بنر هدر تخفیفات بنر هدر تخفیفات
  • ۱,۱۱۳ بازدید
  • زمان مطالعه: ۱۱ دقیقه
  • ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ ۰۲:۵۷

مقایسه موبایل های سامسونگ از نظر میزان ظرفیت و ماندگاری باتری

مقایسه موبایل های سامسونگ از نظر میزان ظرفیت و ماندگاری باتری

ظرفیت باتری در زمره با اهمیت ترین شاخص های گزینش یک اسمارت فون است. در صورتی که شما موبایل سامسونگ را برمی گزینید، احتمالا یافتن قدرتمندترین باتری موبایل سامسونگ برایتان اندکی سخت باشد. بنابراین ما را همراهی کنید تا برترین موبایل سامسونگ را از لحاظ باتری به شما بشناسانیم. وقتی که تصمیم می گیرید یک موبایل نو تهیه کنید، پردازشگر، نمایشگر، دوربین و نیز باتری آن برای شما خیلی مهم می‌شود. احتمالا در این میان، شما ظرفیت باتری را خیلی مد نظر نداشته باشید و به عنوان اولویت پایانی به آن توجه کنید. ولی به یاد داشته باشید که در صورتی که یک موبایل دارای پردازشگر قوی، نمایشگر فوق‌العاده و دوربین های باکیفیت نتواند انتظارات شما را برای امور روتین تان برآورده کند، مناسب نخواهد بود. موبایل های سامسونگ هم در این چند سال همیشه از سه شاخص نخست به شکل مطلوبی پشتیبانی کرده اند، ولی درباره ظرفیت باتری همواره فوق العاده نبوده اند. مصداق بارز آن نیز پیشتازان این مارک هستند که همیشه در قسمت باتری در برابر پیشتازان دیگر شرکت ها ضعف بیشتری داشته اند. بنابراین لازم است که برای گزینش برترین موبایل سامسونگ از لحاظ باتری و قدرتمندترین باتری موبایل این برند، اندکی با هوشمندی بیشتر عمل کنیم. به جهت انتخاب برترین موبایل این برند از لحاظ باتری، نباید تنها به ظرفیت باتری توجه کرد. این بدان معنا است که رقمی که در واحد میلی آمپر ساعت برای ظرفیت باتری موبایل گفته می شود، فقط شاخص چک کردن میزان عمر باتری نیست. علاوه بر این ها، وضوح نمایشگر و میزان روشنایی که در سرعت مصرف باتری و نیز پردازشگر و هماهنگی آن که در حفظ و نگهداری شارژ موبایل موثرند را نیز می توان نام برد. با توجه به همه این مسائل، به لیستی از برترین موبایل های سامسونگ به لحاظ باتری برخورد می کنیم که در ادامه مشاهده می کنید. ممکن است که بررسی این لیست بر گزینش بعدی شما از شرکت سامسونگ اندکی موثر باشد. با تاپ رایان همراه باشید.

مقایسه موبایل های سامسونگ از نظر میزان ظرفیت و ماندگاری باتری

برترین موبایل سامسونگ از نظر باتری

برای چک کردن توانایی باتری در حفظ شارژ در اوضاع گوناگون، از برنامه viSerDevice که به وسیله برند SmartViser گسترش داده شده، بهره می بریم. این برنامه در اوضاع گوناگون استفاده، مقدار روشن ماندن موبایل را بررسی می کند. با بهره گیری از این چک کردن و مقایسه باتری موبایل های سامسونگ به نتایج جذابی دست پیدا می کنیم. قدرتمندترین باتری موبایل این برند به میان رده های این شرکت تعلق دارد. حتی موبایل های اقتصادی و با نرخ کم نیز در این بررسی از قدرتمندترین باتری موبایل سامسونگ، خیلی مطلوب ظاهر شدند. ولی پیشتازان، فقط یک نماینده در لیست برترین موبایل های سامسونگ به لحاظ حفظ شارژ دارند. در ادامه متن، لیست برترین موبایل های سامسونگ به لحاظ باتری و در حقیقت، برترین موبایل های میان رده این برند به لحاظ باتری را مشاهده می کنیم.

نکاتی که لازم است برای خرید گوشی سامسونگ بدانید!

یک سری نکات که باید پیش از این که گوشی سامسونگ خود را تهیه کنید، بدانید. در انتهای مطلب، بهترین و پر فروش‌ترین گوشی‌های سامسونگ را به شما معرفی خواهیم کرد. گوشی سامسونگ چندین سال است که در زمینه تکنولوژی و فناوری به خوبی عمل کرده و طرفداران خاص خود را دارد.

سامسونگ با استفاده از خواسته کاربران گوشی‌های خود را تولید و عرضه می‌کند. گوشی‌های سامسونگ طراحی باریک و زیبایی دارد، ابعاد صفحه نمایش استاندارد، بعلاوه دوربین‌های بسیار با کیفیت را در خود جای داده است. چندین سال است که عمر باتری و دوربین‌های سامسونگ از کیفیت خوبی برخوردار بوده است، سامسونگ اکثر اوقات با حافظه و رم استاندارد عرضه می‌شود تا مصرف کنندگان بتوانند به آسانی داده‌ها را پردازش کند و بدون هنگ کردن در خود جای دهد.  سامسونگ همیشه متنوع بوده و در کیفیت‌های گوناگون تولید می‌شود. قیمت‌های متنوع گوشی سامسونگ باعث شده که هر قشری به راحتی بتواند یک گوشی هوشمند تهیه کند.

1. سامسونگ گلکسی M51

این مدل تاکنون دارای بیشترین ظرفیت باتری موبایل های سامسونگ است. با باتری 7000 میلی آمپر ساعتی این مدل، قادر به تقریبا سه روز مکالمه تلفنی به شکل مستمر خواهیم بود. حتی تفکر درباره این مسئله نیز عجیب و غریب است، ولی M51 دارای این توانایی است. این موبایل فقط برترین موبایل سامسونگ به لحاظ باتری نیست، بلکه با امکاناتی کاربردی به همراه نرخی مناسب و اقتصادی به یکی از برترین موبایل های میان رده این برند هم بدل شده است. البته سامسونگ برای این مدل، یک شارژر 25 واتی نیز مد نظر دارد که باتری بزرگ و عظیم الجثه آن را در زمانی معادل 1 ساعت و 47 دقیقه بطور کامل شارژ می کند.

2. سامسونگ گلکسی A42

این مدل در مقایسه با نسل پیشین خود یعنی A41 با افزودن 1500 میلی آمپر ساعت، دارای ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعتی شده است. این موبایل در چک کردن ها، عدد شگفت انگیزی از حفظ شارژ در حالت جستجو در وب را عرضه کرده و با عملکردی فوق العاده، خود را به رتبه دوم باتری موبایل های سامسونگ رسانده است. این مدل که با طراحی جذاب به بازار عرضه شده، یک شارژر 15 واتی نیز دارد که در زمانی معادل 2 ساعت، موبایل را بطور کامل شارژ می کند. در نتیجه، جای تعجب نیست که این مدل در لیست برترین موبایل های میان رده این برند به لحاظ باتری است.

مقایسه موبایل های سامسونگ از نظر میزان ظرفیت و ماندگاری باتری

3. سامسونگ گلکسی M30s

پردازشگر و رابط کاربری قوی در این مدل به همراه باتری 6000 میلی آمپر ساعتی آن تا دو روز کاربری های عادی را پشتیبانی می کند. این باتری بعد از گلکسی M51، بیشترین ظرفیت باتری موبایل سامسونگ را داراست. با در نظر گرفتن این ظرفیت زیاد باتری، سامسونگ تنها یک شارژر 15 واتی را به همراه آن به بازار عرضه کرده است. این شارژر در زمانی معادل 30 دقیقه، تنها 21 درصد از ظرفیت باتری را شارژ می کند و این نسبت به رقبا، یک ضعف برای این مدل است. شارژ کامل این مدل هم حدودا 2.5 ساعت طول می کشد. با این وجود، این کالا هم در لیست برترین باتری های موبایل این برند قرار گرفته است.

4. سامسونگ گلکسی A31

این مدل هم با ظرفیت باتری 5000 میلی آمپر ساعتی در زمره برترین موبایل  های سامسونگ از نظر باتری قرار می گیرد. امکانات کاملی که در قالب این موبایل روانه بازار شده، آن را به یک میان رده قوی تبدیل کرده است. این مدل، نسبت به باتری سامسونگ در رده قیمتی زیر 200 دلار در زمره برترین هاست. طبق معمول موبایل های میان رده، سامسونگ برای آن یک شارژر 15 واتی مد نظر قرار داده است. این شارژر در سرعت شارژ کردن برای موبایل هایی با این ظرفیت زیاد باتری، ضعف قابل توجهی دارد و شوربختانه شارژ کامل این موبایل، حدودا سه ساعت به طول می انجامد.

5. سامسونگ گلکسی A12

این مدل به یک باتری با ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعتی تجهیز شده است. این ظرفیت، خیلی زیادتر از دیگر ویژگی های عادی و پایین رده این مدل بوده و یک انتخاب هوشمندانه برای این موبایل از سوی سامسونگ است. در حقیقت، این یک برتری عظیم برای این مدل است و با در نظر گرفتن صفحه نمایش LCD آن که مصرف کم تری در مقایسه با LED دارد، موجب زیاد شدن طول عمر باتری آن می شود. نتایج آزمایش  ها نیز به اثبات این ادعا می پردازد که باتری این مدل دارای دوام زیادی است. با اینکه در سمت مقابل شارژر عادی ای برای این مدل در نظر گرفته شده است که پس از تقریبا 3 ساعت شارژ، آن را به 100 درصد می رساند.

مقایسه موبایل های سامسونگ از نظر میزان ظرفیت و ماندگاری باتری

6. سامسونگ گلکسی A32

این مدل، برترین موبایل سامسونگ به لحاظ باتری در کالاهای میان رده و اقتصادی این برند است. اعداد و ارقام در آزمایش ما هم نشان دهنده همین است. علاوه بر این، در صورتی که میزان نوسازی نمایشگر این مدل را کم کنیم، مقدار حفظ شارژ از این ها نیز بیشتر می شود. در حقیقت، این مدل در چک کردن های گوناگون ثابت کرده که یک میان رده ویژه است. این ویژه بودن حتی در سبک طراحی این موبایل هم دیده می شود. همچنین این مدل دارای قدرتمندترین باتری موبایل این برند در این محدوده نرخی است. برای پشتیبانی از این باتری قوی هم یک شارژر 15 واتی در نظر گرفته شده که در زمانی معادل دو ساعت، باتری موبایل را فول شارژ می کند.

7. سامسونگ گلکسی A21s

این مدل با باتری 5000 میلی آمپر ساعتی خود، حتی قادر به حضور در رتبه های بالاتری از این مقایسه هست. نتایج آزمایش ها در قسمت های گوناگون نیز این ادعا را تصدیق می کنند. ولی در پایان، در آزمایش حفظ شارژ در حالت آماده بکار، این موبایل با توجه به باتری موبایل های سامسونگ در جایگاه هفتم است. با این وجود، این مدل یک میان رده با ارزش است که با قیمتی اقتصادی، انتخابی درخور برای تعداد زیادی از اشخاص است. همچنین برای این مدل، یک شارژر معمولی 15 واتی در نظر گرفته شده که پس از تقریبا 2.5 ساعت، گوشی را فول شارژ می کند.

8. سامسونگ گلکسی M30

این مدل با توجه به قدیمی تر بودن در مقایسه با برادر بزرگتر خود یعنی گلکسی M30s باز هم از یک باتری قوی استفاده می کند. ظرفیت این باتری 5000 میلی آمپر ساعت بوده که برای استفاده های مستمر و طولانی مدت کفایت می کند. همانطور که در نتایج آزمایش ها معلوم شده، این مدل با در نظر گرفتن اندکی قدیمی تر بودن و دارای نمایشگر سوپرامولد بودن، باز هم جزء موبایل های سامسونگ با باتری قدرتمند محسوب می شود. در این مدل از موبایل های این برند، طبق معمول شارژری 15 واتی مسئولیت شارژ دهی را بر عهده دارد. این شارژر در زمانی معادل 3 ساعت، باتری این مدل را کامل شارژ می کند.

9. سامسونگ گلکسی A02s

این مدل، کم قیمت ترین موبایل موجود در لیست برترین موبایل های سامسونگ به لحاظ باتری است. باتری این مدل نیز دارای 5000 میلی آمپر ساعتی است. این مدل از نظر تعداد زیادی از خصوصیات و ویژگی ها، عملکردی مانند مدل گلکسی A12 دارد. حتی در آزمایش حفظ شارژ نیز، این دو مدل خیلی شبیه به یکدیگر بودند. البته نرخ کم تر A02s، آن را تبدیل به انتخاب مطلوب تری برای خرید می کند. در پایان، باید اظهار کرد که فول شارژ شدن این مدل نیز حدودا 3 ساعت به طول می انجامد که مطمئنا زمان زیادی است.

مقایسه موبایل های سامسونگ از نظر میزان ظرفیت و ماندگاری باتری

10. سامسونگ گلکسی S21 Ultra

این مدل، گران ترین و جدیدترین موبایل موجود در لیست قدرتمندترین باتری موبایل سامسونگ خواهد بود. قرارگیری این مدل در مرتبه آخر این چک کردن، ممکن است که اندکی عجیب باشد. ولی مطمئنا اطلاع دارید که سخت افزار خیلی قوی و نمایشگر جذاب این موبایل، به مصرف زیاد انرژی نیاز دارد. موردی که باید آن را در نظر گرفت، این است که این مدل دارای هیچ شارژر سیمی ای نیست. در صورتی که خواهان شارژر سیمی باشید، باید خودتان یک شارژر مجزا برای آن بخرید. البته نگران نباشید. این موبایل در پلتفرم خود به حدی قوی است که با یک شارژر عادی 25 واتی پس از تقریبا یک ساعت، کاملا شارژ می شود.


خرید جدیدترین گوشی های سامسونگ از فروشگاه تاپ رایان

دیدگاه های کاربران
دیدگاه شما
مشاهده بیشتر