بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۲۸۹ بازدید
  • زمان مطالعه: ۷ دقیقه
  • ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ ۱۶:۴۴

آیا مک بوک ایر 15 اینچی، شایعه است یا واقعیت؟

آیا مک بوک ایر 15 اینچی، شایعه است یا واقعیت؟

چند وقتی است که شایعاتی در مورد یک مک بوک ایر بزرگ‌تر مطرح می‌شود. در واقع این شایعات حاکی از آن است که اپل در حال کار بر روی یک نسخه بزرگ‌تر از مک بوک ایر است که انتظار می‌رود اندازه صفحه نمایش آن ۱۵ اینچ باشد که باعث می‌شود از نظر اندازه، این سری از مک بوک‌های اپل را در جایگاهی میان دو اندازه مک بوک پرو قرار دهد. در این مطلب از وبلاگ تاپ رایان می‌خواهیم همه‌ی اخبار و شایعات معتبری را که تاکنون در مورد مک بوک ایر 15 اینچی درز کرده، پوشش دهیم. اگر شما هم پیگیر اخبار رونمایی و عرضه مک بوک ایر 15 اینچ هستید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

اندازه

نسخه مک بوک 2022 ایر دارای صفحه نمایشی با اندازه ۱۳.۶ اینچ است، بنابراین نسخه ۱۵ اینچی مک بوک ایر به طور قابل توجهی بزرگ‌تر خواهد بود. در واقع اندازه مک بوک ایر 15 اینچی بین مدل‌های ۱۴ و ۱۶ اینچی مک بوک پرو خواهد بود. اگر این اندازه صفحه نمایش برای مک بوک ایر به واقعیت تبدیل شود، این مدل بزرگترین نسخه مک بوک ایر تا به امروز خواهد بود. راس یانگ به عنوان یکی از تحلیل‌گران محصولات اپل، معتقد است که مک بوک ایر 15 اینچ در واقع دارای صفحه نمایش ۱۵.۵ اینچی خواهد بود که آن را از نظر اندازه بسیار نزدیک به مک بوک پرو ۱۶ اینچی می‌کند.

اگر این تحلیل را به عنوان پیشفرض در نظر بگیریم، صفحه نمایش مک بوک ایر 15 اینچ، کمی بزرگ‌تر از مک بوک پرو نسل قبلی که یک صفحه نمایش ۱۵.۴ اینچی داشت، خواهد بود. با این حال، با حاشیه‌های نازک‌تر مانند مک‌بوک ایر ۲۰۲۲، ابعاد کلی مک‌بوک ایر 15 اینچی می‌تواند به‌طور قابل توجهی از مک‌بوک پرو ۱۵.۴ اینچی کوچک‌تر باشد. 

اگر اپل امسال مک بوک ایر 15 اینچ را رسما معرفی و به بازار عرضه کند، بعد از ۷ سال دوباره سنت مک بوک ایر در دو اندازه را زنده کرده است. اپل از زمان توقف تولید مک بوک ایر ۱۱ اینچی در سال ۲۰۱۶، مک بوک ایر را در دو اندازه عرضه نکرده بود.

طراحی لپ تاپ 15 اینچ اپل

انتظار می‌رود مک بوک ایر 15 اینچی از همان زبان طراحی کلی مک بوک ایر ۱۳ اینچی ۲۰۲۲ استفاده کند که به نوبه خود شبیه مک بوک پرو است. با این فرض که طراحی مک بوک پرو 15 اینچی از همان زبان طراحی استفاده کند، قاعدتا دارای طراحی لبه تخت با ترک پد بزرگ فورس تاچ، صفحه کلید با کلیدهای فانکشن و سیستم داخلی بدون فن است. مانند مک‌بوک ایر ۲۰۲۲، انتظار می‌رود مک بوک ایر 15 اینچ دارای پورت شارژ مگ سیف، وب کم فول اچ دی و سیستم بلندگوی ارتقا یافته باشد.

لپ تاپ اپل ۱۵ اینچی

صفحه نمایش مک بوک ایر 15 اینچ

در مورد صفحه نمایش مک بوک ایر 15 اینچی انتظار نداریم اپل از یک صفحه نمایش دارای فناوری مینی ال ای دی یا ProMotion استفاده کند، چون این ویژگی‌ها محدود به مدل‌های مک بوک پرو هستند. احتمالا صفحه نمایش مک بوک ایر 15 اینچ نسخه بزرگتری از صفحه نمایش ۱۳.۶ اینچی مورد استفاده در مک بوک ایر فعلی باشد. هرچند تمام این صحبت‌ها حدس و گمان است، اما به خاطر منابعی که این تحلیل‌ها را انجام می‌دهند می‌توانیم با تقریب خوبی در موردشان با اطمینان صحبت کنیم. 

پردازنده اختصاصی اپل

انتظار می‌رود مک بوک ایر 15 اینچی به جای تراشه M3 از تراشه‌های سری M2 اپل استفاده کند. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل معتقد است که اپل از دو نوع تراشه M2 استفاده خواهد کرد، اما از مک پرو M2 Pro استفاده نخواهد کرد. برای تطبیق این تحلیل به سراغ تراشه ‌M2 اپل می‌رویم. این تراشه در انواع پردازنده‌های گرافیکی ۸ و ۱۰ هسته‌ای موجود است که احتمالا همان چیزی است که کو به آن اشاره می‌کند.

DigiTimes در ماه فوریه پیش‌بینی کرد که مک بوک ایر 15 اینچی به تراشه M2 مجهز خواهد بود و یک افشاگر کره‌ای که اغلب اطلاعات موثقی در مورد برنامه‌های اپل به اشتراک می‌گذارد نیز تأیید کرده است که اپل از تراشه M2 برای مک‌بوک ایر 15 اینچی استفاده خواهد کرد. بر خلاف کو، بلومبرگ، دیجی‌تایمز و دیگر منابع معتبر، 9to5Mac در ماه مارس ادعا کرد که اپل از تراشه M3 برای نسخه‌های جدید مک‌بوک ایر ۱۳ اینچی و مک‌بوک ایر 15 اینچی استفاده خواهد کرد.

با در نظر گرفتن تمام این شایعات و گمانه زنی‌ها که البته بیشترشان به نفع استفاده از پردازنده M2 در مک بوک ایر 15 اینچ هستند، در گزارش‌های توسعه دهندگان اپ استور در ماه آوریل یک مک بوک ایر 15 اینچی با پردازنده‌ای که به نظر می‌رسد تراشه M2 باشد، مشاهده شده. این واقعیت نشان می‌دهد که مک بوک ایر 15 اینچی، علیرغم ادعای 9to5Mac در واقع از تراشه M2 به جای تراشه M3 استفاده خواهد کرد.

نام‌گذاری

مینگ چی کو، تحلیل‌گر اپل می‌گوید که ممکن است مک بوک 15 اینچی که اپل روی آن کار می‌کند اصلا در سری مک بوک ایر معرفی نشود. در واقع به جای این که منتظر یک مک بوک ایر 15 اینچی باشیم، باید منتظر یک مک بوک 15 اینچ بدون پسوند یا با یک نام جدید باشیم. در حال حاضر در هیچ سند رسمی نام مک بوک ایر 15 اینچ تایید نشده و نمی‌توان با قاطعیت گفت که لپ تاپ 15 اینچی اپل حتما یک مک بوک ایر 15 اینچی خواهد بود.

مک بوک ۱۵ اینچی شایعه

زمان عرضه مک بوک ایر 15 اینچ

به گفته گورمن، تحلیل‌گر بلومبرگ، مدل‌های جدید ۱۳ و ۱۵ اینچی مک‌بوک ایر احتمالا تا تابستان ۲۰۲۳ عرضه می‌شوند. راس یانگ، تحلیلگر صفحه نمایش معتقد است که تولید پنل‌های مانیتور برای دستگاه جدید در حال انجام است. او معتقد است که مک بوک ایر 15 اینچ می‌تواند در اواخر آوریل یا اوایل ماه می عرضه شود، اما WWDC برای رونمایی از مک بوک ایر 15 اینچ محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

اپل در ماه فوریه فهرست جدیدی را در پایگاه داده راه اندازی بلوتوث منتشر کرد که معمولا نشان دهنده معرفی یک محصول جدید در آینده نزدیک است. در این فهرست اشاره‌ای به محصولات خاصی نمی‌شود، اما استاندارد بلوتوث ۵.۳ را ذکر می‌کند و به macOS اشاره می‌کند، که همین موارد ممکن است مربوط به مک بوک ایر 15 اینچی احتمالی باشد که اپل مشغول توسعه آن است.

قیمت مک بوک ایر 15 اینچ

هیچ یک از شایعات به قیمت مک بوک ایر 15 اینچی اشاره نمی‌کند. اما با توجه به بزرگتر بودن آن از مک بوک ایر ۲۰۲۲، باید قیمت بیشتری نسبت به آن داشته باشد. قیمت مک بوک ایر ۲۰۲۲ در حدود ۱۱۹۹ دلار است، بنابراین انتظار می رود قیمت مک بوک ایر 15 اینچ تا ۱۳۹۹ یا ۱۴۹۹ دلار افزایش یابد. 

سخن پایانی

در این مطلب از وبلاگ تاپ رایان، هر آنچه که تا کنون در مورد محصول آینده اپل، یعنی مک بوک ایر 15 اینچ می‌دانیم را جمع‌آوری و بررسی کردیم. اگر شما هم منتظر عرضه یک مک بوک ایر 15 اینچی هستید و شایعات یا اخبار دیگری را دیده‌اید، در بخش نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید. اگر کسی را می‌شناسید که منتظر عرضه مک بوک ایر 15 اینچی است، این مطلب را برایش بفرستید تا به همه اخبار و شایعات، یکجا دسترسی داشته باشد! در پایان اگر همین حالا به یک مک بوک نیاز دارید، می‌توانید با مراجعه به بخش لپ تاپ اپل در فروشگاه اینترنتی تاپ رایان، همه مدل‌های موجود را مشاهده و بهترین مدل را انتخاب کنید.

دیدگاه های کاربران (۱)
محمد کاویانی (۹ اردیبهشت ۱۴۰۲)
۵

اپل اگر مسخره بازی درنیاره و واقعا مک بوک ایر 15 اینچی عرضه کنه خیلی خوبه. این سایز فعلی مک بوک ایر خیلی کوچیکه

ارسال پاسخ
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر