تخفیف بالای هدر تخفیف بالای هدر

تاپ گیمینگ

Orzly RX250 Essential Keyboard And Mouse Set
ارسال فوری
۲,۸۰۰,۰۰۰۳۷%
۱,۷۷۰,۰۰۰ تومان
Green GP1000B-GXD 1000 Watt Power Supply
۸,۵۶۹,۰۰۰۲۵%
۶,۴۵۹,۰۰۰ تومان
Green Arad Computer Case
ارسال فوری
۱,۸۰۰,۰۰۰۲۴%
۱,۳۷۸,۰۰۰ تومان
MSI MPG GUNGNIR 110R Gaming Case
ارسال فوری
۵,۹۰۰,۰۰۰۱۷%
۴,۹۴۵,۰۰۰ تومان
MSI MPG GUNGNIR 111R gaming case
ارسال فوری
۵,۸۰۰,۰۰۰۱۵%
۴,۹۳۹,۰۰۰ تومان
ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI DDR5 ATX Motherboard
۱۰,۸۴۰,۰۰۰۱۲%
۹,۵۹۰,۰۰۰ تومان
Cooler Master Hyper 212 LED Turbo White Edition CPU Cooler
ارسال فوری موجودی در حال اتمام
۲,۵۵۰,۰۰۰۱۱%
۲,۲۹۰,۰۰۰ تومان
Deep Cool LE300 All in One CPU Liquid Cooler
ارسال فوری موجودی در حال اتمام
۳,۲۰۰,۰۰۰۱۱%
۲,۸۷۰,۰۰۰ تومان
Deep Cool AK620 Digital CPU Fan
ارسال فوری موجودی در حال اتمام
۴,۷۰۰,۰۰۰۹%
۴,۲۹۰,۰۰۰ تومان
Asgard LOKI W1 RGB DDR4 16GB 3200MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM
ارسال فوری موجودی در حال اتمام
۲,۸۵۰,۰۰۰۸%
۲,۶۵۰,۰۰۰ تومان
Master Tech Hunter X WH Gaming Computer Case
ارسال فوری
۴,۲۸۰,۰۰۰۸%
۳,۹۷۹,۰۰۰ تومان
Master Tech T500X Gaming Computer Case
۷,۹۵۰,۰۰۰۷%
۷,۴۲۹,۰۰۰ تومان
Razer Blackshark V2 X Green Gaming Headset
۳,۳۳۰,۰۰۰۷%
۳,۱۱۹,۰۰۰ تومان
ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI DDR5 LGA 1700 13th Gen ATX Motherboard
۲۷,۴۷۸,۰۰۰۶%
۲۶,۰۵۰,۰۰۰ تومان
ASUS Rog Strix Z790 F Gaming Wifi DDR5 LGA 1700 ATX Motherboard
۲۳,۲۶۹,۰۰۰۵%
۲۲,۳۱۶,۰۰۰ تومان
ASUS ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI DDR5 ATX Motherboard
۱۹,۱۵۰,۰۰۰۵%
۱۸,۲۹۹,۰۰۰ تومان
ASUS ROG STRIX B760-A GAMING WIFI DDR5 LGA1700 Motherboard
۱۳,۱۵۰,۰۰۰۵%
۱۲,۵۶۹,۰۰۰ تومان
Deep Cool AK500 DIGITAL CPU Cooling
ارسال فوری موجودی در حال اتمام
۳,۸۶۹,۰۰۰۴%
۳,۷۵۰,۰۰۰ تومان

معرفی برند محصولات گیمینگ

بازی‌های کامپیوتری، مسیری طولانی را طی کرده‌اند و امروز به نقطه‌ای رسیده‌اند که تأثیر زیادی روی زندگی گیمرها و افرادی که فقط برای سرگرمی از آن‌ها استفاده می‌کنند، می‌گذارند. تا چند سال گذشته وقتی صحبت از یک سیستم گیمینگ و قطعات آن می‌شد، همه توجه‌ها به سمت سیستم‌های کامپیوتری رومیزی بود، اما این مسئله کم کم تبدیل به یک موضوع فراگیر شد. این روزها، گیمرها فقط محدود به یک کامپیوتر رومیزی نیستند و می‌توانند با لپ تاپ‌های گیمینگ نسل جدید، بازی‌های روز را با کیفیتی عالی و عملکردی مطلوب اجرا کنند.

در این میان، در کنار سیستم مخصوص بازی که می‌تواند یک کیس یا لپ تاپ باشد، پای تجهیزات دیگری هم به وسایل مخصوص بازی اضافه شد. در واقع، حالا با سبدی کامل از محصولات گیمینگ روبرو هستیم که نه تنها شامل کیس و پردازنده و کارت گرافیک می‌شود، بلکه به لوازم جانبی گیمینگ هم کشیده شده است. آشنایی با این تجهیزات و آگاهی پیدا کردن از تفاوت‌هایی که با محصولات معمولی دارند، می‌تواند به افزایش کیفیت اجرای بازی‌ها و لذت بیشتر در گیمینگ منتهی شود.

تجهیزات گیمینگ به‌طور کلی از دیگر محصولات بازار کامپیوتر متمایز هستند. این تمایز می‌تواند محدود به طراحی و المان‌های ظاهری باشد یا به عمق قطعه هم نفود کرده و آن را تبدیل به محصولی پیشرفته‌تر کند. از مهم‌ترین قطعاتی که در انواع گیمینگ، تفاوت اساسی دارد، می‌توانیم به مانیتور مخصوص بازی اشاره کنیم. مانیتورهای گیمینگ، در اصل کم‌ترین تفاوت را در ظاهر دارند. این محصولات با توجه به نیاز گیمرها، در بخش مشخصات فنی و عملکرد، نسبت به مانیتورهای معمولی، پیشرفته‌تر و مجهزتر هستند.

در کنار محصولاتی مثل مانیتور گیمینگ که تفاوت‌های فنی و ظاهری ملموسی با مدل‌های معمولی دارند، قطعات هم هستند که فرقشان در حد طراحی و شاید اضافه کردن بعضی از المان‌های مورد علاقه‌ی گیمرها باشد. به عنوان مثالی از این موارد، می‌توانیم به رم گیمینگ اشاره کنیم. این مدل از محصولات در واقع تفاوت فنی قابل توجهی با مدل‌های معمولی ندارند و صرفا در ظاهر، با اعمال تغییراتی، تبدیل به یک محصول مخصوص بازی شده‌اند.

دنیای تجهیزات و لوازم جانبی گیمینگ، هر روز گسترده‌تر و جذاب‌تر می‌شود. چه محصولاتی که با تمرکز بر گیمرها طراحی و ساخته می‌شوند، چه آن‌هایی که صرفا تغییراتی کوچک برای همراهی با این ترند روز داشته‌اند. اگر می‌خواهید یک سیستم گیمینگ حرفه‌ای داشته باشید یا سیستم فعلی خود را ارتقا داده و تجهیز کنید، بهتر است با وسایل گیمینگ موجود در بازار آشنا شوید. 

این بخش تخصصی از فروشگاه اینترنتی تاپ رایان، یک راهنمای خرید وسایل گیمینگ آماده کرده‌ایم که به‌طور عمومی نکته‌های مهم را در بر می‌گیرد و پس از آن در بخش‌هایی جداگانه در مورد هرکدام از وسایل گیمینگ صحبت خواهیم کرد. اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات در مورد تجهیزات مخصوص بازی هستید و می‌خواهید بدانید با چه بودجه‌ای می‌توانید بهترین سیستم را اسمبل کنید، با ما همراه باشید.

موارد مهم پیش از خرید وسایل گیمینگ و تجهیزات مخصوص بازی

پیش از هر چیز اجازه دهید این راهنما را به ۴ بخش اصلی تقسیم کنیم. اولین بخش مربوط به گیمرهای همیشه در حال حرکت است که می‌خواهند بهترین لپ تاپ گیمینگ را داشته باشند. بخش دوم، مربوط به قطعات گیمینگ خواهد بود که مناسب پی سی گیمرهای یکجا نشین است. بخش سوم درباره تجهیزات گیمینگ و بخش چهارم مربوط به لوازم جانبی گیمینگ است که هم به درد دسته‌ اول گیمرها و هم دسته دوم می‌خورد. در ادامه نکات عمومی را مطرح می‌کنیم که برای هر ۴ دسته قابل استفاده است.

    هدف را مشخص کنید: پیش از خرید هرکدام از وسایل گیمینگ، هدف خود را مشخص کنید. اگر می‌خواهید گیمر شوید و از این راه کسب درآمد کنید، بهتر است تجهیزات و قطعاتی خریداری کنید که دست شما را برای ارتقا باز بگذارند. اگر هدفتان سرگرمی است، می‌توانید کمی هزینه‌ها را کم‌تر کنید و با یک سیستم میان رده یا یک ماوس معمولی هم کارتان را راه بندازید.

    تعصب را کنار بگذارید: وقتی بحث خرید لوازم گیمینگ می‌شود، ممکن است دچار تعصبات بی‌جا شوید. حتما لازم نیست ماوس خود را  گران‌ترین برند خریداری کنید یا اگر مادربرد ایسوس خریده‌اید، خودتان را به کارت گرافیک ایسوس محدود نکنید. بر اساس هدف و بودجه، بهترین گزینه را بخرید.

    کارایی یا ظاهر: این مورد درباره تمام لوازم گیمینگ، از کیس گرفته تا لپ تاپ و ماوس و کیبورد وجود دارد. باید بین کارایی و ظاهر تعادل برقرار کنید. ممکن است یک کیس ظاهر جذابی نداشته باشد اما برای سیستم شما بهترین گزینه باشد. هنگام خرید وسایل گیمینگ همه جوانب را بررسی کنید.

    بودجه را مدیریت کنید: خرید هیجانی در انتخاب لوازم گیمینگ عجیب نیست! با محصولاتی جذاب روبرو می‌شویم که هرکدام ویژگي‌های اغوا کننده‌ای دارند. سعی کنید بودجه‌ای را که کنار گذاشته‌اید درست مدیریت کنید تا بتوانید همه لوازم مورد نیاز را با مشخصات مطلوب خریداری کنید. عدم تعادل بودجه، هم به عملکرد سیستم آسیب می‌زند، هم به خودتان.

این ۴ نکته، به عنوان پایه و اساس خرید لوازم گیمینگ مطرح هستند. فرقی نمی‌کند که قصد خرید لپ تاپ گیمینگ داشته باشید یا یک حافظه‌ ذخیره‌سازی، با رعایت موارد بالا می‌توانید بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید و از عملکرد عالی قطعات مخصوص بازی در کنار هم، بهترین استفاده را ببرید. البته در پایان این مطلب و پس از آشنایی با دنیای گسترده محصولات گیمینگ، مروری دوباره بر این نکات خواهیم داشت. با این حال بهتر است وقت را تلف نکنیم و نگاهی دقیق‌تر به دسته‌بندی لوازم گیمینگ داشته باشیم.


لپ تاپ گیمینگ

بهترین لپ تاپ گیمینگ

از دیگر تجهیزات مهم گیمینگی که بسیاری وجود آن را به سیستم های کامپیوتری دیگر ترجیح می دهند، لپ تاپ های مخصوص بازی هستند. این سیستم ها به دلیل اینکه قابل حمل هستند در هر محیطی قابل استفاده می باشند و شما به راحتی می توانید از آن ها در محیط های مختلف اداری و غیر اداری استفاده کنید. 

کاربری لپ تاپ گیمینگ حرفه ای تنها محدود به بازی کردن نمی شود و  از آنجایی که این سیستم ها نرم افزار ها و بازی های سنگین را به راحتی و با کیفیت بالا اجرا می کند، بسیاری از افراد علاقه مند هستند تا لپ تاپ گیمینگ خریداری کنند و از آن در محیط های اداری و آموزشی برای کاربری های مختلف بهره ببرند.

علاوه بر موارد گفته شده، لپ تاپ های گیمینگ از تنوع بسیاری زیادی بهره مند هستند و علاقه مندان به سیستم های قوی کامپیوتری می توانند بر اساس نیاز و بودجه مورد نظر خود لپ تاپ  گیمینگ اقتصادی را در هر محدوده قیمتی خریداری نمایند. به همین دلیل هم بسیاری از کاربران علاقه مند هستند تا به جای خرید سیستم های کامپیوتری بزرگ و پر هزینه تر، لپ تاپ های حرفه ای را خریداری کنند که هم از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و هم نیاز آن ها را برای مصارف شخصی گوناگون برطرف می کند.

مهم ترین تجهیزات یک اتاق گیمینگ

مسلم است که یک اتاق گیمینگ حرفه ای نیاز به وسایل و تجهیزات گیمینگ حرفه ای هم دارد و باید لوازم مورد نیاز را به گونه ای انتخاب کرد تا بیشترین تناسب را با محیط کاری مد نظر  داشته باشد. محیط گیمینگی که برای چیدمان انتخاب می شود، علاوه بر اینکه طبق سلیقه شما انتخاب و چیده می شود، باید تمامی ویژگی هایی که شما برای بازی یا هرگونه فعالیت حرفه ای دیگری که مد نظر دارید، داشته باشد. در این مقاله علاوه بر بررسی تمامی تجهیزاتی که یک اتاق گیمینگ نیاز دارد، شما را راهنمایی می کنیم تا لوازم گیمینگ اتاق خود را به شیوه ای انتخاب کنید تا بیشترین تناسب را با فعالیت حرفه‌ای شما داشته باشد. شاید مهم‌ترین تجهیزات مورد نیاز برای یک محیط گیمینگ، در کنار سیستم مخصوص بازی، صندلی گیمینگ و میز مناسب باشد. البته که موضوع به همین سادگی نیست! برای همین لازم است نگاهی به لیست مهم‌ترین لوازم گیمینگ داشته باشیم.

لیست کاربردی‌ترین لوازم گیمینگ کامپیوتری

ابتدا برای اینکه بخواهید بهترین تجهیزات گیمینگ مناسب اتاق گیمینگ خود را تهیه کنید، باید لیستی کلی از تمامی گجت های گیمینگی که برای خریداری نیاز دارید، تهیه کنید و سپس بین آن ها مواردی که برای انجام فعالیت های حرفه ای شما ضروری هستند و به طور کلی می توان گفت برای شما اولویت بیشتری دارند را انتخاب و خریداری نمایید. در اینجا ما لیستی تهیه کردیم ک شامل موارد مهم ترین تجهیزات گیمینگی می شود که شما برای محیط بازی خود به آن ها نیاز پیدا می کنید.

 • مانیتور گیمینگ با وضوح بالا
 • کیس گیمینگ حرفه ای
 • صندلی گیمینگ ابزار ضروری گیمینگ
 • میز مخصوص گیمینگ
 • موس گیمینگ
 • موس پد گیمینگ
 • کیبورد گیمینگ با دوام
 • هدست گیمینگ با کیفیت صدای بالا
 • دسته بازی گیمینگ برای کنترل بیشتر در بازی
 • اسپیکر گیمینگ
 • میکروفون گیمینگ
 • وب کم گیمینگ
 • خنک کننده دستگاه گیمینگ
 • مناسب ترین لپ تاپ های گیمینگ
 • Wifi قوی مناسب بازی
 • هارد اکسترنال با ظرفیت بالا

اگر علاقه مند هستید تا بدانید هر یک از تجهیزات گفته شده چه تاثیری در عملکرد بازی های کامپیوتری می گذارند و حضور چه تجهیزاتی در اتاق گیمینگ شما ضروری است، در ادامه مقاله به توضیح لوازم گیمینگ مورد نیاز شما به صورت کامل و دقیق می پردازیم.

تجهیزات گیمینگ

مانیتور گیمینگ با وضوح بالا

شاید در ابتدا یکی از مهم ترین تجهیزات گیمینگی که در اتاق گیمینگ نظر همه را به خود جلب می کند، یک مانیتور گیمینگ با کیفیت است که تمامی بازی های سنگین و با گرافیک بالا را با وضوح بالا و با کیفیت بالا به نمایش بگذارد و از سرعت پردازش بالایی نیز برخوردار باشد. 

انتخاب صفحه نمایش گیمینگ مناسب و با کیفیت تاثیر زیادی در داشتن تجربه بازی لذت بخش و  روان دارد. گیمرهای حرفه ای اغلب مانیتور های 4k را برای بازی انتخاب می کنند تا بالاترین میزان کیفیت را در هنگام بازی دریافت نمایند. مسلم است که هر چه مانیتور مخصوص گیمینگ از کیفیت بیشتری برخوردار باشد، جزئیات بازی و طرح های گرافیکی نیز با جزئیات بیشتری نمایش داده می شوند و لذت بازی نیز برای گیمر ها بالا می رود. اگر شما هم از جمله کسانی هستید که دوست دارید از جزئیات بازی لذت ببرید و فعالیت های حرفه ای خود را در نمایشگر گیمینگ حرفه ای انجام دهید، باید بهترین انتخاب را در هنگام خریداری مانیتور گیمینگ داشته باشید.

کیس گیمینگ حرفه‌ای

به جرات می توان گفت اولین قدم برای ایجاد یک محیط گیمینگ، خرید کیس گیمینگ است. کیس گیمینگ مهم ترین و با اهمیت ترین بخش اتاق محسوب می شود. کیس گیمینگ به عنوان هسته مرکزی اتاق شما، باید با فعالیتی که شما مشغول انجام هستید، تناسب داشته باشد تا بهترین عملکرد را در هنگام بازی کامپیوتری یا انجام فعالیت های گرافیکی و مهندسی داشته باشید.

هر یک از قطعات  گیمینگ در نظر گرفته شده در کیس شما می توانند نقش موثری در عملکرد کیس گیمینگ داشته باشند. پس اهمیت دارد تا در هنگام جمع آوری قطعات کیس خود، بهترین انتخاب ها را متناسب با محیط و کاربری مورد نظر خود داشته باشید.

مانیتور گیمینگ

صندلی گیمینگ ابزار ضروری گیمینگ

یکی از وسایل گیمینگی که در هنگام خرید تجهیزات گیمینگ کمتر مورد توجه قرار می گیرد، صندلی گیمینگ است. با وجود اینکه در هنگام جمع آوری تجهیزات گیمینگ ممکن است صندلی گیمینگ برای همه اولویت نداشته باشد اما همه گیمر ها دیر یا زود متوجه می شوند که وجود یک صندلی گیمینگ چقدر در حین بازی موثر است. 

شکل طراحی این صندلی ها و الیاف به کار رفته در آن ها به گونه طراحی شده است تا گیمر ها بتوانند مدت زمان طولانی با کمترین فشار بر بدن از آن ها استفاده کنند. مهم است که گیمر ها در هنگام استفاده از صندلی گیمینگ احساس راحتی داشته باشند و بدون خستگی به صورت مداوم از صندلی خود استفاده کنند. به همین دلیل هم ما به شما پیشنهاد می کنیم تا توجه ویژه ای به صندلی گیمینگ داشته باشید و صندلی مناسبی را برای اتاق خود انتخاب کنید که بیشتری تناسب را با محیط کاری شما و بدن شما داشته باشد.

میز مخصوص گیمینگ

میز گیمینگ میزی است که فضای کافی برای قرارگیری تمامی تجهیزات گیمینگ و مانیتور های شما داشته باشد. در حقیقت میز گیمینگ باید تمامی استانداردهای لازم را متناسب با یک محیط گیمینگ داشته باشد.

 دسترسی تجهیزات گیمینگ نیز بر روی میز مخصوص گیمینگ یکی از ویژگی های مهم فضای گیمینگ شما محسوب می شود تا گیمر ها بتوانند با بیشتری میزان دسترسی به مانیتور های موجود بر روی میز و دیگر لوازم موجود روی میز داشته باشند و نهایت لذت و هیجان را در حین بازی و انجام فعالیت مورد نظر تجربه کنند.

کیس گیمینگ

موس گیمینگ

ممکن است اگر از یک گیمر بپرسید که بیشترین لوازم جانبی کامپیوتری که مورد استفاده قرار می گیرد، چیست؟ به شما بگوید که موس گیمینگ از جمله مهم ترین تجهیزاتی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از قابلیت هایی که باید در هنگام خرید موس گیمینگ به آن توجه کنید، طراحی و ارگونومی موس است. شما باید موس گیمینگ مناسبی را انتخاب کنید که در هنگام بازی با موس احساس راحتی داشته باشید و وقتی موس را در دست می گیرید، احساس بزرگی یا کوچکی موس را نداشته باشید. علاوه بر آن مهم ترین ویژگی که باید درباره موس گیمینگ مورد توجه قرار دهید، حساسیت و دقت موس است که در هنگام بازی دچار اختلال نشود. بر روی بسیاری از موس ها نیز دکمه هایی تعبیه شده است که اجرای بازی و انجام فعالیت های گرافیکی و مهندسی را سریع‌تر و ساده‌تر می کند. از همین جهت هم توجه به قابلیت های ماوس گیمینگ تجربه‌های جدید تری را در هنگام بازی برای شما به همراه می آورد.

موس پد گیمینگ

علاوه بر موس، موس پد شما هم باید بیشترین میزان سازگاری را با موس شما و سیستم شما داشته باشد. موس پد از ساده ترین لوازم جانبی گیمینگ محسوب می شود که باید فضای کافی برای قرارگیری موس و حرکت موس بر روی آن را داشته باشد. جنس موس پد گیمینگ نیز باید به گونه ای باشد که بدون اختلال و به صورت روان موس بر روی آن حرکت کند و در برابر لغزش دست نیز مقاوم باشد. موس پد باید در اندازه ای انتخاب شود که متناسب با محیط شما، فضای مناسبی برای استفاده از موس پوشش دهد و هم چنین در زیبایی محیط گیمینگ شما نیز تاثیر گذار است.

صندلی گیمینگ

کیبورد گیمینگ با دوام

دیگر ویژگی داشتن یک محیط گیمینگ، برخورداری از یک کیبورد گیمینگ است. یک صفحه کلید گیمینگ مناسب در حین بازی عملکرد شما را در حین بازی افزایش می دهد. یک صفحه کلید مخصوص بازی، باید از سرعت عملکردی بالایی برخوردار باشد که کلید های موجود بر روی آن در حین بازی دچار اختلال نشود.  علاوه بر آن دوام و زیبایی صفحه کلید هم مورد توجه است که بستگی به تعداد ضرب پذیری کلید ها دارد. به طوری که هر چه تعداد ضرب پذیری کلید ها بیشتر باشد، از دوام بیشتری نیز برخوردار خواهند بود. طراحی و ارگونومی کیبورد های گیمینگ نیز به گونه ای می باشند که زیبایی محیط شما را افزایش دهد و شما می توانید کیبوردی را انتخاب کنید که بیشترین تناسب را با سلیقه شما داشته باشد. البته فقط به ظاهر توجه نکنید! به وضعیت فیزیکی و امکانات کیبورد هم دقت کنید تا بتوانید بهترین تجربه اجرای بازی‌های رایانه را رقم بزنید.

هدست گیمینگ با کیفیت صدای بالا

هدست های مخصوص بازی نیز از تجهیزات گیمینگی هستند که تجربه بازی لذت بخش و هیجان انگیز را افزایش دهند. هدست گیمینگ به عنوان تجهیزاتی خارجی در صورتی که به صورت درست و متناسب با کاربری شما مورد استفاده قرار گیرند، قادر هستند تا ریزترین صداهای بازی را هم به گوش شما برسانند. این قابلیت باعث می شود تا سرعت و دقت شما در حین بازی افزایش پیدا کند و تجربه لذت بخش تری را در حین بازی داشته باشید. به همین دلیل هم خرید هدست گیمینگ با کیفیت بالا، سرعت و عملکرد شما را در حین بازی افزایش می دهد. از همین رو ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از خرید یک هدست با کیفیت غافل نشوید، چرا که هیجان بیشتری را در حین بازی تجربه خواهید کرد. 

دسته بازی گیمینگ برای کنترل بیشتر در بازی

درست است که موس و کیبورد تاثیر بسزایی در افزایش عملکرد در حین بازی دارد اما نباید تاثیر دسته بازی گیمینگ را در حین بازی دست کم گرفت. دسته بازی این امکان را برای شما به وجود می آورد تا تجربه بازی هایی هیجان انگیز را به صورت گروهی داشته باشید.

کنترلر های بازی که اکنون وجود دارد، به صورت بلوتوثی به سیستم متصل می شوند که امکان دسترسی شما را به بازی از هر جای اتاق گیمینگ فراهم می آورد. مسلم است هر چه دسته بازی شما از کیفیت و قابلیت های بیشتری برخوردار باشد، سرعت شما در حین بازی و استفاده از دسته بازی نیز افزایش پیدا می کند و از بازی لذت بیشتری می برید.

میکروفون گیمینگ

وقتی می گوییم میکروفون گیمینگ منظور ما هدست هایی است که به میکروفون خارجی مجهز است که در جلوی دهان قرار می گیرد تا بتوانید در حین بازی با دوستان و هم گروهی های خود صحبت کنید. میکروفون ساده ترین و راحت ترین روشی است که از طریق آن می توانید با دیگران در هنگام بازی یا استفاده از نرم افزارهای مختلف ارتباط برقرار کنید. در نتیجه این تجهیز گیمینگ در عین ساده بودن بسیار کاربردی نیز می باشد و برای گیمر ها به تجهیز ضروری به حساب می آید.

اسپیکر گیمینگ

اسپیکرهای گیمینگ برای زمان هایی مناسب هستند که شما تمایلی به استفاده از هدست ندارید و دوست دارید صدا در فضای اتاق بازی پخش شود. این اسپیکر ها اغلب اسپیکر استریو گیمینگ هستند که در دو نوع بلوتوثی و اتصال سیمی قابل خریداری هستند. مسلم است که کاربران می توانند بر اساس نوع استفاده و کاربری مد نظرشان اسپیکر مورد علاقه خود را هم خریداری کنند.

میز گیمینگ

وب کم گیمینگ

یکی از تجهیزات گیمینگ دیگری که کمتر با اهمیت به نظر می رسد اما وجود آن برای یک اتاق حرفه ای گیمینگ ضروری است، وب کم است. در حقیقت وب کم قابلیت های زیادی برای گیمر ها در حین بازی ایجاد می کنند. گیمر ها از طریق وب کم می توانند به استریم بپردازند و با دوستان خود ارتباط تصویری برقرار کنند. 

نکته قابل توجهی که درباره وب کم وجود دارد، معمولا لپ تاپ گیمینگ از وب کم برخوردار است و شما می توانید برای افزایش کیفیت تصویر خود، وب کم هم جداگانه تهیه کنید اما در کنسول ها و سیستم های کامپیوتری دیگر شما نیاز به خرید وب کم گیمینگ به صورت جداگانه دارید. وب کم ها انواع بسیار گوناگونی دارند که امکان خرید را بر اساس رزولوشن تصویر، زاویه دید، نوع لنز و... برای شما فراهم می کند تا بر اساس کاربری مورد نظر خود وب کم مورد علاقه خود را خریداری کنید.

خنک کننده دستگاه گیمینگ

در تمامی اجزای کامپیوتر خنک کننده دستگاه کامپیوتری وجود دارد اما در روند بازی یا اجرای نرم افزارهای سنگین، ممکن است دمای دستگاه یا قطعات موجود در آن بالا برود، در این موارد باید یک خنک کننده مناسب دستگاه گیمینگ وجود داشته باشد تا از بالا رفتن دمای دستگاه و آسیب رسیدن به دستگاه در طولانی مدت جلوگیری کند. به همین دلیل نیز وجود یک خنک کننده دستگاه گیمینگ مناسب برای سیستم ضروری است و طول عمر سیستم کامپیوتری شما را نیز افزایش می دهد.

WIFI قوی مناسب بازی

داشتن یک اینترنت قوی و پرسرعت یکی از اصلی ترین بخش های بازی برای یک گیمر محسوب می شود. گیمر ها برای اینکه یک بازی هیجان انگیز را تجربه کنند، نیاز به اینترنتی پر سرعت و قدرتمند دارند تا در حین بازی دچار اختلال نشود.

برای اینکه شما اینترنتی قوی و پر سرعت داشته باشید، نیازمند تجهیزات و ابزارهایی هستید که بدون قطعی اینترنتی با سرعت بالا را در اختیار شما قرار دهند. به همین منظور هم اکنون گیرنده های قوی وجود دارند به طور مستقیم به مودم وصل می شوند و امکان اتصال از هر جای محیط را برای شما فراهم می کنند. شما می توانید با تهیه تجهیزات گوناگونی که برای دریافت اینترنت وجود دارد، اینترنتی پر سرعت و بدون قطعی داشته باشید.

هارد اکسترنال قوی با سرعت بالا

در نگاه اول شاید وجود هارد اکسترنال به عنوان تجهیز گیمینگ ضروری به نظر نرسد و حافظه موجود بر روی سیستم شما کافی به نظر برسد اما شما پس از شروع بازی به صورت حرفه ای متوجه خواهید شد که نیاز به حافظه بیشتری برای ذخیره سازی اطلاعات و بازی ها و نرم افزار های روی سیستم خواهید داشت. در بسیاری از سیستم هایی که قابلیت ارتقا دارند، بسیاری ترجیح می دهند تا حافظه سیستم خود را ارتقا دهند اما در سیستم هایی که این امکان در آن ها وجود ندارد، خرید هارد اکسترنال با ظرفیت بالا اهمیت پیدا می کند.

راهنمای انتخاب تجهیزات گیمینگ مناسب

همان‌طور که در مقدمه این مطلب اشاره کردیم، باید برای خرید لوازم گیمینگ هدفتان را مشخص کرده باشید. حالا که با تجهیزات گیمینگ آشنا شدید، بد نیست نگاهی دوباره به معیارهای مهم در خرید تجهیزات گیمینگ داشته باشیم.

هدف شما از خرید سیستم گیمینگ چیست؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید نیاز خود را از خرید تجهیزات گیمینگ مشخص کنید. شما باید بدانید که برای چه کاربری قصد خرید انواع لوازم گیمینگ دارید. برای مثال در صورتی که هدف شما از استفاده از سیستم، انجام فعالیت های مهندسی یا فعالیت های گرافیکی است، سیستم مورد نیاز شما با سیستم های مخصوص بازی از لحاظ سخت افزاری یا محدوده قیمتی تفاوت های زیادی می کنند که با بررسی بیشتر امکان انتخاب سیستم مناسب بر اساس کاربری مورد نظر برای شما به وجود می آید.

دسترسی به فضای مناسب

مورد دیگر مربوط به محیط مورد نظر شما می شود. شما با تعیین فضای در دسترس خود متوجه خواهید شد که چه تجهیزاتی برای فضای اتاق گیمینگ اولویت بیشتری خواهند داشت و با توجه به کاربری مورد نظر خود، تجهیزات گیمینگ مناسب اتاق خود را خریداری کنید.

مشخص کردن بازه قیمتی

شاید یکی از مهم ترین نکته ها و مورد اهمیت ترین موضوع ها برای خرید سیستم کامپیوتری گیمینگ مناسب مربوط به قیمت آن و هزینه ای که قرار است صرف این تجهیزات شود، باشد.

خوب است بدانید که سیستم های گیمینگ از تنوع و قابلیت های بسیار زیادی برخوردار هستند و اکنون این امکان برای شما وجود دارد تا سیستم کامپیوتری گیمینگ خود را در بازه قیمتی مورد نظر خود و در اقتصادی ترین حالت ممکن جمع آوری کنید. در نتیجه اگر نگران پرهزینه شدن سیستم مورد نظر خود هستید، بدون نگرانی و با بررسی انواع تجهیزات موجود با کاربری مد نظر خود، در سریع ترین زمان ممکن نسبت به خریداری تجهیزات گیمینگ مورد نظر خود اقدام کنید.

قیمت وسایل گیمینگ کامپیوتر

طبیعی است که نتوانیم قیمت تجهیزات گیمینگ را به صورت دقیق یا یک در بازه قیمتی مشخص تعیین کنیم. در حقیقت قیمت تجهیزات گیمینگ به موارد گوناگونی بستگی دارند که توجه به آن‌ها مشخص می‌کند که شما برای خرید وسایل گیمینگ از تاپ رایان باید چه مقدار هزینه کنید. در ادامه به بررسی برخی عواملی که در محدوده قیمتی که شما برای تجهیزات گیمینگ هزینه می‌کنید موثر هستند، می‌پردازیم.

تاثیر برند در قیمت

اولین نکته‌ای که شاید تاثیر گذارترین مورد در قیمت وسایل گیمینگ باشد، برندی است که شما قصد خرید از آن را دارید. مسلم است که در صورتی که شما بخواهید از برندهایی مطرح و شناخته شده هم چون ایسوس خریداری کنید، باید هزینه بیشتری نیز برای محصولات خریداری شده خود بپردازید. در مقابل اگر برندهای دیگری را که محصولات با کیفیت و در بازه قیمت متوسط ارائه می‌کنند، انتخاب کنید، احتمالا محصولات انتخاب شده توسط شما اقتصادی‌تر محاسبه می‌گردد.

تاثیر کاربرد محصولات گیمینگ بر قیمت

دیگر نکته‌ای که تاثیر زیادی در بازه قیمتی محصولات گیمینگ خریداری شده توسط شما می‌گذارد، کاربردی است که شما بر اساس آن قصد خرید محصولات گیمینگ را دارید. برای مثال ممکن است که قصد شما اجرای نرم‌افزارهای بسیار سنگین گرافیکی یا بازی‌هایی با گرافیک بالا باشد که انتخاب محصول مناسب در عملکرد شما در هنگام بازی تاثیر زیادی می‌گذارد. طبیعی است که در این موارد باید سرمایه بیشتری را برای خرید وسایل گیمینگ از تاپ رایان در نظر بگیرید.

تاثیر انتخاب تجهیزات در قیمت

یکی دیگر از مواردی که احتمالا در بازه قیمتی محصولات گیمینگ موثر خواهند بود، آیتم‌هایی است که شما خریداری می‌کنید. برای مثال در صورتی که شما به وسایل و لوازم جانبی کامپیوتری بیشتری احتیاج داشته باشید و موارد بیشتری در لیست خرید شما وجود داشته باشد، بازه قیمتی محصولات گیمینگ خریداری شده توسط شما نیز افزایش پیدا می‌کند. البته که شما با انتخاب لوازم جانبی کامپیوتر اقتصادی می‌توانید هزینه خود را برای خرید این وسایل کاهش دهید.

خرید وسایل گیمینگ از تاپ رایان

خرید محصولات از فروشگاه معتبر از آن جهت دارای اهمیت است که فرصت انتخاب محصول مورد نظر شما را در بین محصولات متنوعی که وجود دارد، فراهم می‌آورد. یکی از دلایلی که به شما پیشنهاد می‌کنیم تا محصولات گیمینگ مورد نظر خود را از تاپ رایان خریداری کنید، تنوع محصولی بسیار گسترده در فروشگاه ما است. شما در تاپ رایان می‌توانید با هر بودجه قیمتی که مد نظر دارید، وسایل گیمینگ مورد نیاز خود را خریداری نمایید. هم چنین در تاپ رایان محصولات گیمینگ معرفی شده برای هر سن و سالی و هر فعالیتی وجود دارند که دست شما را برای انتخاب از بین بهترین وسایل گیمینگ باز می‌گذارد. علاوه بر نکته مهم گفته شده، اطمینان از تضمین اصالت کالا نیز یکی دیگر از مواردی است که باعث اطمینان کاربرد برای خرید از تاپ رایان می‌شود. شما با خرید تجهیزات گیمینگ از تاپ رایان علاوه بر خریدی اقتصادی و با قیمت مناسب، از اصالت کالای معرفی شده نیز اطمینان خواهید یافت و با آرامش خاطر خریدی امن و مطمئن را تجربه خواهید کرد.

مشاهده بیشتر

سوالات متداول

به بودجه ای که در نظر می‌گیرید بستگی دارد. می‌توانید با در نظر گرفتن حداقل هزینه در سخت افزار مورد نظر یک سیستم گیمینگ اقتصادی خوب خریداری کنید. پیش از خرید از مشاوره با کارشناسان فروش تاپ رایان هم استفاده کنید.

بله. مجموعه تاپ رایان خدمات کامل اسمبل رو برای شما انجام می‌دهد. همچنین در سایت یک بخش وجود دارد به عنوان اسمبل آنلاین که می‌توانید از آن هم استفاده کنید.