلیکس کمترین میزان جذب مخاطب از سال ۲۰۱۵ تا به حال را تجربه کرد

نتفلیکس کمترین میزان جذب مخاطب از سال ۲۰۱۵ تا به حال را تجربه کرد

علی رغم عرضه عناوین جهانی مانند بازی مرکب ( Squid Game ) در سال ۲۰۲۱،اطلاعات یک چهارم پایانی سال نشان دهنده دست و پنجه نرم کردن این غول استریم برای باقی ماندن در صدر این حوزه با رقبا دارد. این کمپانی با جذب ۸.۳ میلیون مخاطب در این بازه نتوانست به هدف گذاری ۸.۵ میلیون مخاطبی خود دست یابد. 

همچنین برای سه ماه نخست سال ۲۰۲۲ هم ۲.۵ میلیون مخاطب جدید در نظر گرفته شده است که نسبت به  ۴ میلیون مخاطبان بازه مشابه سال گذشته کاهش داشته است. به هر حال سال گذشته کمترین میزان جذب مخاطب را از سال ۲۰۱۵ شاهد بودیم که ۵۰ درصد از سال ۲۰۲۰ که تحت تاثیر همه گیری کرونا بود ضعیف تر بوده است.

« مردم انتخاب های بسیاری برای اوقات فراغتشان دارند، رقابت در این حوزه در دو سال گذشته و با ارایه سرویس استریم توسط بسیاری از کمپانی ها سخت تر شده است.» نتفلیکس این جملات را به سهامدارانش گفته است و اقرار کرده است که « همین رقابت می‌تواند باعث کاهش جذب مخاطب شود. »

در حالی که نتفلیکس حدود ۲۲۲ میلیون مشترک دارد، ابر کمپانی های مانند دیزنی ( که صاحب Hulu و ESPN می‌باشد ) به شدت در حال افزایش مشترکانشان هستند. دیزنی سال ۲۰۲۱ را در مجموع با ۱۷۹ میلیون مشترک برای سرویس‌های Hulu+, Disney+ ‌و ESPN+ به پایان رساند و برنامه دارد کشورهایی که دیزنی پلاس در آنها در دسترس است را تا پایان سال مالی ۲۰۲۳ به دو برابر افزایش دهد. همچنین دیزنی از خلق یک گروه برای ارایه سرویس استریم بی واسطه به مخاطبینش در سطح بین‌المللی رونمائی کرد.HBO Max هم در حال گسترش است. این کمپانی اعلام کرد. که ماه دسامبر گذشته پربازدیدترین ماه برای این کمپانی از بدو تاسیسش در می ۲۰۲۰ بوده است.

نتفلیکس هفته قبل اعلام کرد که هزینه اشتراکش در آمریکا و کانادا افزایش می یابد در حالی که در هند این هزینه کاهش خواد یافت تا مخاطبین بیشتری پس از شش سال سخت در این بازار عظیم جذب کند. نتفلیکس همچنین در حال آزمایش یک سرویس استریم درآمدزای جدید است:

گیمینگ.نتفلیکس اخیرا استودیوی بازی سازی Night School را تصاحب کرده است و در حال توسعه بازی هایی بر اساس آی پی های محبوبی مانند Stranger things می باشد. اگر یک چیز را اخیرا در اخبار حوزه تکنولوژی فهمیده باشیم، آن چیز چیزی نیست جز سودآوری بازی و بازی سازی. همانطور که انتظار می رفت، نتفلیکس اعلام کرد که بخش گیمینگش را در سال ۲۰۲۲ گسترش خواهد داد.

یکی دیگر از شاخه های در دسترس نتفلیکس برای افزایش مشترکین، بازار تولید محتواست. نتفلیکس ماه گذشته یک سایت به نام Tudum را راه اندازی کرد تا خبرنگاران و نویسندگان حوزه سرگرمی را از نشریاتی مانند Allure, Vanity Fair و Bitch Media را جذب کند که محتواهای اختصاصی در مورد نسخه اصلی نتفلیکس به اشتراک بگذارند.

باید دید که آیا تمهیدات نتفلیکس همچنان آن را به عنوان سردمدار سرویس‌های استریم در رقابت با دیگر غول های این حوزه نگه می دارد؟


رفرنس: Techcrunch
دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر