تخفیف بالای هدر تخفیف بالای هدر

پردازنده‌های نسل بعدی اینتل با نامگذاری جدید

پردازنده‌های نسل بعدی اینتل با نامگذاری جدید
فهرست مطالب

اینتل به زودی سری پردازنده‌های Core را که برای کاربران غیرتجاری عرضه می‌کند، تغییر خواهد داد. طبق شنیده‌ها و شایعات این تغییر قرار است از نسل چهاردهم پردازنده‌های اینتل یعنی Meteor Lake شروع شود. اولین نشانه‌های این امر از یک بنچمارک Ashes of the Singularity فاش شده بود که در آن به پردازنده‌ای با اسم Intel Core Ultra 5 1003H با ۱۸ هسته و ۱۸ رشته اشاره می‌کرد. متعاقبا، یکی از نمایندگان اینتل تأیید کرد که تغییراتی در برندینگ و نام گذاری برای پردازنده‌ اینتل برای مصرف کنندگان واقعا در حال انجام است و جزئیات بیشتر به زودی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

حذف برند i از سری Core

اینتل به زودی تغییراتی را در برندسازی سری پردازنده‌های Core خود اعمال خواهد کرد. در واقع چیزی که در حال حاضر می‌دانیم این است که حرف i از سری Core پردازنده‌های اینتل حذف خواهد شد. برنارد فرناندز، مدیر ارتباطات جهانی intel ، همین موضوع را در توییتر تایید کرد. او توییت کرد: «بله، ما در حال ایجاد تغییرات در نام تجاری هستیم زیرا در یک نقطه عطف در نقشه راه خود هستیم تا برای راه اندازی نسل آینده پردازنده‌های خود یعنی Meteor Lake آماده شویم. در هفته‌های آینده جزئیات بیشتری در مورد این تغییرات هیجان انگیز ارائه خواهیم کرد!»

محصول مرتبط :  کارت گرافیک 
در حالی که اینتل تغییرات نام تجاری در پردازنده‌های نسل بعدی را در هفته‌های آتی شرح خواهد داد، اطلاعاتی که از یک بنچمارک Ashes of the Singularity (AoTS) به بیرون درز کرده است، نشانه‌هایی از تغییراتی که در حال اتفاق افتادن است، به ما می‌دهد.

پردازنده‌های نسل بعدی اینتل


این بنچمارک یک پردازنده Intel Core Ultra 5 1003H با ۱۸ هسته و ۱۸ رشته که با ۳۲ گیگابایت رم همراه شده را نشان می‌دهد. این امکان وجود دارد که برای این بنچمارک، Hyperthreading غیرفعال شده باشد. واحد پردازش گرافیکی، که احتمالا tGPU جدید است، دقیقا به عنوان گرافیک اینتل فهرست شده است. این سیستم در تنظیمات معمولی با رزولوشن FHD موفق به ثبت ۲۲ فریم در ثانیه می‌شود.
حرکت اینتل برای حذف نام تجاری «i» ممکن است مدتی طول بکشد تا به خوبی برای جامعه، به ویژه کاربران نهایی، جا بیفتد. سیستم نام گذاری فعلی یعنی پردازنده core i3 و i5 و غیره، سالهاست که به عنوان استاندارد در ذهن مشتریان حک شده و کار شناسایی پردازنده‌های اینتل را بسیار آسان کرده است. اما با این تغییر باید تمام حافظه فعلی را کنار گذاشت و با سیستم جدید هماهنگ شد.
به نظر می‌رسد نامگذاری جدید از دنیای گوشی‌های هوشمند الهام گرفته شده است. AMD یک تغییر نام تجاری مشابه را با Ryzen 7000 انجام داد که منجر به گنجاندن تراشه‌های Zen 2، Zen 3 و Zen 4 تحت چیزی شد که اغلب به نظر می‌رسد یک نسل برای کاربر نهایی باشد.
مشخص نیست که آیا اینتل این مسیر را دنبال خواهد کرد یا خیر، اما از اینکه نسل چهاردهم ترکیبی از قطعات Meteor Lake و Raptor Lake باشد، تعجب نخواهیم کرد. به نظر شما اسم پردازنده حرفه‌ای نسل بعد اینتل چه خواهد بود؟ پردازنده اینتل Core 9 Ultra Pro Max؟

محصول مرتبط : رم کامپیوتر

سخن پایانی

در این مطلب از وبلاگ تاپ رایان، در مورد پردازنده نسل بعدی اینتل و اخباری که از تغییر نام آن منتشر شده بود، صحبت کردیم. هنوز با زمان عرضه رسمی این نسل از پردازنده‌های اینتل فاصله داریم و در این فاصله ممکن است مشخصات جدید و تایید شده بیشتری در دسترس قرار بگیرند. پس اگر شما هم به پیگیری اخبار پردازنده‌های اینتل و مخصوصا نسل بعدی آن علاقه دارید، منتظر اخبار و جزئیات بیشتر باشید.


دیدگاه های کاربران (۱)
کامبیز عبادی (۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲)
۵

خب مثل اینکه تشخیص مدل و نسل پردازنده‌های اینل قراره سخت‌تر بشه

ارسال پاسخ
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر