فیلترهای اعمال شده حذف فیلترها

قیمت مینی کیس استوک نسل 4 | خرید مینی کیس استوک نسل 4

مرتب سازی
۳۷ کالا

مینی کیس استوک نسل 4

خرید مینی‌کیس استوک نسل 4 و عوامل تاثیرگذار بر قیمت مینی‌کیس استوک نسل 4

شرکت‌های بزرگ تولیدکننده تجهیزات کامپیوتری در کنار محصولات مختلفی همچون لپ تاپ، مانیتور، کیس و غیره تجهیزاتی با نام مینی‌کیس هم تولید می‌کنند. در واقع مینی‌کیس‌ها همان کیس‌های معمولی هستند اما با ابعاد کوچکتر و با ساختار متفاوت‌تر. در ایران معمولاً مینی‌کیس‌ها به صورت استوک و دست دوم در بازار یافت می‌شوند. از جمله مینی‌کیس‌هایی که در بازار ایران وجود دارند می‌توان به مینی‌‌کیس‌های نسل ۴ اشاره کرد. شرکت‌های مختلفی این مینی‌کیس‌ها را تولید می‌کنند. کاربران زیادی هم یافت می‌شوند که به دنبال این کیس‌های کوچک هستند.

در این مقاله قصد داریم در خصوص مینی‌کیس‌های نسل ۴ موجود در بازار ایران صحبت کنیم. در حقیقت محوریت صحبت‌های ما در این مقاله را خرید مینی‌کیس نسل ۴ و عوامل تاثیر گذار بر قیمت مینی‌کیس نسل ۴ تشکیل می‌دهد. چنانچه قصد خرید چنین تجهیزاتی را دارید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

 

معرفی مینی‌کیس استوک نسل ۴

مینی‌کیس استوک نسل ۴ عبارت است از مینی‌کیسی که واحد پردازنده مرکزی آن متعلق به نسل چهارم پردازنده‌های اینتل باشد. نسل چهارم پردازنده‌هایی مانند Corei5 برای پردازش اطلاعات در این مینی‌کیس‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این پردازنده‌ها به دلیل برخورداری از هسته‌ها و رشته‌های متعدد، پردازش اطلاعات ورودی را به درستی و با سرعت بسیار بالا انجام می‌دهند. به همین دلیل مینی‌کیس‌های نسل ۴ برای اجرای بسیاری از برنامه‌ها و همچنین کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

شرکت‌های تولید کننده مینی‌کیس‌های نسل ۴

هنگام خرید مینی‌کیس نسل ۴ این سوال مطرح می‌شود که این تجهیزات را از کدام شرکت خریداری کنیم؟ در واقع کدام شرکت این را در سبد تولیدات خود دارد؟ واقعیت این است که بیشتر شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات کامپیوتری در کنار کیس‌های معمولی اقدام به تولید مینی‌کیس برای کاربردهای مختلف نموده‌اند. شرکت‌ها برای تمیز دادن مینی‌کیس‌های تولیدی از کیس‌های معمولی آنها را با نام‌های خاصی نام‌گذاری می‌کنند. شرکت‌هایی همچون اچ پی، لنوو، دل و غیره اقدام به تولید مینی‌کیس‌های نسل ۴ نمودند. برای خرید مینی‌کیس استوک نسل ۴ تولید شده توسط هر یک از شرکت‌های نامبرده می‌توانید به وب‌سایت‌های فروشگاهی مختلف از جمله تاپ رایان مراجعه و بر اساس نیاز خود محصول مناسبی را انتخاب و خریداری نمایید.

 

معایب مینی‌کیس استوک نسل ۴

هر محصول فناوری که به بازار معرفی می‌شود معایب و مزایای خاص خود را دارد. در این قسمت می‌خواهیم در خصوص معایب مینی‌کیس استوک نسل ۴ صحبت کنیم. همانطور که می‌دانید مینی‌کیس استوک نسل چهار ابعاد کوچکتری نسبت به کیس‌های معمولی مشابه دارد. بنابراین در انتخاب قطعات این مینی‌کیس محدودیت‌هایی وجود دارد. هر قطعه‌ای که در بازار وجود دارد در این مینی‌کیس جا نمی‌گیرد.  شما بایستی رم، پردازنده و سایر اجزای مورد نیاز مینی‌کیس استوک نسل چهار را با دقت زیاد انتخاب کنید تا مطمئن شوید در فضای کم مینی‌کیس همه چیز به طور مناسب جا می‌گیرد. 

چنانچه تمام قطعات مینی‌کیس استوک نسل ۴ به درستی در جای خود قرار گرفته باشد ایجاد تغییرات جدید روی آن کمی دشوار است. این مسئله باز هم به فضای کوچک مینی‌کیس‌ها مربوط می‌شود. بنابراین اگر بخواهید این سیستم را ارتقا دهید، مجبور می‌شوید برای تعویض هر قطعه فرایند پیچیده‌تری را نسبت به تعویض قطعات یک کیس معمولی طی کنید.

 

مزایای خرید مینی‌کیس استوک نسل ۴

به طور کلی قیمت مینی‌کیس‌ها نسبت به کیس‌های معمولی کمی بالاتر است‌. علت کاملاً واضح است! در حوزه تجهیزات الکترونیکی هر چقدر ابعاد محصول کوچکتر باشد به این معناست که تکنولوژی بالاتری در ساخت آن به کار رفته و مدارها مجتمع‌تر شده‌ است. بنابراین قیمت هم متعاقباً بالاتر خواهد رفت. از آنجایی که مینی‌کیس‌های موجود در بازار ایران عموما به صورت استوک و دست دوم وارد کشور می‌شوند از قیمت پایین‌تری نسبت به مینی‌کیس‌های نو برخوردار هستند. با این تحلیل، قیمت مینی‌کیس استوک نسل ۴ هم مقرون به صرفه خواهد بود یعنی کاربران با پرداخت هزینه نه چندان زیاد می‌توانند از ویژگی‌های یک محصول فناوری بهره‌مند شوند. این اولین مزیت خرید مینی‌کیس استوک نسل چهار است.  

از دیگر مزایای خرید مینی‌کیس استوک نسل ۴ ابعاد کوچک و وزن پایین آن است. این مسئله برای کسانی که در میز کامپیوترشان فضای زیادی در اختیار ندارند بسیار حائز اهمیت است. به خصوص کارمندان اداری که مجبورند فایل‌ها و زونکن‌های متعدد را  روی میز کار خود جای دهند قرار دادن یک کیس بزرگ و جاگیر دشوار است. به همین دلیل این افراد می‌توانند از مینی‌کیس استوک نسل ۴ استفاده کنند تا علاوه بر توان پردازشی بالای آن از ابعاد کوچک و وزن پایین آن نیز بهره‌مند شوند.

 

ابعاد یک مینی کیس استوک نسل ۴

در بخش قبلی ابعاد کوچک و وزن پایین مینی‌کیس استوک نسل ۴ را یکی از مزایای رقابتی این محصول برشمردیم اما در این قسمت می‌خواهیم به طور دقیق‌تر در خصوص ابعاد و وزن این مینی‌کیس‌ها صحبت کنیم. همانطوری که قبلا هم اشاره کردیم سازندگان مختلفی همچون اچ پی، لنوو و دل اقدام به تولید مینی‌کیس نسل ۴ نموده‌اند. ابعاد و وزن این مینی‌کیس‌ها بسته به اینکه کدام شرکت آن را تولید کرده می‌تواند متفاوت باشد اما به طور متوسط وزن مینی‌کیس استوک نسل ۴ در حدود ۷ کیلوگرم و طول، عرض و ارتفاع آن در حدود ۳۸ سانتیمتر در ۳۴ سانتی متر در ۱۰ سانتی متر است. با این حساب با خرید یک مینی‌کیس استوک نسل ۴ می‌توانید صاحب یک کامپیوتر بسیار کوچک و سبک شوید.

 

رم و حافظه ذخیره‌سازی مینی‌کیس استوک نسل ۴

مینی‌کیس‌های استوک نسل ۴ از رم‌های ۴ گیگابایتی یا ۸ گیگابایتی معمولا از نوعDDR3  استفاده می‌کنند. در کنار این رم‌ها، هارد ۵۰۰ گیگابایتی از نوع اچ دی دی و  ‏اس اس دی ۱۲۰ گیگابایتی هم وجود دارد.  خبر خوب اینکه برای کاربردهای خاص می‌توانید هر یک از قطعات این مینی‌کیس‌ها را با در نظر گرفتن برخی ملاحظات ارتقا دهید.

 

آیا مینی‌کیس استوک نسل ۴ از تعداد کافی پورت برخوردار است یا نه؟

برای اتصال تجهیزات جانبی مختلف به کیس کامپیوتر به پورت‌های متعدد نیاز است‌. حال این سوال مطرح می‌شود که آیا سایز کوچک مینی‌کیس استوک نسل ۴ مانعی برای تعبیه پورت‌های مختلف در آن به شمار می‌رود؟ آیا این مینی‌کیس‌ها به تعداد کافی پورت برای اتصال تجهیزات جانبی دارند یا نه؟ خوشبختانه مینی کیس استوک نسل ۴ ساخته شده توسط شرکت‌های مختلف، به تعداد کافی درگاه برای اتصال تجهیزات جانبی دارند. هم در بخش جلویی و هم در بخش پشتی این مینی کیس‌ها، انواع پورت‌ها از جمله پورت HDMI، display port, USB 2.0, USB 3.0 و جک سه و نیم میلیمتری هدفون وجود دارد.

 

کلام پایانی 

به این ترتیب به انتهای این مقاله رسیدیم.  در این مقاله در خصوص خرید مینی‌کیس استوک نسل ۴ صحبت کردیم؛ مینی‌کیسی از پردازنده نسل ۴ شرکت اینتل. کاربران زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که به خرید مینی‌کیس نسل ۴ علاقه نشان داده‌اند. این علاقه ناشی از ویژگی‌های منحصر به فردی است که این مینی‌کیس در اختیار کاربران قرار می‌دهد. قیمت مینی‌کیس استوک نسل ۴ همانطور که در متن مقاله گفته شد مقرون به صرفه است. همچنین این مینی‌کیس‌ها قابلیت ارتقا دارند. امیدواریم مطالبی که گفته شد برای شما مفید فایده بوده باشد‌. در انتها توجه شما را به جدول مشخصات کلی این سری محصولات جلب می‌کنیم.

نام سری محصولمینی کیس استوک نسل 4
پردازندهاینتل نسل 4
رم4 تا 64
کارت گرافیکیکپارچه و مستقل
حافظه داخلی500 تا 1
مشاهده بیشتر

پرسش و پاسخ

دیدگاه شما
مشاهده بیشتر

سوالات متداول

بله، در این مینی کیس‌ها بر اساس توانایی مادربرد می‌توانید رم و حافظه ذخیره‌سازی را ارتقا دهید. 

مینی کیس استوک به طور کلی برای فضاهایی با کمبود جا مناسب‌تر هستند. این کامپیوترها تقریبا بیشتر امکانات ارتقا کیس کامل را در اندازه‌ای کوچک‌تر در اختیار شما قرار می‌دهند.